Список газет

> Випуск №4
 



Що то за звір - аніме?

Поринь у світ дитинства і згадай, як колись ти любив дивитися мультфільми. Загалом, діти 90-х років дивилися анімацію Західної Європи та те, що створювала ще в СРСР. І на той час, і навіть ще рік-два потому майже ніхто в Україні не знав про аніме. І не те, щоб привести приклади не могли, а навіть сказати що ЦЕ взагалі таке. Тому частенько доводилося згадувати всім відомі «Покемони», «Сейлор мун» або «Сакура». Але тоді у співрозмовників одразу виникала асоціація з дитинством, а потім починався на диво гучний сміх і одразу виникало питання: «Невже ти дивишся мультфільми? Хахаха! Так оце ж для дітей».
Історія аніме починається в ХХ столітті, коли японські творці вирішили в своїй країні створити мультфільми. Та не такі, як західноєвропейські. Аніме набуло більш серйозних рис, «малювання» («рисовка» - рос.) було більш детальне, герої стали приємнішими і гарнішими на вигляд. А «богом» сучасного аніме та манги («манга» - японські комікси, сюжет та малювання яких береться для створення аніме-серіала) вважають Осаму Тедзука. Отже, аніме створюється для більш старшої вікової групи, ніж ті мультфільми, до яких ми так звикли. Ніби звична анімація (хоч набагато симпатичніша за стару та європейську), але сенсу в ній стільки ж, скільки в сучасних популярних фільмах та серіалах. Адже навіть характер кожного персонажу ми можемо побачити, подивившись тільки на його малюнок.

Аніме поділяють на:
- Короткометражні (один фільм, який йде близько години-дві; має закінчений сюжет, який може продовжитися тільки в наступній частині, якщо така передбачається).
- Малосерійні (мається на увазі, коли аніме поділно на сезони (може бути два-три сезони, і дуже рідко – більше), а він, в свою чергу, має не більше 12-25 серій).
- Багатосерійні (також може мати декілька сезонів, але з кількістю в 100-120 серій).

Жанрів в аніме також досить багато, і кожне може мати по декілька жанрів.
Основні жанри такі ж, як і у фільмах – романтика, трилер, комедія, драма і т.д. Щодо інших, то найбільш відомими є: меха (коли присутні людиноподібні роботи), шкільна історія, фентезі (фантастика, містика); яой (кохання між представниками чоловічої статі), юрі (кохання між представниками жіночої статі), хентай (присутні порнографічні сцени) та інші.
Саме аніме починається з опенінгу, тобто начального ролику. В ньому показуються майже всі герої аніме, написані імена авторів самого аніме, музики для нього, манги і т.д.

Найвідоміші, найцікавіші, тобто ті, які рекомендує сам автор:
«Зошит смерті» («Death note») – в основі аніме поставлено питання «Чи можна досягти добра для одних, вбиваючи інших?». Цікаві персонажі, зі своїми особливими характерами, веселі моменти, цікаві думки і просто чудовий сюжет – це все присутнє в цьому аніме, яке складається з 37 серій. Кожен персонаж має свою музичну тему, яка настільки божественно звучить, що і не гріх поставити на рінгтон мобільного телефону. Кожна серія змушує задуматися, зрозуміти ідею, подивитися на світ з іншого боку.
user posted image
«Код Гіасс» («Code Geass») – аніме, яке вмістило в собі не менш геніальну ідею, ніж «Зошит смерті». Тут ми можемо побачити майбутнє, яке собі уявляє автор. Тут є і новітні технології, машини, які були створені для війни, а також безліч чудових персонажів. Малювання виглядає досить сучасно, що являється одним із найбфльших плюсів цього аніме. В ньому є 2 сезони по 25 серій. Кожен з них є дуже захоплюючим (другий сезон мені довелося подивитися всього за один день).
user posted image
«5 см/с» («5 сантиметрів в секунду») – аніме, яке має всього 3 серії, тому інколи здається ніби воно повнометражне. Якщо попередні аніме майже не містили в собі романтики, то це повністю цьому присвячене. Історія двох закоханих, яких розлучали переїзди з міста у місто. І з кожним разом вони ставали все далі і далі один від одного. Драматичний сюжет з невимовно чудовою кінцевою музикою. Це не «соплі для дівчат», а дійсно аніме, яке як найкраще передає почуття, які ми називаємо «коханням».
user posted image
«Серця Пандори» («Pandora Hearts») – аніме, в основі якого був покладеній сюжет відомої книги «Аліса в країні чудес». Трішки застаріле малювання, але воно зовсім не псує сам сюжет, ідею, персонажів, в яких ти закохуєшся з перших серій. Дійсно чудова музика, в якій найчастіше ми чуємо звуки скрипки та фортепіано, залишається в вашому серці назавжди (до речі, на самому початку статті ми можемо почути музику якраз з цього аніме).
user posted image
«Клуб побачень старшої школи Оран»(«Ouran High School Host Club») – досить говорити про містику, війни та смерть. Тепер у нас на черзі одне з тих аніме, яке не може не залишити після себе усмішку. Кожна серія дуже «кавайна» («мила»), кумедна й інколи романтична. Тут ми в кожному персонажі так чи інакше знаходимо себе, усміхаємося і милуємося їхньою чудовою зовнішністю, характером. І з кожною серією вони дивують нас все більше і більше.
user posted image

Також хочу повідомити, що навесні 2009 року, Росія в співпраці з Японією та США випустили аніме «Перший загін», в якому ми бачимо події другої світової війни.
Ну, і, звичайно, не забуду сказати про Перший український аніме-журнал «Anime line», який випускається в Києві, який продається в однойменному магазині на Петровці. Там можна знайти цікаві рецензії, дізнатися про новинки, а також стати учасником конкурсу фан-арту та інших.
Аніме – це не просто мультфільми, це їжа для мозку, яка дає йому нові думки.

З повагою, Olphenia.









[ Script Execution time: 0.0382 ]   [ 10 queries used ]   [ GZIP ввімкнено ]   [ Time: 17:20:43, 28 Apr 2024 ]





Рейтинг Ролевых Ресурсов - RPG TOP