Список газет

> Випуск №4
 



Різдвяний стіл

Зовсім нещодавно православні мешканці країн СНД святкували чарівне, таємниче та релігійне свято – Різдво. Думаю, що багато хто знає історію та традиції цього свята. У цей день святкують народження Ісуса Христа та все, що пов’язано з цим. Українці щиро вірять, що в новому році почнеться щасливий спочин, а потім, завдяки деяким магічним діям, врожай у новому році буде добрий. Але напередодні Різдва відзначається ще одне справді велике свято – Святвечір.
Одна з головних традицій цих свят – святковий стіл, що зображує святкову атмосферу. На столі, що накривають на Святвечір має бути 12 страв. Православні християни символізують це з 12 апостолами. Язичники ж асоціювали 12 страв з 12-ма сузір'ями на небі - це була жертва кожному сузір'ю. У них Різдво було оповите цифрою 12, оскільки вважалося, що за 12 священних ночей творився Всесвіт (з 25-го грудня по 6 січня за сучасним літочисленням).
Щоб перевірити знання наших форумчан-українців традицій свого народу, ми провели маленьке опитування. Виявилося, що багато хто Різдво не святкує взагалі, інші ж порадували редакцію своєю освіченістю. Що правда, багато хто назвав традиційну страву новорічного столу – салат «олів’є». Інші ж додали до 12 страв горілку, салат з крабових паличок, холодець…На думку редакції, людиною, яка знає, що, коли, де й як подавати, краще за інших, став Jack The Ripper, він же Малий. Саме Олег назвав майже всі страви, що мають бути на різдвяному столі, та навіть розповів, як деякі з них готувати. Ну а далі ви побачите перелік традиційних страв:
Калачі, мед, кутя, узвар, борщ, вареники, голубці, рибу, горох, городина (морква, буряки, капуста), яблука-груші-сливи (інколи квашені) та гриби. На столі не має бути нічого тваринного – це одна з давніх традицій!

user posted image

Кутя, напевно, головна страва цього вечора. Її навіть готують тричі під час різдвяних свят:

Перша кутя - "Багата кутя", вона готується в переддень Різдва.

Друга кутя - "Щедра кутя", готується на Василя (Старий Новий рік 14-го січня).

Третя кутя - "Голодна кутя", готується в переддень Водохреща (хоча в деяких місцевостях саме цю кутя називають "Багатою").

Звичайно, за багату історію свята та цієї страви, кожна українська родина має свій, особливий, рецепт приготування куті. Ми розповімо вам традиційний:

Спочатку треба відварити пшеницю, але не до стану розварки. Потім розім’яти її і додати подрібнені грецькі горіхи. Потім ще треба розпарити родзинки, змішати їх з трьома ложками меду. Цю суміш додати до всього іншого, після цього перемішати з невеликою кількістю теплої води або навіть узваром.

Також цікаво те, що кожен інгредієнт куті має своє значення. Мак - це зорі на небі, молодість; пшениця - це життя; мед - здоров'я; горіхи - багатство; родзинки - життя та любов, боже провидіння.

Wendeline









[ Script Execution time: 0.0474 ]   [ 10 queries used ]   [ GZIP ввімкнено ]   [ Time: 04:13:24, 28 Apr 2024 ]





Рейтинг Ролевых Ресурсов - RPG TOP