Модератори: Мэри.

Сторінки: (115)  [%] 1 2 3 ... Остання ».  ( Перейти до першого непрочитаного повідомлення ) Нова тема

 

Книжный Дозор

, Беседка раздела
Відправлено: Sep 22 2005, 07:40
user posted image

Книжный Дозор. Беседка раздела.
user posted image Обсуждаем книги и околокнижные темы.
user posted image Каждый пост оценивается в 1 балл за комментарии .
Баллы можно потратить в магазинчике раздела На пути к Камню Мудрости
user posted image Иногда здесь проводятся флудоакции.
Победитель последней: Ник Фазбер. В качестве главного приза он выбрал название этой темы на осенний сезон.

Відправлено: Sep 22 2005, 12:48
horberdin,
Ідеї іноді різні, але були й спільні - наприклад обоє полюбляли романтичний образ-символ двійників. Хоча Достоєвський був реалістом, а Гофман чистим романтиком. За рівнем і за вкладом у світову література їх порівняти важкувато, Гофман у дещо нижчій ваговій категорії, десь на рівні Гоголя, Золя, але вище Скотта, Гауфа, Грімм.

"Еліксири диявола" написаний за шаблоном жанру готичного роману. Якісь жахливі таємниці, родові прокляття, інцест, нечиста сила і т.д. Все настільки заплутано, що аж нецікаво. І, як не дивно, ця заплутаність, це саме белетристична заплутаність сюжету, а зовсім не інтелектуальна заплутаність змісту.

Тему, мені здається, треба було б назвати точніше, "Ернст Теодор Амадей Гофман", а якщо ти хочеш поговорити і про інших то додати "та інші". А то якась флудерська назва вийшла :)
Відправлено: Sep 23 2005, 07:35
Dusk
Достоєвський колись казав: "все мы выросли из гоголевской "Шинели"". так шо не треба Гоголя опускати, бо якби не він, то вся російська література була б взагалі невідомо де. притому це розуміли вже тоді. можливо я колись і погоджусь з тим, що Гофман у іншій ваговій категорії, хоча його концепція штучної лдини теж дофіга варта.

і не реба мене вчити, як називати теми! я на цьому вже собаку з"їла і не одну.... :) а те шо вона флудерська, так флуд фарева!!!!!! :D
Відправлено: Sep 23 2005, 16:32
Я Гоголя не попускаю - він найвидатніший український письменник всіх часів, Шевченко йому й по пояс не дістане (в плані вкладу у світову літературу). Але нехай Достоєвський і поважає Гоголя, нехай і вчився у нього там, але Достоєвський дуже значно переріс Гоголя. І його вклад у світову літературу незрівнянно більший. Достоєвський це взагалі найвидатніший письменник ХІХ століття. Ні Діккенс, ні Бальзак з ним не зрівняються. І Гофман теж не зрівняється.

ХІХ століття, вагові категорії:

І - Достоєвський, Діккенс, Бальзак, Гете, Гюго
ІІ - Гоголь, Гофман, По, Золя, Флобер, Вордсворт
ІІІ - Скотт, Гауф, Грімм, Майн Рід, Купер, Стівенсон

ось приблизно так. є ще категорія ІУ - там 100% комерційна ліература, яка не має абсолютно ніякої художньої цінності. імен тих письменників уже ніхто не памятає. Хіба Карл Май, якщо знаєш такого.

Це повідомлення відредагував Dusk - Sep 25 2005, 14:46
Відправлено: Sep 25 2005, 12:49
Dusk, ну ти ізагнув... чув би ти зараз реакцію мого брата :D, получай його відповідь, получайтє:

мля, довотиться на такому ацтойному форумі висіти... Почнемо з того, що якщо ти такий знавець того, шо таке попса, то х...лі ти на такому мега-гіперпопосовому сайті висиш?! Ну-ну, твої пізнання пацан просто вражають це ж виходить, шо Манни, усі Толсті, Стенлаль, Свіфт, Мопасан, Сартр, Бодлер, Сервантеса далі набирати облом - четвертосортні попсовики...
Цікаво, а на шо вплинув Купер, Стівенсон і Майн Рід?
А от Гофман вплинув на Гоголя і Достоєвського, Булгакова, Маркеса, Борхеса... (теж виходить всі четвертосортні попсовики), а По - ацтойна американська копія його...
А щодо Скота - він же автор сучасного історичного роману, та й узагалі завдяки йому роман став панівним жанром літератури в ХІХст і до тепер...
Взагалі такі рейтинги - це завідома ацтой підерський, бо в світі не вироблено таких критеріїв, які об"єктивно могли вказати на того хто найвидатніший письменник(ки)... Такшо твої профанації не витримують жодної критики крім мату, але сестра каже тут таке не дуже люблять адміни, такщо на цьому закінчу.

ну і від мене трохи... як же ж не полити брудом Шевченка?!!!! пасибі на тому, шо зупинився на світовом вкладі... Достоєвський, якшо мене не підводить пам"ять - це 19 сторічча, але то вже формальності. Бальзака з Достоєвським порівнювати - справа не благородна. приому по всіх пунктах. з таким самим успіхом можна розказувати, що тепле краще за синє. і розкажи мені, що такого геніального у По? нє я його читаю, можна навіть сказати, що люблю, але от в упор не бачу чим він так вплинув на світову літературу....
Відправлено: Sep 25 2005, 15:33
horberdin, мдя, я не врубився - це твої слова чи твого "брата"? У всякому разі він рідкісний тормоз... Раніше я думав, що не зустрічав більш важкої людини, ніж ти, але я помилився. Твій брат б'є всі рекорди :D

Поїхали:

Цитата
Почнемо з того, що якщо ти такий знавець того, шо таке попса, то х...лі ти на такому мега-гіперпопосовому сайті висиш?!

От через те, що я добре знаю, що таке попса в літературі, і через те, що я її люблю, я тут і висю!

Цитата
шо Манни, усі Толсті, Стенлаль, Свіфт, Мопасан, Сартр, Бодлер, Сервантеса далі набирати облом - четвертосортні попсовики...

Ну і де я таке казав? Сартр і Бодлер це взагалі елітарна література, тобто найвищий клас; Свіфт і Сервантес на рівні Достоєвського або Шекспіра, як для свого часу; Стендаля і Мопассана я відношу до ІІ категорії (тобто, на рівні Гофмана, Гоголя), Манни теж туди, хоча Томас може і до І належати, точно не знаю, бо не читав "Чарівну гору", а це його найбільш серйозний твір; Толстой (автор "Война и мир") на рівні з Достоєвським, хоч він мені і не подобається, решту Толстих не читав.

Цитата
Цікаво, а на шо вплинув Купер, Стівенсон і Майн Рід?

ІІІ категорія - це якісна белетристика (тобто якісна комерційна література), їй особливо впливати ні на що не потрібно. Але і Купер, (та й Рід, мабуть) добряче вплинули на розвиток американської літератури, вони є у всіх підручниках з історії літератури (якщо цікаво як саме вплинули, то читай критику). А Стівенсон це взагалі, моя воля, я б його до ІІ категорії відніс, його "Історія Джекіля і Гайда" нічим не поступається творам Гофмана, але доводиться рахуватися з думкою більш авторитетних за мене людей, все ж таки він багато і чистої комерції писав...

Цитата
А от Гофман вплинув на Гоголя і Достоєвського, Булгакова, Маркеса, Борхеса... (теж виходить всі четвертосортні попсовики)

Де воно прочитало, що вони попсовики?!! І Маркес, і Борхес - одні з найвидатніших письменників ХХ століття, причому це елітарні письменники (І категорія з позначкою "еліт."), Булгаков теж нехілий дядько, але трохи нижче, десь на рівні Гофмана (ІІ категорія, теж справжня література, але за значенням поступається категорії І). А щодо впливів Гофмана, то з таким же успіхом можна сказати, що не він на них впливав, а вони брали у нього те, що їм було треба. А то виходить, що і Конан Дойл сформував філософію структуралізму Умберто Еко, бо той написав свій роман на основі історійок про Холмса.

Цитата
а По - ацтойна американська копія його...

Мдя... тут уже в мене слова закінчуються... По, канєшно, не Достоєвський, але за Гофмана нічим не гірший! І вобще, яку твій брат освіту отримав, щоб таку дурницю молоти? і чи він взагалі її отримав?

Цитата
Скота - він же автор сучасного історичного роману, та й узагалі завдяки йому роман став панівним жанром літератури в ХІХст і до тепер...

Ото й усі його заслуги - придумав жанр. Звичайний комерційний письменник, він мені подобається, читати можна, але куди йому до Гофмана? Характери шаблонні, сюжети белетристичні, ніяких ідей, ні концепцій, ні психології, ніфіга! Тільки й того, що продвинув новий товар на ринок, виробник консервів-романів з нього непоганий був.

Цитата
бо в світі не вироблено таких критеріїв, які об"єктивно могли вказати на того хто найвидатніший письменник(ки)...

Критеріїв вистачає, достатньо почитати історію світової літератури (бажано не совєцьку, а щось авторитетніше і новіше) і теорію літератури. Звичайно, я виклав свої критерії, з ними можна сперечатись, але аргументів ніяких я не почув. У інший вчених можна знайти інші поділи, хтось попустить Достоєвського і підніме Гофмана, хтось підніме Скотта і попустить Золя, але суть залишиться така ж, але відмінності будуть незначні. Бо я це не вигадав, а склав на основі серйозних досліджень, хібащо дещо підредагувавши відповідно до моїх власних оцінок, аргументованих, звичайно.

Цитата
не витримують жодної критики крім мату

я щось ніякої вразумітєльної критики не почув :D але спасибі й на тому, що хоч без матів обійшовся

Цитата
як же ж не полити брудом Шевченка

Я його брудом не поливав. Може за вкладом в укр.літ він і є найвидатнішим українським письменником, але я оцінюю всіх за вкладом у світовий літ.процес, за новаторство і т.д., у Шевченка цього замало, хоча він теж до ІІ категорії належить (нехай вже так, бо блату його туди відправлю)

Цитата
Достоєвський, якшо мене не підводить пам"ять - це 19 сторічча,

сорі, там в мене опечатка була, вже виправив

Цитата
що такого геніального у По?

тобі наукову статтю про нього написати? чи якісь лінки кинути? те, що він був змушений заробляти на життя написанням разної фігні, не означає, що він не створив нічого геніального. І він таки створив, і в поезії, і в прозі. Вклад в літературу? Величезний, починаючи від банального відкриття нових жанрів (що я в принципі не вважаю вкладом) і завершуючи купою серйозних ідей про смерть, кохання, у його творах зтикається логіка і фанатастичність, химерність, що потім успішно використовуватимуть "магічні реалісти" (Борхес) та ін. Та що так казати, подивись фільм "Жити своїм життям" (1950/60-ті) Жана-Люка Годара (надіюсь, знаєш, ХТО це) і все зрозумієш. Якщо зрозумієш фільм.

І страйся надалі вести суперечку сама, у тебе хоч якісь аргументи зустрічаються ;)
Відправлено: Sep 25 2005, 16:00
Навіть не знаю до чого тут втрутитись.. ах...
а про що тема? рекомендована література для читання, чи захист улюблених авторів.
Ви "квещн" напишіть мені і щось путнє додам, а поки йду читати Камю "Міф про Сізіфа", що вам і раджу.;)
Відправлено: Sep 25 2005, 16:24
Цитата (Девор @ Sep 25 2005, 16:00)
Навіть не знаю до чого тут втрутитись.. ах...
а про що тема? рекомендована література для читання, чи захист улюблених авторів.
Ви "квещн" напишіть мені і щось путнє додам, а поки йду читати Камю "Міф про Сізіфа", що вам і раджу.;)

Ну, що тема неясна - то дякуй horberdin, вона заявила, що спец по називанням тем :D

Як на мене, то на даний момент тема звелась до проблеми:

Що таке Справжня Література і що таке Комерційна Література
включаючи такі підпитання як, що входить туди і туди, яких письменників віднести туди і яких туди, як її розрізняти, як оцінювати письменників з точки зору їх "великості" і "видатності" ну і т.д. і т.п. А починалось все з обговорення творчості Гофмана і його місця у світовій літературі.

Цитата
а поки йду читати Камю "Міф про Сізіфа", що вам і раджу.;)

Читай, читай, знадобиться для дискусії, ми ще до екзистенціалізму не підходили. Поки що ще не розібрались з ХІХ століттям. Мені можеш не радити я його читав, причому вже давно :D

Заодно додам офіційну наукову класифікацію (за мого "співавторства") в цьому плані:

Висока (Справжня) література має два підтипи:
- елітарна (не для всіх, мистецтво для мистецтва)
- традиційна (зрозуміла і профанам)
(не можна сказати, що один підтип кращий за інший, у кожного є свої переваги і недоліки і великі письменники бувають і там, і там; але в колах інтелектуалів все ж більш цінують елітарну)

Комерційна література (Белетристика) теж має два типи
- якісна белетристика (оригінальна, іншими словами, має певну художню ціність)
- суто комерційна (неоригінальна, пишеться по шаблонам і ніякої художньої цінності не має)
(тут уже різниця є, якщо судити з точки зору художньої цінності)
Відправлено: Sep 25 2005, 16:30
Зайдисюди. Тобі сподобається все те, на що наткнешся в дискусіях з початківцями літераторами, майстрами творчості і бла-бла-бла, Що поховались під ніками:).
А до вашої розмови втручусь вже після Камю. Коли дойдете до Умберто Еко;).
А то не вчитувався у проблеми теперішнього питання. За дівками бігав:). До зустрічі!:)
Відправлено: Sep 25 2005, 16:35
Цитата
А то не вчитувався у проблеми теперішнього питання. За дівками бігав:).

Це треба поєднувати, благо на форумі дівок вистачає :D

я теж майстр творчості, не сумнівайся :D
а от насчот хорбердін не впевнений :D
Відправлено: Sep 25 2005, 17:04
Може ти в неї закоханий?:)
Так, так. Ну то ви продовжуйте дискус, а я читатиму, втручатимусь, корегуватиму:)
Відправлено: Sep 25 2005, 17:37
Цитата
Може ти в неї закоханий?:)

У кого? У horberdin? :blink: Та ти шо, Боже упасі! Хотя нє, так нізя говорить, я її ше не бачив, мо вона фотомодель... Але не думаю, я навіть не знаю на якому складі її ніку ставити наголос :D

Цитата
читатиму, втручатимусь, корегуватиму:)

=megalol=
Краще просто висловлюй свою думку по питанню(-ах) :D
Відправлено: Sep 26 2005, 08:07
слова були таки мого брата. і тормозом його називати я б не радила з багатьох причин. з приводу зхарактеру, то я поважче буду за брата, а у висловлюваннях, так вибачайте, я ж таки дівчина, дотримуюсь певних норм... відповідати з наього не буду, бо все ж таи читала я іще малувато. якшо він захоче, то сам все розкаже. але деякі речі прокоментую. поченмо:

Цитата
Мдя... тут уже в мене слова закінчуються... По, канєшно, не Достоєвський, але за Гофмана нічим не гірший! І вобще, яку твій брат освіту отримав, щоб таку дурницю молоти? і чи він взагалі її отримав?


Цитата
тобі наукову статтю про нього написати? чи якісь лінки кинути? те, що він був змушений заробляти на життя написанням разної фігні, не означає, що він не створив нічого геніального. І він таки створив, і в поезії, і в прозі. Вклад в літературу? Величезний, починаючи від банального відкриття нових жанрів (що я в принципі не вважаю вкладом) і завершуючи купою серйозних ідей про смерть, кохання, у його творах зтикається логіка і фанатастичність, химерність, що потім успішно використовуватимуть "магічні реалісти" (Борхес) та ін. Та що так казати, подивись фільм "Жити своїм життям" (1950/60-ті) Жана-Люка Годара (надіюсь, знаєш, ХТО це) і все зрозумієш. Якщо зрозумієш фільм.


брат філолог, причсому досить не поганий. зараз учиться в могилі. бакалаврат. потім, швидше за все, піде в уніер на магістерку. а от молоти такі дурниці - це у нас сімейне, того шо шось ніхто в упор не бачить геніальності По. так шо можеш писати наукову статтю, спеціально для мене. хоча, боюсь, критики вона ніякої не витримає. того шо і не з такими літературознавцями як ти сперичались. про поезію його казати нічого не буду, бо не читала, а от проза... нє, вона звичайно штука класна, почитати перед сном можна, але от ідеї... знаєш, єдине шо мені спадає на думку більш-менш ідейне - це "Падіння дому Ашерів", так здається... а ну іще щось про портрет... але до якоїсь супер геніальності йому - як до неба рачки. а новий жанр - це детектив? якшо детектив, то апаздал пацан з відкриттям... а про фільми, звиняй, звичайно, але інтелектуальне кіно мене не пре. не люблю я його. і не того шо не роумію, просто воно наганяє на мене неймовірну тоску... може це, звичайно, по молодості, по глупості, але шукати якесь кіно тільки для того шоб зрозуміти який геній По, при тому шо він зовсім ніякий не геній, вибачайте...

Цитата
Критеріїв вистачає, достатньо почитати історію світової літератури (бажано не совєцьку, а щось авторитетніше і новіше) і теорію літератури. Звичайно, я виклав свої критерії, з ними можна сперечатись, але аргументів ніяких я не почув. У інший вчених можна знайти інші поділи, хтось попустить Достоєвського і підніме Гофмана, хтось підніме Скотта і попустить Золя, але суть залишиться така ж, але відмінності будуть незначні. Бо я це не вигадав, а склав на основі серйозних досліджень, хібащо дещо підредагувавши відповідно до моїх власних оцінок, аргументованих, звичайно.

ой, да навів панти. між іншим якшо читати совєцьку історію літератури і прочий своєцький брєд з головою, то можна там нарити дуже багато цікавих речей, ну да ладно... а ти не міг би назвати серйозні дослідження, на основі яких ти склав цей рейтинг чи список, чи як його назвати?

Цитата
Ну, що тема неясна - то дякуй horberdin, вона заявила, що спец по називанням тем

не наривайся.

Цитата
Висока (Справжня) література має два підтипи:
- елітарна (не для всіх, мистецтво для мистецтва)
- традиційна (зрозуміла і профанам)
(не можна сказати, що один підтип кращий за інший, у кожного є свої переваги і недоліки і великі письменники бувають і там, і там; але в колах інтелектуалів все ж більш цінують елітарну)

мистецтво заради мистецтва - це хєрня, ну да ладно, у кожного своя думка.... ти не міг б назвати кого ти відносиш до кола інтелектуалів, і чиї твори ти вважаєш елітарними, а то я шось зовсім заплуталась...%)

Цитата
Але не думаю, я навіть не знаю на якому складі її ніку ставити наголос

на першому. :)

Цитата
я теж майстр творчості, не сумнівайся
а от насчот хорбердін не впевнений 

ну і шо ти хтів цим сказати?

Девор,
Цитата
Зайдисюди. Тобі сподобається все те, на що наткнешся в дискусіях з початківцями літераторами, майстрами творчості і бла-бла-бла, Що поховались під ніками:).

розтлумачте мені пліз слово "летератор". бо шось в мене таке враження, що наші думки щодо розуміння значення цього слова трохи не співпадають...
Відправлено: Sep 26 2005, 13:44
Цитата
брат філолог, причсому досить не поганий. зараз учиться в могилі. бакалаврат. потім, швидше за все, піде в уніер на магістерку.

ну про своє ставлення до могиля я говорити не буду :D , але, думаю, що після нашої магістратури він приймні вислювлюватиметься вразумітєльніше :D

Цитата
так шо можеш писати наукову статтю, спеціально для мене. хоча, боюсь, критики вона ніякої не витримає

нє, щось в мене нема бажання писати статтю при такому підході :D , я тобі краще лінків на статті авторитетів нарию...

Цитата
а новий жанр

класичний детектив, сайнс фікшн та ще щось вже не памятаю. може й не відкрив, але оформив канони жанру. адже ж і Скотт не відкривав історичного роману, до нього їх була купа написана

Цитата
совєцьку історію літератури і прочий своєцький брєд з головою

от імєнно, що з головою, а це не кожен вміє :D

Цитата
серйозні дослідження

Ортега-і-Гасет "Дегуманізація мистецтва", статті і різні книги наших Затонського, Шахової, Денисової, лекції моєї преподши по зар.літ, Халізєв "Теорія літератури", так всього і не згадаю... Требо копатись на полицях...

Цитата
і чиї твори ти вважаєш елітарними

Джойс, Борхес, Еліот, Сарамаго... "мистецтво заради мистецтва" - це я для красного слівця, правильніше сказати - мистецтво для митців (тобто для тих, хто може це зрозуміти - інших митців, літературознаців, інтелектуалів і т.д.)

Цитата
ну і шо ти хтів цим сказати?

та нічого, софізм якийсь :D

Цитата
розтлумачте мені пліз слово "летератор".

я вважаю, що це ті, хто хоч трохи шурупають в літературі і цікавляться нею; ну і ті, хто шось пише

Додано через 34 хвилин
Ось тобі для початку уривки зі статті про По Кіри Шахової. Хоч вона пише доволі узагальнено, використовує зайві епітети, але загалом дає досить повну картину його творчості. Надіюст у тебе вистачить сили волі її прочитати, якщо не читала її раніше. А я пошукаю ще щось...

Кіра Шахова про Едгара По

Усе це тільки підтверджує той безперечний факт, що американський класик жив і писав за законами романтизму. Одним з цих законів ще з часів німецьких романтиків,- Новаліса, братів Шлегелів чи Тіка,- тобто з 90-х років XVIII століття, було творення власної особистості за певним каноном. Вони теоретично обґрунтували необхідність виховання своїх почуттів, власноручного плетення життєвої канви й гаптування візерунків на ній за окресленим взірцем.

У своєму нарисі про поезію Едгара По російський американіст О. Звєрєв пише: «Це була характерна властивість романтичної свідомості, вираз туги за ідеалом, яка покликала до життя самий романтизм. Склався особливий тип поведінки, виникав старанно продуманий образ скептика, бунтівника, одвічного бурлаки, сповненого зневаги до навколишнього убозтва, змученого розчаруванням, зневірою і невдоволеною жагою діяння, яке покликане замінити весь існуючий порядок речей». З Едгаром По сталося так, що створений ним образ романтичного поета обернувся на своєрідну маску, і та маска приросла йому до обличчя, міф автора «Лігейї» для багатьох став переконливішим і живішим, ніж сама реальність його вдачі та життя.

Оригінальність його творчості і особистості багатьом європейцям здавалася несумісною з панівним уявленням про унормованість, пуританство, обивательську безбарвність американського суспільства, його раціоналізм й прагматизм, бездуховність, ворожість усьому інтелектуальному. Звідси пішло не раз повторене твердження про чужість По духу Сполучених Штатів. Лаконічно це висловив Бернард Шоу: «Як міг з'явитися в Америці цей найвитонченіший художник, справжній аристократ літератури?» В цьому твердженні тільки частка правди. Коли за межами Сполучених Штатів стали краще відомі твори письменників й мислителів доби По, їхні складні духовні шукання, коли розкрився весь масив американського романтизму як своєрідного і барвистого явища, автор «Падіння дому Ашерів» або «Маски Червоної Смерті», «Крука» або «Дзвонів» вже не здавався дивним винятком, а навпаки, добре вписувався в загальну картину літературного процесу США тридцятих-сорокових років минулого сторіччя і ставав поряд із такими видатними художниками, як Мелвілл або Торо, Емерсон чи Дікінсон, був найзначнішим з них.

Дія багатьох творів По відбувається або в Європі, або в умовній екзотичній країні. Героям притаманні загальнолюдські, а не конкретно-історичні чи національні риси. Письменник іноді навіть може видаватися позанаціональним. Щоправда, стертість національних рис, космополітична універсальність взагалі притаманні деяким романтичним творам (не менш, до речі, як яскраво виражений національний характер - іншим). Та навіть не відтворивши в реалістичних образах національне життя американців, По дуже американський художник. Як продовжувач прозової традиції свого старшого сучасника Вашінгтона Ірвінга і опонент поетів-трансценденталістів, предтеча Вітмена, Марка Твена, Брет-Гарта тощо, як художник, що відгукувався на потреби американських читачів, писав про те, що цікавило і хвилювало саме його співвітчизників, і, нарешті, як автор сатир на американську діловитість, беззастережний оптимізм та хвалькуватість, на пресу і літературу США він був безперечно національним митцем. Характерні особливості життя батьківщини відбилися в інтелектуальній своєрідності багатьох його оповідань, у культі раціо, в науково-фантастичній тематиці, особливому інтересі до технічних винаходів, оспівуванні вченого, подорожанина, піонера нових земель.

Федір Михайлович Достоєвський, сучасник По, один з його уважних читачів у Росії, прозірливо відзначив саме «американськість» цього митця. Він писав: «У Пое якщо і є фантастичність, то якась матеріальна, якщо тільки [7] можна так сказати. Видно, що він цілком американець навіть у найфантастичніших своїх творах».

В стилі багатьох оповідань По іде від молодої американської гумористичної традиції, від фольклору, звичайно, глибоко їх трансформуючи. Кінець кінцем навіть орієнтація на Європу, на культурні традиції Старого Світу (передусім Англії) - це, хоч як парадоксально, здавалося б, звучить таке твердження, теж історично обумовлена американська традиція, що тягнеться до перших десятиліть XX ст.

Треба додати, що саме Едгар По став першим поетом і прозаїком Сполучених Штатів, який зажив світової слави і, головне, справив значний і тривалий вплив на численних митців у різних країнах. Звичайно, його співвітчизник й сучасник Фенімор Купер розповів у своїх колись надзвичайно популярних романах читачам Європи значно більше про природу Північної Америки, її історію, криваву боротьбу аборигенів-індіанців і білих прибульців. Та його проза позбавлена тієї художньої й інтелектуальної сили, яка притаманна творам По. Романи Купера з плином часу змінили свою жанрову ознаку, стали сприйматися як пригодницько-розважальна белетристика, лектура для дітей і юнацтва. Як поет По ще довгий час не мав на континенті рівного собі і лишився у свідомості читачів за межами Сполучених Штатів найвизначнішим американським ліриком XIX століття.

В Едгара По є влучна характеристика власної оповідної манери. В одному з листів він писав про свої ранні твори, що мали ввійти до збірки «Оповідання Фоліо-клубу»: «Ви питаєте мене, в чому полягають їхні характерні особливості. В нісенітницях, доведених до гротеску, у страшному, якому надано відтінок жахливого; в дотепності, піднесеній до ступеня бурлеску, в незвичному, перетвореному на дивне і таємниче». Підтвердження цих слів можна знайти не тільки в ранніх оповіданнях, ті ж характерні для романтичного стилю риси знаходимо згодом і в найдовершеніших уславлених творах письменника.

Оповідання По відрізняються одне від одного сюжетом, настроєм, самим тоном так, що, здається, важко знайти для них стилістичний спільний знаменник (за яким ми впізнаємо руку того чи іншого майстра). За змістом та формальними ознаками можна умовно виділити такі групи оповідань: психологічні цілком або такі, де психологізм переважає; пародійні й гумористичні; сенсаційні з іронічним присмаком або без нього; пригодницькі; містичні, в яких буяє похмура фантазія і лякають читачів готичні страхіття; лірично-романтичні, що нагадують вірші у прозі; філософські діалоги; розповіді про подорожі; логічні або детективні; науково-фантастичні (дві останні групи проклали шлях новим літературним жанрам). Можливі і перехідні форми, в яких сполучаються гумор і трагедія, поетичність і науковість, створюючи примхливу і дивну єдність. І хоча розмаїття, багатство звучання новелістики По вражає, стилістичний знаменник у неї безумовно є - це романтизм з усією щедрою і барвистою палітрою його прийомів. Це і незвичність сюжетів, екстравагантних і bizarre (дивних), як полюбляв підкреслювати сам автор, і сліпуча яскравість, напруженість загадкових, таємничих образів. Вони часто гротескні і майже завжди гіперболізовані в усіх своїх рисах і якостях - від гігантських розмірів до породженого ними разючого емоційного впливу. Гострі контрасти барв, небувалі, небачені масштаби й форми, шалені пристрасті та вкрай напружені почуття - все це плине у прозі По в річищі романтизму.

Ніхто не заперечуватиме, що багатство й величезна творча сила дивної і bizarre фантазії Е. По - найяскравіша риса його таланту. Як могутня фата-моргана, вона породжує все нові дивовижні картини. Примарні, вони здаються сповненими життя - барв, ароматів, блиску і тіней. Достоєвський так характеризував уяву По: «У здатності його уяви є така особливість, якої ми не зустрічали ні в кого,- це сила подробиць... У повістях Пое ви до такого ступеня яскраво бачите всі подробиці змальованого ним образу чи події, що врешті начебто переконуєтеся в їхній можливості, реальності, тоді як ця подія або зовсім неможлива, або ще ніколи не відбувалася на світі».

Образи і картини По конструюються (якщо цей технічний термін підходить для опису акту народження витвору фантазії, інтуїції, думки) на основі органічного сполучення цілковитої вигаданості загального і скрупульозної точності, предметності всіх деталей. Це надає пластичної й навіть технічної переконливості малоймовірному або й просто неймовірному. [12] Прийом поєднання фантастичної ідеї чи принципу і ретельно виписаних, цілком імовірних подробиць їхнього втілення став провідним у послідовників По в царині «сайєнс фікшн» - Жюля Берна, Герберта Уеллса і сотень інших письменників-фантастів уже нашого часу. Цьому ж прийому в По підпорядковане й широке вживання вигаданих прізвищ великих учених і винахідників в ряду справжніх імен, часті вказівки на конкретні дати, назви країн та місцевостей, географічні широти та довготи, час і місце придуманих автором подій. Все це має одну мету - переконати читача в реальності нереального.

Одна з найхарактерніших особливостей творів По - таємничість. Він мов чарами створює настрій загадковості, недомовленості, натяками описує незбагненне, те, що не піддається логічному тлумаченню, зображує дивні наслідки, не називаючи причин. Він використовує для цього ввесь арсенал прийомів романтизму й готики. Середньовічні замки з похмурими галереями та переходами, вогкими підвалами, щербатими вузькими сходами та запліснявілими мурами, жахливі катівні, занурені в темряву вулички портового міста, де на кожному кроці чаїться небезпека, панують злочин, хвороба, гріх,- у його творах не тільки тло, а й елементи дії. Серед цих декорацій страждають і завдають страждань іншим таємничі демонічні персонажі, що над ними тяжіє фатум - найчастіше божевілля чи якесь неназване збочення, борються з насильницькою смертю нещасні жертви, котрі невідомо за які провини опинилися в лабетах своїх усемогутніх ворогів. З'являються грізні незнайомці, сіючи круг себе моторошний жах - смерть у всіляких машкарах, всюдисущу й невблаганну. Пошесть проходить крізь мури, її не можна зупинити, проти неї нема ліків. Для зла не існує дверей та замків, ніщо не перешкодить його переможній ході. Людина діє на лихо собі, над її душею має владу «чортик протиріччя», примха анти-логіки, руйнівний внутрішній хаос.

Уже згадувалося, що По полюбляє точність, розлогі описи подробиць там, де хоче створити ілюзію реальності нереальних подій та явищ. Водночас [14] він «хитро» й «підступно» вдається до замовчувань саме тоді, коли читач прагне знайти розгадку таємниці, дошукатися істини. Прийом заманювання читача в лабіринт таємничого, звідки немає виходу,- один з найсильніших в емоційному плані. Він викликає гостре почуття невдоволення, розчарування, спонукає до роздумів, шукання розгадки на власну руку, лишає по собі неспокій та напруження.

У деяких таємничих сюжетах По загадка, навколо якої хмарою скупчується незбагненний страх, розв'язується вельми матеріалістично, хоча й не просто. Така, наприклад, розшифровка загадкових фактів у «Довгастому ящику», «Сфінксі», «Чорному коті» або жахливого привида, який мучив героя в «Похованих живцем». Цікаво, що оповідання з матеріалістичним ключем до таємниці за часом створення стоять поряд із такими складними філософсько-містичними творами, як «Месмеричне одкровення», «Повість скелястих гір», «Ангел дивовижного», де матеріалістичного пояснення нема або, як здається, й не може бути. Перед нами типове для По парадоксальне поєднання протилежностей. З одного боку, він в обох типах оповіді містифікує читача (таємниче виявляється досить звичайним або ж не прояснюється, залишаючись абсолютно загадковим), а з другого - логіка авторських міркувань скрізь однакова. Таємниця для нього - це те, що поки непізнане, а не те, чого й пізнати не можна.

Слово містифікація вже не раз з'являлось на цих сторінках. І не випадково. У Едгара По є навіть оповідання під такою назвою. Щодо самого прийому, то письменник просто-таки віртуоз найрізноманітніших містифікацій. Одна з них увійшла в аннали нью-йоркської преси. Оповідання «Історія з повітряною кулею» було надруковано у вигляді спеціального додатку до газети «Сан»,- там звичайно друкували повідомлення про сенсаційні реальні події. Можна собі уявити, який вибух почуттів викликала на світанку повітроплавства розповідь про успішний переліт через Атлантичний океан, присмачена безліччю науковоподібних посилань, прізвищ дослідників та вчених, переконливих аж до відчутності на дотик подробиць. Поки вийшов наступний випуск газети, в якому містифікацію було дезавуйовано, натовп цікавих штурмував редакцію, жадаючи нових звісток. Цікава й інша містифікація - оповідання «Фон Кемпелен та його відкриття», де серйозним науковим тоном По пише про перетворення свинцю на золото. Він так блискуче пародіює стиль наукового повідомлення, що йому просто неможливо не повірити. Письменник сам пояснював, що цією містифікацією хотів збити хвилю масових виїздів до Каліфорнії, де були відкриті поклади золота. І це йому певною мірою вдалося.

[Dusk: ось де закопаний прийом містифікації, які так полюбляли постмодерністи, зокрема Борхес]

Романтичні персонажі серйозних оповідань По наділені нечуваною красою або небаченою огидністю, вони страждають від дивних хвороб, перебувають у рідкісних фізичних та психічних станах, стають жертвами шалених пристрастей, що спопеляють не тільки їх, а й об'єкт їхньої любові чи ненависті. Це найчастіше самотники, заглиблені у світ власної уяви, дуже далекі від реальності, або мономани, чий розум хворобливо сконцентрований на одній ідеї чи одному почутті. Часто їхня відмінність від інших людей межує з патологією, з божевіллям або переходить межу між психічним здоров'ям і хворобою, руйнує особистість. Вони можуть бути або доброчесними і світлими душею, як ангели, або гріховними і лихими, як дияволи.

В портретах сатирично змальованих персонажів переважають прийоми карикатури з настирливим підкреслюванням якоїсь риси обличчя чи частини тіла, котра, як ніс гоголівського майора Ковальова, набуває особливої життєвості і зухвалої самостійності, заступаючи свого власника («Король Чума»).

Психологізм - одна з найхарактерніших властивостей прози Едгара По. Його романтичні герої можуть бути ким завгодно, тільки не пересічними людцями, а стани, в яких вони перебувають, надто далекі від нормальних. Саме тому з таким захватом ми читаємо тонко нюансовані описи їхніх переживань, стежимо за часто парадоксальними переходами з одного психологічного стану в інший. По розкриває діалектику душі в граничних ситуаціях, стежить за найменшими звивами думки та емоцій. В оповіданні «Провалля і маятник» він створює цілу симфонію емоційних станів, показує народження божевільної надії всупереч очевидному, розкриває здатність людської душі боротися до кінця проти неминучої загибелі. В «Барильці амонтильядо» або «Чорному коті» висвітлює зсередини механізм такого руйнівного почуття, як ревнощі і жадання помсти. В тому ж таки «Чорному коті», «Вільямі Вілсоні», «Серце виказало» і деяких інших оповіданнях дає майже клінічну картину маніакального стану, який призводить до злочину і спалаху буйного безумства. Є в нього й аналіз всепереможного почуття любові, яке розчиняє волю і особистість закоханого у волі коханої, є оповідь, як кохання перероджується в ненависть і навіть бажання вбити колись обожнювану жінку. Страх смерті, наростання цього невідступного почуття, повільний розклад особистості під впливом жаху, так само як трагічний вплив самотності на людину («Вільям Вілсон», «Людина натовпу») - ось лише деякі з психологічних тем у творах письменника. Він - один з перших, хто глибинно розкрив хворобливу психіку, те, про що згодом так багато писали різні художники від Золя до Фолкнера. В цьому По близький до свого геніального сучасника Миколи Гоголя, автора «Нотаток божевільного», «Носа», «Портрета» тощо. Е. По приваблювали психологічні парадокси, невмотивовані почуття і вчинки. Недарма він написав своєрідну розвідку «Чортик протиріччя» про особливий потяг людини до безглуздих і згубних дій. В нашому сторіччі психологічна проза досягла надзвичайного розвою, і можна стверджувати, що письменники різних напрямів - від реалістів до екзистенціалістів - могли використовувати й використовували психологічні знахідки американського майстра.

До тем, які в загалом розмаїтій творчості По трапляються надто часто, а подекуди набувають причепливості, об'єднуючи низку творів, належить передусім тема смерті. Смерть, природна й насильницька, виступає у письменника в десятках облич. Це й загибель від таємничої невиліковної хвороби, жахливої пошесті чи не менш жахливої помсти, повільне вмирання, картина якого холодно і точно подається з відвертою натуралістичністю, мов медичний опис. Таке ж умирання може змальовуватись поетично (надто коли йдеться про загибель молодих прегарних жінок). Це жахлива смерть у муках від руки вбивці або месника з садистськими нахилами, таємнича загибель від втручання неземних сил серед гуркоту грому і спалахів блискавиць, грізної люті розбурханих стихій. Поетизація і оголення акту смерті йдуть у письменника поруч. Його цікавить саме мить переходу в небуття. Він пише про сон, летаргію, гіпнотичні стани, схожі на смерть, про приголомшливі випадки поховання живцем, коли люди прокидаються в могилі і марно намагаються вийти з труни. Зрештою, його цікавить такий модний на початку минулого сторіччя месмеризм, тобто вчення австрійського лікаря Месмера про «тваринний магнетизм», гіпноз, який навіть може зупинити трупний розклад. Усе це не просто змальоване в кількох оповіданнях, а майже науково проаналізоване. Такий підвищений інтерес до теми смерті пояснювався різними причинами - і особистими, і філософсько-науковими, і релігійними. За своє досить коротке життя По втратив майже всіх найближчих людей - рідних і прибраних батьків, свою першу кохану, улюблену дружину, багатьох знайомих. Страждання від розлуки, мрія про возз'єднання в іншому світі спонукали цікавитись темою метемпсихозу - переселення душ, їхнім новим утіленням. Був тоді у Сполучених Штатах і особливий потяг до всього сенсаційного, як-от злочини, вбивства, оживлення померлих з допомогою гіпнозу чи гальванізації, метемпсихоз чи месмеризм. І це теж диктувало письменникові його сюжети. Крім того, й притаманні романтизму потяг до меланхолії та інтерес до душевних розладів також схиляли до трагічного і смерті.

Деякі філософсько-містичні роздуми персонажів По радянська критика або замовчувала, або розглядала як плід некритично сприйнятих псевдонаукових ідей тодішньої доби, відкинутих матеріалістичною наукою. В наші дні крізь формули і термінологію минулого сторіччя ми з подивом бачимо таке, що дуже близьке пошукам багатьох наших сучасних учених. Вони говорять про душу як реальність, про життя після смерті, використовуючи для доведення своїх гіпотез досягнення квантової фізики, уявлення про лептони або лептонні гази як носії наших думок і почуттів у часі й просторі тощо. В цих гіпотезах ідеться й про шостий орган чуттів - душу, який не має свого конкретного матеріального втілення і який особливо розвинений в емоційних людей - поетів, художників. Відомі спеціальні дослідження про те, що відчували й бачили люди, які пережили стан клінічної смерті. До речі, деякі з них у цьому стані бачили, як з їхнього тіла відлітає душа.

Оповідання По, в яких люди виявляють свої підсвідомі думки і почування під впливом месмеричного гіпнозу, підіймають завісу над таємницею стану, проміжного між життям і смертю, довгий час здавалися лише витворами багатої фантазії автора. В наші дні сеанси гіпнозу широко використовуються для різних практичних цілей, і люди з нечуваною точністю розповідають про те, чого в стані притомності вони не пам'ятають або не знають.

Це не означає, що всі філософсько-теоретичні міркування Едгара По мають наукове підґрунтя. Але вважати його роздуми про життя і смерть тіла і душі, про матерію і дух, про підсвідомість лише безпідставними містичними фантазіями - теж неправильно.

Нескінченний процес пізнання світу видавався письменникові, як це випливає з філософського діалогу «Сила слів», щастям: «Ох, щастя не в самому знанні, а в здобутті тих знань. Вічно пізнаючи, ми вічно блаженні... єдина мета безконечної матерії - створити безліч джерел, з яких душа може тамувати завжди невситиму в межах матерії жагу пізнання: бо затамувати цю жагу означає знищити буття душі». Коло читання Едгара По, про що свідчать і його твори, було й дуже широке, і напрочуд різноманітне. Він стежив за відкриттями в царинах різних наук, рецензував спеціальні праці з філософії, біології, географії, історії, широко використовував набуті знання у своїх художніх творах. Його захоплював процес творення нових реальностей з допомогою наукових відкриттів, утілення в життя величних планів, що примножують гаразди світу, прикрашають його. З суто американським практицизмом він пропонував негайно запроваджувати в життя наукові теорії, випереджаючи художнім словом повільний, як йому здавалося, прогрес. Його повітряні кулі перетинали Атлантичний океан або навіть злітали в космос набагато раніше, ніж могли це зробити справжні літальні апарати, а дослідники повертали життя померлим, зупиняючи з допомогою месмеричних пасів смерть і розклад. Фантазія По дає іноді дивні і водночас раціональні плоди. Приміром, в оповіданні «Муза Арнгейм» він викладає теорію паркової архітектури «як мистецтва не менш прекрасного, ніж живопис, скульптура або музика». Захоплення творенням поетично прекрасних садів набуло особливого розмаху в XVIII сторіччі в усіх європейських країнах. У США По першим оспівав цей вид мистецтва, доводячи пишноту свого вигаданого парку до нечуваного і небаченого, перевершуючи міфічні сади Семіраміди. Національні парки країни і навіть така комерційна інституція, як уславлений Діснейленд, мабуть, є далекими спадкоємцями поетичних фантазій По.

Деякі поезії та оповідання По тьмяно нагадують вже колись чуте, знайоме. Коли ця схожість підтверджується зіставленням з віршами чи прозою Кольріджа, Гофмана чи Вашінгтона Ірвінга, ясно, що тут виразний відгомін знайомства По з творами цих художників і його щирого захоплення ними. Не можна забувати і про разючу стилістичну перейнятливість, яка робить такими ефектними пародії По на різних літераторів («Герцог де л'Омлет», «Трагічне становище», «Чорт на дзвіниці»).

Та значно більше моментів упізнавання виникає при читанні книжок літераторів, що писали після По, тобто тих, на кого він сам справив безперечний вплив. Це символісти, неоромантики, багато письменників-декадентів, деякі представники експресіонізму і, хоч як несподівано це звучить, досить численний загін реалістів.

Своєю долею і творчістю По був близький до «проклятих поетів», багато в чому передував цим французьким художникам. Не випадково на батьківщині Рембо, Верлена його най палкішим і найталановитішим популяризатором став Шарль Бодлер, у Франції По зрозуміли глибше і тонше, ніж на батьківщині. Відома стаття Бодлера, присвячена американському письменникові, зберегла своє значення й до наших днів як одна з найбільш вдумливо і добре написаних робіт про По. Тут, звичайно, виявилась, якщо вдатися до вислову Гете, Wahlverwandschaft, спорідненість обраних.

І в образотворчому мистецтві Франції відчутний випив пластичної поезії і прози По, зокрема в картинах символістів Гюстава Моро або Оділона Редона, найхимерніших художників минулого сторіччя. Однак це окрема тема, яка потребує серйозного вивчення.

Щодо неоромантиків, то і їхні зв'язки з По очевидні й численні. Крім тих, що лежать на поверхні,- схильність до екзотики далеких країн, драматичних подорожей (надто морських), описів загадкових природних явищ і катаклізмів, створення трагічно загостреного конфлікту між героєм і суспільством, важливим є сам вибір героя - самотнього, загадкового, психологічно складного, часто таки справді демонічного. І боріння в душі цього героя добра і зла, великої духовності, таланту і мерзенних гріхів та збочень - теж близькі до подібних конфліктів у свідомості героя багатьох оповідань По. Неоромантична завороженість смертю, злочином, таємничість - тісно пов'язані з романтизмом американського письменника. Звичайно, герої і неоромантиків, і По мають спільних предків - героїв Байрона. Всі вони начебто одна родина, представлена кількома поколіннями. Та кожне покоління вносить свої риси і передає їх наступним. «Гени» По виявилися дуже сильними й передалися багатьом з тих, хто творив після нього.

Спорідненість існує між Едгаром По і таким самобутнім художником-реалістом наступної генерації, як Анатоль Франс. Крім замилування історичними та географічними реаліями, барвистими, екзотичними, мальовничими, рідкісними речами, подробицями побуту, архітектурними деталями тощо, їх зближує величезна ерудиція, глибоке знання світової культури. Блискуча філологічна освіта, володіння класичними і сучасними мовами, широка обізнаність із працями істориків, філософів, географів, чудова пам'ять на імена і факти, посилання на рядки поетичних і прозаїчних творів авторів з різних епох і країн - усе це робить тексти обох письменників до краю насиченими складною культурною інформацією. Далеко не кожен сучасний читач, навіть учений-фахівець, може повністю зрозуміти думку чи образ По або Франса, не звертаючись до коментарів чи приміток. Десятиліття неуваги до класичної філологічної освіти зробили нас безпорадними без милиць наукового апарату. Треба, однак, визнати, що обом письменникам властиве певне хизування власною ерудицією, легкий науковий снобізм, який становить своєрідну прикмету їхнього письма, особливість стилю. І в наш час у цьому в них є продовжувачі,- згадаймо хоча б Карпентьєра чи автора роману «Ім'я троянди» Умберто Еко, не кажучи вже про Джеймса Джойса.

Скористаймося, крім наведених вище, ще одним сюжетно-образним прикладом. Одна з найхарактерніших для романтиків тем - тема двійників - від Гофмана перейде до По, оригінально втілившись у «Лігейї», «Вільямі Вілсоні» та інших творах, а згодом відгукнеться у Стівенсона («Дивна історія доктора Джекіля і містера Хайда»). Або в Оскара Уайльда в його «Портреті Доріана Грея», де так багато перегуків хоча б з тим же «Вільямом Вілсоном» (аж до загибелі героя і його двійника - втілення кращого «я» героя - в один і той же день і за надто близьких обставин).

Є в По невеличке раннє оповідання,- історичний анекдот «На мурах Єрусалимських»,- стилізоване під біблійний текст. Його початок звучить тією самою урочистою міддю, що й уславлені перші рядки розділу про Єшуа в романі М. Булгакова «Майстер і Маргарита». Вперше оповідання американського письменника з'явилося російською мовою 1885 року в книзі «3. По. Повести, рассказы, критические этюды и мысли» під назвою «Случай в Иерусалиме», і хто знає, можливо, саме ця стилізація була поштовхом до стилістичних шукань великого киянина Булгакова, тим більше, що По він знав і любив.

Засновник світової династії детективів Дюпен лишився неперевершеним за своєю витонченою інтелектуальністю. Може, найближчим до нього за схильністю до філософських узагальнень і вишуканих парадоксів є ще один оригінал - детектив патер Браун Честертона. Інші ж позбавлені алмазного блиску його інтелекту, романтичності й загадковості, що, проте, не робить їх менш популярними в читачів.

Усе сказане аж ніяк не докладно висвітлює , значення творчості Едгара По для світової літератури, але принаймні визначає його місце в цій царині культури.
Відправлено: Sep 26 2005, 16:28
Цитата
ну про своє ставлення до могиля я говорити не буду  , але, думаю, що після нашої магістратури він приймні вислювлюватиметься вразумітєльніше

ну, цими словами ти мене зовсім не здивував... стандартний підхід до могилянців. хоча, я вважаю, що багато в чому там підхід краще ніж в універі, того шо не нагружають торбою баластних знань, а завдяки великій кількості писомвих робіт студенти, те що називається, виписуються. ну то ладно... а щодо вразумітєльного висловлювання, просто він вважає нижче свого достоїнства писати на цьому форумі, і я його, в принципі дуже добре розумію...

Цитата
класичний детектив, сайнс фікшн та ще щось вже не памятаю. може й не відкрив, але оформив канони жанру. адже ж і Скотт не відкривав історичного роману, до нього їх була купа написана

прочитай Гофмана, "Девица Скюдери". детектив на ліцо. тіки от написане трохи раніше...

Цитата
Джойс, Борхес, Еліот, Сарамаго... "мистецтво заради мистецтва" - це я для красного слівця, правильніше сказати - мистецтво для митців (тобто для тих, хто може це зрозуміти - інших митців, літературознаців, інтелектуалів і т.д.)

не треба розкидатись словами, а то так і в очах впсти можна...
блін, аби ти знав, шо митці кажуть от про це саме "елітарне" мистецтво... притому люди, які дійсно можуть це зрозуміти, хоча часом там і розуміи нічого...

Цитата
я вважаю, що це ті, хто хоч трохи шурупають в літературі і цікавляться нею; ну і ті, хто шось пише

я навіть спеціально перевіряла... лератори - це ті хто шось пишуь, письменники, по суті... а ті хто трохи шурпають в літературі - це ті хто трохи шурпають в літературі.... :)

за статтю Шаховою спасибі, перечитаю на роботі.
а знаєш, шо саме смішне? вона у мого брата читала зарубіжку в могилі, півтора курси, здається. і дуже сильно його хвалила :D
Відправлено: Sep 26 2005, 16:50
2:0 на користь пані:).
Але твоє визначення "літератор" не цілком вірне, до нього ще доплюсовуються критики, філологи-літературознавці, всяка починаюча шушпаль:) і що там ще?...гм... журналісти:).
За брата твого я дуже радий, Могилянка - це круто, але це назва і купа не потрібних встпуних тестів :Р(скажи ще, що я не правий).
Оскільки я знаю, там літературу викладають змістовно і глибоко, ет тоже харашо.
Але як то кажуть- зк ми поведешся, того наберешся.
От і я набрався, ще до мого майбутнього поступленння в "могилу", у львівських письменників всяких табул, догматів і бла-бла-бла:).
До чого я це кажу, а ви зрівняйте кінцівку з початком.;)

І знову ви відбились від теми... Почали один одному радити, що прочитати.
Дозвольте мені дати вам спрямування:
Модернізм в літературі 20 століття і з*ява нових жанрів. Так швидше і цікавіше.
Постараюсь викопати вам інфу з підручника зар.літ:).
До скорих зустрічей!
Відправлено: Sep 26 2005, 17:08
Цитата
того шо не нагружають торбою баластних знань

якщо не нагружаєшся, то не нагрузять; зате в універі можна справді отримати грунтовні знання, а не поверхові, якщо схочеш, звичайно (це не про мене, хе-хе)

Цитата
прочитай Гофмана, "Девица Скюдери". детектив на ліцо

канони жанру, читай уважніше. А якщо за твоїм підходом, то детектив можна і в античній літературі знайти.

Цитата
аби ти знав, шо митці кажуть от про це саме "елітарне" мистецтво

я знаю, що про це кажуть митці; а якщо якісь там андруховичі, забужки чи товарішч подервянський мелять якусь дурницю, то це їхні проблеми, вони для мене не авторитети

Цитата
хоча часом там і розуміи нічого

ля-ля-ля-тополя

Цитата
і дуже сильно його хвалила

мабуть, перехвалила :D

Цитата
2:0 на користь пані.

ти неправильно рахуєш :D

Цитата
там літературу викладають змістовно і глибоко

та невже? в універі змістовніше і глибше по-любому

Цитата
Дозвольте мені дати вам спрямування

ми ще з По не розібрались :)
Відправлено: Sep 26 2005, 17:31
Мже в По і спитаєте? Я буду в якості спіретиста:)
Відправлено: Sep 26 2005, 17:47
Цитата (Девор @ Sep 26 2005, 17:31)
Мже в По і спитаєте? Я буду в якості спіретиста:)

Не зрозумів. Разьяснітє пожалуйста. Про шо питать у По? Ти хотів сказати спірітуаліста?
Відправлено: Sep 27 2005, 10:36
Ритуал - спіритизм. І той хто його проводить спіритист.Чи як?
Відправлено: Sep 27 2005, 13:22
Може бути, що й так. Або спірит. Але не спіретист точно.

Я так і не зрозумів, про що ти хотів спитати у По?
Відправлено: Oct 6 2005, 07:52
Dusk,
Цитата
якщо не нагружаєшся, то не нагрузять; зате в універі можна справді отримати грунтовні знання, а не поверхові, якщо схочеш, звичайно (це не про мене, хе-хе)

якщо сильно захочеться, то можна отримати грунтовні знання взагалі без ніякого універу. :) зате в могилі краще з писаниною. а це теж не мало значить... особливо для філолога...

Цитата
канони жанру, читай уважніше. А якщо за твоїм підходом, то детектив можна і в античній літературі знайти.

почекай іще пару років, і можливо, відбудеться революція в літературознавстві. того шо вже як мінімум у 2 людей проскакувало те, що По ніякий не засновник жанру... :)

Цитата
я знаю, що про це кажуть митці; а якщо якісь там андруховичі, забужки чи товарішч подервянський мелять якусь дурницю, то це їхні проблеми, вони для мене не авторитети

митці? а можна прізвища? того шо я теж знаю, якими словами поливають митці подібну літературу. а якшо хтось і співає дифірамби елітарні літературі - то це хіба шо ті самі андруховичи і забужки...

Цитата
там літературу викладають змістовно і глибоко


та невже? в універі змістовніше і глибше по-любому

взагалі, все залежить від викладача. якшо брати пана моринця та мадам агєєву, то упаси боже від такого викладання.... хоча в універі нормальних викладачів теж раз два і обчьолся....


Девор,
Цитата
2:0 на користь пані.

а за якими критеріями додаються очки?:)

Цитата
Але твоє визначення "літератор" не цілком вірне, до нього ще доплюсовуються критики, філологи-літературознавці, всяка починаюча шушпаль:) і що там ще?...гм... журналісти:).

моє визначання правильне. критики, філологи-літературознавці так і лишаються критиками і філологами-літературознавцями.... :)

Цитата
Могилянка - це круто, але це назва і купа не потрібних встпуних тестів :Р(скажи ще, що я не правий).

не збираюсть. крім всього іншого - це купа безмежно пацаватих тестів. а іще останнім часом могила, вибачайте на слові, скурвлюється. інакше це ніяк не назвеш... а жаль...

Цитата
І знову ви відбились від теми... Почали один одному радити, що прочитати.
Дозвольте мені дати вам спрямування:
Модернізм в літературі 20 століття і з*ява нових жанрів. Так швидше і цікавіше.
Постараюсь викопати вам інфу з підручника зар.літ:).
До скорих зустрічей!

ну тема моя, того дозвольте, я буду визначати, про шо говорити. а відбуватись в усякі дєбрі я зовсім не проти.... :) а щодо 20 ст., то увольтє. не люблю я його в літературі, воно мене трохи напрягає місцями. того говорити про нього не хочу.
Відправлено: Oct 6 2005, 16:47
horberdin,
Цитата
шо вже як мінімум у 2 людей проскакувало те, що По ніякий не засновник жанру

мене це взагалі-то найменше тубрує, засновник він чи ні, але у купи літературознавцім проскакує купа всього, в тому числі й витоки детктиву, наукової фантастики в античній літературі. Принаймні, про НФ я десь точно читав.

Цитата
а можна прізвища?

Почитай есе відомих письменників, навіть Борхеса, який дуже любив комерційну літературу. Джойса.

Тільки де ж наша дискусія? Ти визнала, що По достойний того рівня, на який я, і всі інші науковці та дослідники, його поставили, чи ні?
Відправлено: Oct 13 2005, 11:26
Dusk,
ні не визнала. і ніколи не визнаю, так само як і багато літературознавців :) ну не дотягую По до Гофмана.
Відправлено: Oct 13 2005, 18:47
ОООООО... Тихий ужааааас.... Все на украинскоооом... Как так ваще монааааа??
Відправлено: Oct 13 2005, 19:22
horberdin, ну так нафіга було починати цю суперечку. Більшість літературознавців знають ціну По, який нічим Гофману не поступається. І я на їхньому боці! А то що тобі Гофман більше подобається, зовсім не означає, що він кращий)

Я мабуть перейменую назву у "Елітарна література і комерційна література". Може ще хтось захоче посперечатись.

April, если у тебя есть желание читать эту полемику, т.е. игру в одни ворота, где я выиграл с сухим счетом еще до начала, но используй автоматический онлайн переводчик. Линк на него есть вверху. Хотя он может и не помочь, т.к. хорбердин изьясняется на очень странной разновидности украинского :D
Відправлено: Oct 14 2005, 16:43
Dusk, мені так подобається твоя самовпевненість!!! особливо про сухі ворота і літературознавців. а іще про елітарну літературу.

про ворота: так самовпевнено заявляти, шо в суху виграла я - не буду, того шо так не вважаю. і не тому, шо ти так все суперськи пояснив і відстояв свою точку зору. просто я знаю, шо надто мало перечитала і вивчила, шоб розмазувати тебе по стінці.

про літературознавців: розумієш, у кожного нормального літературознавця є своя думка про якогось там письменника чи його тврєніє. всі геніальні у нас тільки в школі. а от за її межами можна почути дуже багато чого цікавого, і я думаю, шо ти це цікаве чув. так от вертаючись до геніальних письменників і думки літературознавців. знаєш, мені колись давно сподобався один вислів, здається, він належить перу Оскара Вайльда. дослівно не пам"ятаю, але сенс такий: коли ти опиняєшся на боці більшості, треба міняти свої думки. ніколи не любила людей, які кажуть шо це "біле" тільки тому, шо так думає більшість. а кращим Гофмана я вважаю того, о прослухала таку кількість лекцій на цю тему, шо тобі і не снилось...

а про елітарну літературу я навіть і заікатись не хочу...

April, не подобається - іди нафіг!
Відправлено: Oct 14 2005, 16:59
horberdin, я ввжаю біле білим, бо воно таки біле! А якщо хтось вважає, що воно чорне, то йому треба звертатись до окуліста :D

І я послухав лекції не тільки по Гофману, а й по По, і вони мене переконали не менше, якщо не більше!

Заїкатись не треба :D (невже так злякалась, що вже й заїкатись почала?) :D :D :D
Відправлено: Oct 14 2005, 17:50
Dusk, а ти знаєш, що у кожної людини власне сприйняття кольору? :D в літературі так само. одні вважають Пушкіна (По, Толстого, Шекспіра) генієм, інші посередністю. так завжди було і так завжди буде. я поважаю тих, хто може відстоювати свою думку, і у якого аргументи не зводяться джо того, шо так вважає бльшість. моя проблема покишо в тому, шо я не можу толково відстоювати свою думку.

ти єдиний філого в сімействі, чи є іще хтось? питання може і не в тему, але мені це треба, шоб знати, в який бік вести дискусію.... якшо не хочеш можеш не відповідати...
Відправлено: Oct 14 2005, 18:59
horberdin, фактично єдний, хоча є кілька віддалених родичів.

По-моєму я навів достатньо аргументів, а те, що більшість згодна з Моєю точкою зору, то це приємна випадковість.
Відправлено: Oct 3 2013, 00:16
user posted image

Книжный Дозор. Беседка раздела.
user posted image В этом месте можно поговорить на разные темы, касающиеся книжного мира.
user posted image Каждый пост оценивается в 1 балл за комментарии .
Баллы можно потратить в магазинчике раздела На пути к Камню Мудрости
user posted image Иногда здесь проводятся флудоакции.
Победитель последней: Ник Фазбер. В качестве главного приза он выбрал название этой темы на осенний сезон.

Відправлено: Oct 13 2022, 13:09
Добрый день, книгоманы! Какие планы?
Кто новинки читает какие? ^_^
Відправлено: Oct 15 2022, 08:16
Цитата (Конфидентша @ Oct 13 2022, 13:09)
Кто новинки читает какие?

Подбила Тлашу читать вместе гейство =megalol=
Ещё именно из новинок жду Мерієнн Кронін "Сто років Ленні та Марго"
Не из новинок — отдаю дань колдовскому месяцу октябрю и читаю "Ковен озера Шамплейн"
Відправлено: Nov 7 2022, 20:57
Цитата (Arlen Lhermitte @ Sep 19 2022, 19:31)
Некоторое время наблюдаю сумасшедший ажиотаж вокруг некоей Колин Гувер. Кто-то читал? Есть смысл или очередная непомерно раздутая однодневка?

Внепланово в мой ноябрь ворвались СЧ и прочитала "9 листопада" Гувер
Тоже неплохо, можно читать))

А завтра начнётся интересное, мы сядем читать "Веріті" =megalol=
Відправлено: Aug 14 2023, 16:38
user posted image

Назвать тему форума в честь вашей любимой книги, питомца, а может даже увековечить собственное имя?

Флудоконкурс

осуществит ваше смелое желание! (о котором вы даже не подозревали до этого момента)

Только у нас вы можете выбрать новое название теме для общения — Книжный клуб
Возможность предоставится лучшему, но без призов не уйдёт никто!


Приз
Кол-во постов
user posted image *Непокорённый / user posted image *Страна Чудес 100 постов
user posted image *Дозорный / user posted image *Нарнийский / user posted image *Пламя и кровь 70 постов
user posted image Набор алхимика II /user posted image Банка маны для верховного чародея (x10) 45 постов
user posted image Антибликовые очки 40 постов
500 галлеонов 10 постов

Мероприятие продлится 14 по 31 августа включительно (по Москве)

Правила:

I. Приз выдаётся по самой высокопреодоленной планке.
II. По желанию участник может выбрать приз за планку ниже.
III. Участник, набравший больше всего постов за время проведения конкурса, становится победителем и получает право придумать новое название темы Книжный клуб на следующий сезон (осенний сезон продлится до 1 декабря).
IV. Название не должно противоречить правилам форума.
V. Обсуждения в Флудоконкурсе должны касаться тематики раздела — литературы.
VI. Включайте склейку сообщений, если оставляете несколько постов подряд.
VII. Постинг в этой теме не награждается баллами за комментарии.

Відправлено: Aug 14 2023, 16:57
а призов придётся ждать столько же, сколько в "На пути к камню мудрости"?
Відправлено: Aug 14 2023, 17:03
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 14 2023, 16:57)
а призов придётся ждать столько же, сколько в "На пути к камню мудрости"?

Спасибо за комплимент, я действительно очень быстро работаю! Призы на пути к камню мудрости мною всем выдавались в течение 1-3 дней после оставленной заявки/набранных баллов. Как и призы за книжный марафон ежемесячно в течение 1-2 дней.
Відправлено: Aug 14 2023, 17:13
Цитата (Мэри @ Aug 14 2023, 17:03)
Призы на пути к камню мудрости мною всем выдавались в течение 1-3 дней после оставленной заявки/набранных баллов.

внушает оптимизм
Відправлено: Aug 14 2023, 17:54
Ну что же дамы и господамы. Начинаем путешествие в книжный Сумрак. Где нас ждёт не семь слоёв, а бесконечное множество слоёв. Если вы хотите назвать новый слой - то вы по адрессу. Просто флудите здесь по теме литературы и лучшему да будет Свет свидетель.
Відправлено: Aug 14 2023, 18:02
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 14 2023, 17:54)
Ну что же дамы и господамы. Начинаем путешествие в книжный Сумрак. Где нас ждёт не семь слоёв, а бесконечное множество слоёв. Если вы хотите назвать новый слой - то вы по адрессу. Просто флудите здесь по теме литературы и лучшему да будет Свет свидетель.

Кажется, я знаю, на какую тематику Ник назовет эту флудилку, если победит =girl_wink1=

А у меня с Дозором случилась та ужасная штука, когда откладываешь что-то на потом, ибо не хочешь, чтобы закончилось (как много блокнотиков полегло в этой битве...).
Відправлено: Aug 14 2023, 18:21
Цитата (Мэри @ Aug 14 2023, 18:02)
Кажется, я знаю, на какую тематику Ник назовет эту флудилку, если победит =girl_wink1=

А у меня с Дозором случилась та ужасная штука, когда откладываешь что-то на потом, ибо не хочешь, чтобы закончилось (как много блокнотиков полегло в этой битве...).

=-O мои глаза, когда кто-то говорит, что способен отложить "Дозоры".

У меня с ними гиперстранная штука была, единственный цикл (основной), который способен меня заставить читать не смыкая глаз (буквально). Даже одна из форумчанок мне последнюю книгу дарила на НГ, было очень забавно.) Я тогда ее тоже заказала и поделилась радостью, а мне в ответ: "Стой!! Отменяй заказ, я тебе уже ее купила!!" :lol:

И когда книга пришла, угадайте кто читал ее всю ночь, а потом помирал на учебе.

P.S. А вот ответвления я не особо жалую. Парочку прочитала, но качество там скачет, как мне показалось, поэтому я забила и теперь смиренно жду последнюю книгу об Антоне Городецком...
Відправлено: Aug 14 2023, 18:27
Цитата (простая прохожая @ Aug 14 2023, 18:21)
который способен меня заставить читать не смыкая глаз (буквально).

У меня так со всеми книгами художественной литературы (
Спонсоры моего постоянно сбитого режима сна.

А по поводу "отложить" я недавно в такую яму попала... У меня 95% купленных за последние 5 лет книг — брошенные или не открытые. Просто не могу удержаться и не купить отличную бумажную книгу. Готова была мириться с этим и в шутку называла себя коллекционером. Пока в прошлом месяце не купила очередное произведение и, ставя его на полку, не увидела, что такая новая книга у меня уже есть!
Мой внутренний жабьен до сих пор корчится в муках от этих воспоминаний.
Відправлено: Aug 14 2023, 18:39
Цитата (Мэри @ Aug 14 2023, 18:27)
У меня так со всеми книгами художественной литературы (
Спонсоры моего постоянно сбитого режима сна.

А по поводу "отложить" я недавно в такую яму попала... У меня 95% купленных за последние 5 лет книг — брошенные или не открытые. Просто не могу удержаться и не купить отличную бумажную книгу. Готова была мириться с этим и в шутку называла себя коллекционером. Пока в прошлом месяце не купила очередное произведение и, ставя его на полку, не увидела, что такая новая книга у меня уже есть!
Мой внутренний жабьен до сих пор корчится в муках от этих воспоминаний.

:lol:

Я так когда активно классику скупала, думала список себе завести на ПК, чтобы по нему смотреть, чего уже есть, потому да, было такое, что чуть повтор не взяла. Но мне так было лень всю эту кучу в базу вносить, еще и несколько шкафов, тоже бы подписывать, что где стоит...

А с покупкой жиза, я периодически чет покупаю, но последний год если книгу и открываю, хватает на 20 страниц. Читать в реале не выходит, а электронки не люблю. В итоге вообще не читаю нифига, кроме фанфиков или отрывков книг в пабликах.
Відправлено: Aug 14 2023, 19:06
Цитата (простая прохожая @ Aug 14 2023, 18:21)
=-O мои глаза, когда кто-то говорит, что способен отложить "Дозоры".

У меня с ними гиперстранная штука была, единственный цикл (основной), который способен меня заставить читать не смыкая глаз (буквально). Даже одна из форумчанок мне последнюю книгу дарила на НГ, было очень забавно.) Я тогда ее тоже заказала и поделилась радостью, а мне в ответ: "Стой!! Отменяй заказ, я тебе уже ее купила!!" :lol:

И когда книга пришла, угадайте кто читал ее всю ночь, а потом помирал на учебе.

P.S. А вот ответвления я не особо жалую. Парочку прочитала, но качество там скачет, как мне показалось, поэтому я забила и теперь смиренно жду последнюю книгу об Антоне Городецком...

Вообще дозоры тоже люблю. Был случай, я ехал в автобусе и вспомнил момент (дорого длинная была часа 3) как Арина с Городецким поменялась одеждой, захотелось перечитать, нашел где это было, ну и в итоге с этого момента за день всю книгу перечитал еще раз))) затягивает короче

Последняя книга о Городецком, которую ты Дель это какая?
Відправлено: Aug 14 2023, 19:17
Меня "Дневной Дозор" зацепил в своё время, в частности, история Зеркала. Те,что после него были, не зашли.
Відправлено: Aug 14 2023, 19:48
А я пока только первую прочла. Вообще вот Дозоры вернули к художественной литературе. Последние лет 6 только научпоп и узкоспециализированные книги для работы/учебы читала (а в интернете уже фанфики).
Новая информация — это круто, но мозг нонфикшен грузит знатно.
Хотя вот последняя купленная про яды меня безумно радует. Только распечатала, но в восторге диком от слога и подачи автора.
Додано через хвилину
Надо будет скорее прочитать, кто знает какие лекции на 3 этап токсичного конкурса подготовила администрация.
Відправлено: Aug 14 2023, 20:01
Цитата (Вик @ Aug 14 2023, 19:06)
Вообще дозоры тоже люблю. Был случай, я ехал в автобусе и вспомнил момент (дорого длинная была часа 3) как Арина с Городецким поменялась одеждой, захотелось перечитать, нашел где это было, ну и в итоге с этого момента за день всю книгу перечитал еще раз))) затягивает короче

Последняя книга о Городецком, которую ты Дель это какая?

Если твой вопрос о том, про какую книгу я говорю, то это "Вечный Дозор" (вроде рабочее название изначально было "Седьмой дозор" или типа того).

Лукьяненко в соцсетях у себя давненько публиковал пролог, обещал, что вот-вот... а книги все так и нет, хех.

Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 14 2023, 19:17)
Меня "Дневной Дозор" зацепил в своё время, в частности, история Зеркала. Те,что после него были, не зашли.

Я помню, "Дневной" меня в свое время в ступор ввел. Было заметно, что два автора писали.) Но качество в любом случае было.
А вот отдельная книга "Лик Черной Пальмиры" от Васильева (соавтора) вроде бы и зашел, но все равно без Лукьяненко странновато ощущалось.

Мб, кстати, она бы тебе зашла... раз после "Дневного" не то, когда Лукьяненко один продолжил.
Відправлено: Aug 14 2023, 20:08
Цитата (простая прохожая @ Aug 14 2023, 20:01)
Если твой вопрос о том, про какую книгу я говорю, то это "Вечный Дозор" (вроде рабочее название изначально было "Седьмой дозор" или типа того).

Лукьяненко в соцсетях у себя давненько публиковал пролог, обещал, что вот-вот... а книги все так и нет, хех.


не держал у себя в памяти его, но точно слышал, а вообще если учесть что был последний дозор, потом новый, а потом шестой вероятность что вечны не очень большая, хотя как он ее долго пишет, может и не напишет)
Відправлено: Aug 14 2023, 20:25
Цитата (простая прохожая @ Aug 14 2023, 20:01)
А вот отдельная книга "Лик Черной Пальмиры" от Васильева (соавтора) вроде бы и зашел, но все равно без Лукьяненко странновато ощущалось.

Мб, кстати, она бы тебе зашла... раз после "Дневного" не то, когда Лукьяненко один продолжил.


Возможно. "Волчья натура" Васильева в своё время мне очень зашла. Но сейчас я далеко отошла и от Дозоров, и от фантастики/фэнтези в целом. Сейчас больше детективы притягивают.
Відправлено: Aug 14 2023, 20:55
Цитата (Вик @ Aug 14 2023, 20:08)
не держал у себя в памяти его, но точно слышал, а вообще если учесть что был последний дозор, потом новый, а потом шестой вероятность что вечны не очень большая, хотя как он ее долго пишет, может и не напишет)

Ну с Городецким он точно завяжет, там обстоятельства прям такие... Хотя я бы ой как хотела посмотреть на темного Городецкого, особенно если он будет именно магом, а не просто низшим
Показати текст спойлеру


Но Лукьяненко уже в возрасте, да и судя по тому, что я у него на странице видела в 22 году, у него крынку рвет. Так что, думается, этот дозор от него и правда последним будет.
Відправлено: Aug 14 2023, 21:11
Цитата (простая прохожая @ Aug 14 2023, 18:39)
вообще не читаю нифига, кроме фанфиков или отрывков книг в пабликах


я вернулась к чтению благодаря Книжному марафону - очень уж медальку в профиль хочется ))) Правда, выбирать приходится из того, что читается легко и быстро, чтоб успевать по две книги в неделю. За это время прочитала, наверное, больше,чем за предыдущие два-три года )))
Відправлено: Aug 14 2023, 21:33
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 14 2023, 21:11)
я вернулась к чтению благодаря Книжному марафону - очень уж медальку в профиль хочется ))) Правда, выбирать приходится из того, что читается легко и быстро, чтоб успевать по две книги в неделю. За это время прочитала, наверное, больше,чем за предыдущие два-три года )))

Я правила изначально не так прочитала и не стала участвовать х)

Но в целом с фиками я бы не вывезла, у нас часть марафонов жесткая... если хочется прям высшую планку.

Но зато я чуток прошлась по книгам ПЛиО благодаря лекциям. Не полноценное чтение, но хоть в памяти моменты освежила, тоже классно)
Відправлено: Aug 15 2023, 05:56
Цитата (простая прохожая @ Aug 14 2023, 21:33)
Я правила изначально не так прочитала и не стала участвовать х)

Но в целом с фиками я бы не вывезла, у нас часть марафонов жесткая... если хочется прям высшую планку.

Но зато я чуток прошлась по книгам ПЛиО благодаря лекциям. Не полноценное чтение, но хоть в памяти моменты освежила, тоже классно)


Пройтись по книжному циклу "Игры Престолов"? Это конечно мощно. Вынести такое чтиво... Тут нужны крепкие нервы. Учитывая, что "Игра" держится на формуле "пару десятков смертей персонажей на один квадратный километр текста.

Цитата (Мэри @ Aug 14 2023, 18:02)
Кажется, я знаю, на какую тематику Ник назовет эту флудилку, если победит =girl_wink1=

А у меня с Дозором случилась та ужасная штука, когда откладываешь что-то на потом, ибо не хочешь, чтобы закончилось (как много блокнотиков полегло в этой битве...).


Кажется меня раскусили.

Мэри, да вы мастер что-то откладывать. Как говорится: "Палочки вверх, Хогвартс. В честь ваших падших блокнотиков." (Которые судя по всему так и не думают заканчиваться.)

Цитата (простая прохожая @ Aug 14 2023, 18:21)
=-O мои глаза, когда кто-то говорит, что способен отложить "Дозоры".


Вы не поверите, но и мои тоже. Я все шесть книг вычитал тогда залпом. Не откладывая в долгий слой Сумрака. И с удовольствием пошёл бы в Книжный Дозор если бы он существовал в реальности. Ведь книги - это моя стихия. С трёх лет в них варюсь.

Цитата (Мэри @ Aug 14 2023, 18:27)
У меня так со всеми книгами художественной литературы (
Спонсоры моего постоянно сбитого режима сна.


Спонсоры не только вашего режима сна, но и нашего книжного клуба.

Цитата (Мэри @ Aug 14 2023, 18:27)
А по поводу "отложить" я недавно в такую яму попала... У меня 95% купленных за последние 5 лет книг — брошенные или не открытые. Просто не могу удержаться и не купить отличную бумажную книгу.


Вполне логично, учитывая сколько вы отличных бумажных книг закупаете. Прямо не успеваете дочитать одно, как на глаза попадается новая прекрасная книга.

Цитата (Мэри @ Aug 14 2023, 18:27)
Готова была мириться с этим и в шутку называла себя коллекционером. Пока в прошлом месяце не купила очередное произведение и, ставя его на полку, не увидела, что такая новая книга у меня уже есть!


Оу. Да вы букинист с немаленьким таким стажем. Настолько увлеклись этой коллекцией, что даже оглянуться не успели, как вам начали попадаться дубликаты. Надеюсь хоть книги-близнецы были разных изданий?

Цитата (Мэри @ Aug 14 2023, 18:27)
Мой внутренний Жабьен до сих пор корчится в муках от этих воспоминаний.


И у бедняги Жабьена заколдованы не только ноги, но и руки, да и вообще всё что только можно. И превращено разумеется в книгу.

(Господи, Жабьебук... Жабьекнига. Слава богам в этой "Жабьекниге" ничего про Амбридж не написано. (Хотя не факт.)
Відправлено: Aug 15 2023, 06:26
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 05:56)
Пройтись по книжному циклу "Игры Престолов"? Это конечно мощно. Вынести такое чтиво... Тут нужны крепкие нервы. Учитывая, что "Игра" держится на формуле "пару десятков смертей персонажей на один квадратный километр текста.

Воу, книга не ограничивается этим. Я обожаю плио за рост персонажей (или отсутствие оного, все как в жизни) и за кучу классных цитат.
А еще теории, ммм... Вот уж чем я балуюсь с постоянством, так это теориями, Мартин в оригинале оставил непозволительное количество зацепок)
Притом гипершарящим человеком себя не назову, ленивая слишком, но цикл обожаю и даже в подарочных изданиях имею все, кроме последней книги (спасибо подруге).
Відправлено: Aug 15 2023, 06:27
Ник, не читери, включай склейку)
Відправлено: Aug 15 2023, 06:40
Цитата (простая прохожая @ Aug 14 2023, 18:39)
:lol:

Я так когда активно классику скупала, думала список себе завести на ПК, чтобы по нему смотреть, чего уже есть, потому да, было такое, что чуть повтор не взяла. Но мне так было лень всю эту кучу в базу вносить, еще и несколько шкафов, тоже бы подписывать, что где стоит...

А с покупкой жиза, я периодически чет покупаю, но последний год если книгу и открываю, хватает на 20 страниц. Читать в реале не выходит, а электронки не люблю. В итоге вообще не читаю нифига, кроме фанфиков или отрывков книг в пабликах.


Это вызывает череду вопросов "Кто кого букинистикой заразил?"
Цитата (Вик @ Aug 14 2023, 19:06)
Вообще дозоры тоже люблю. Был случай, я ехал в автобусе и вспомнил момент (дорого длинная была часа 3) как Арина с Городецким поменялась одеждой, захотелось перечитать, нашел где это было, ну и в итоге с этого момента за день всю книгу перечитал еще раз))) затягивает короче


Как говорится: Читать всегда и везде. В особенности дозоры.
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 14 2023, 19:17)
Меня "Дневной Дозор" зацепил в своё время, в частности, история Зеркала. Те,что после него были, не зашли.


Но по сравнению с фильмами по Дозорам (упаси меня Гесер упоминать это мягко говоря "кинцо") это хотя бы нормальное произведение.
Цитата (Мэри @ Aug 14 2023, 19:48)
А я пока только первую прочла. Вообще вот Дозоры вернули к художественной литературе. Последние лет 6 только научпоп и узкоспециализированные книги для работы/учебы читала (а в интернете уже фанфики).
Новая информация — это круто, но мозг нонфикшен грузит знатно.
Хотя вот последняя купленная про яды меня безумно радует. Только распечатала, но в восторге диком от слога и подачи автора. Надо будет скорее прочитать, кто знает какие лекции на 3 этап токсичного конкурса подготовила администрация.


Ну что сказать? Поздравляю с возвращением в мир художественной литературы.

Спасибо, во имя Пресветлого Гесера, вам большое. Мне теперь и самому стало чересчур любопытно. Что же ждёт нас на втором и третьем этапах токсичности.
Додано через 9 хвилин
Цитата (простая прохожая @ Aug 14 2023, 20:01)
Если твой вопрос о том, про какую книгу я говорю, то это "Вечный Дозор" (вроде рабочее название изначально было "Седьмой дозор" или типа того).

Лукьяненко в соцсетях у себя давненько публиковал пролог, обещал, что вот-вот... а книги все так и нет, хех.

Цитата (простая прохожая @ Aug 14 2023, 20:01)
Я помню, "Дневной" меня в свое время в ступор ввел. Было заметно, что два автора писали.) Но качество в любом случае было.
А вот отдельная книга "Лик Черной Пальмиры" от Васильева (соавтора) вроде бы и зашел, но все равно без Лукьяненко странновато ощущалось.

Мб, кстати, она бы тебе зашла... раз после "Дневного" не то, когда Лукьяненко один продолжил.



Насчёт ожидания семёрки. Я тоже её жду уже который год. Но похоже книга как говорится ушла в дальний боковой ящик, дальней боковой полки плацкарта около туалета.
Додано через 11 хвилин
Цитата (Вик @ Aug 14 2023, 20:08)
не держал у себя в памяти его, но точно слышал, а вообще если учесть что был последний дозор, потом новый, а потом шестой вероятность что вечны не очень большая, хотя как он ее долго пишет, может и не напишет)


Прямо даже интересно что будет раньше. Мартин допишет свою "Песнь" ("Ветра зимы" и "Грёзы о Весне" у него до сих пор в работе.) или Лукьяненко выпустит "Вечный".
Відправлено: Aug 15 2023, 07:21
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 06:40)
Но по сравнению с фильмами по Дозорам (упаси меня Гесер упоминать это мягко говоря "кинцо") это хотя бы нормальное произведение.

А чем плохи фильмы? На мой взгляд отлично передают атмосферу книг и актеры хорошие.
Відправлено: Aug 15 2023, 07:36
Цитата (Вик @ Aug 15 2023, 07:21)
А чем плохи фильмы? На мой взгляд отлично передают атмосферу книг и актеры хорошие.


Да потому что когда видишь в названии фильма название книги или игры ожидаешь, что фильм будет достаточно точно переносить на экран именно её события.

А в "Дозорах" что? Ночной Дозор так и быть согласен. Он опирается на одноимённую книгу и тут претензий нет.

Но в "Дневном"... Где там события "Дневного дозора"? Там максимум переклад второго и третьего актов "Ночного Дозора". Где, Завулон их побери, хотя бы события с "Зеркалом"? Егор так и вовсе по фильмам - сын (!!!) Городецкого. Как так можно сквозь пальцы относиться к канону, который вы воплощаете?

Но моя личная боль - фильм "Обливион". Как фанату серии "Свитков", а четвёртой части в особенности - это удар ниже пояса. От "Обливиона" который игра (и воплощение который ТЕСофан ожидает увидеть) - там нет по сути ничего. Лучше бы он выглядел вот так, а не так:
Відправлено: Aug 15 2023, 08:03
Цитата (Вик @ Aug 15 2023, 07:21)
А чем плохи фильмы? На мой взгляд отлично передают атмосферу книг и актеры хорошие.

++

Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 07:36)
Да потому что когда видишь в названии фильма название книги или игры ожидаешь, что фильм будет достаточно точно переносить на экран именно её события.

А в "Дозорах" что? Ночной Дозор так и быть согласен. Он опирается на одноимённую книгу и тут претензий нет.

Но в "Дневном"... Где там события "Дневного дозора"? Там максимум переклад второго и третьего актов "Ночного Дозора". Где, Завулон их побери, хотя бы события с "Зеркалом"? Егор так и вовсе по фильмам - сын (!!!) Городецкого. Как так можно сквозь пальцы относиться к канону, который вы воплощаете?

Но моя личная боль - фильм "Обливион". Как фанату серии "Свитков", а четвёртой части в особенности - это удар ниже пояса. От "Обливиона" который игра (и воплощение который ТЕСофан ожидает увидеть) - там нет по сути ничего. Лучше бы он выглядел вот так, а не так:

К какому канону?)) Лукьяненко же в одной из книг оставил взаимодействие Антона с Егором, когда последний прямо говорит, что события фильмов ему приснились)) типа странный сон, где Антон его отец.
Я понимаю, что это задним числом было сделано, но в канон вписано)

Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 06:40)
Прямо даже интересно что будет раньше. Мартин допишет свою "Песнь" ("Ветра зимы" и "Грёзы о Весне" у него до сих пор в работе.) или Лукьяненко выпустит "Вечный".

Хз че там у Лукьяненко, верю, что Мартин "Ветра" выпустит в 24-м.
Відправлено: Aug 15 2023, 08:12
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 14 2023, 21:11)
я вернулась к чтению благодаря Книжному марафону - очень уж медальку в профиль хочется ))) Правда, выбирать приходится из того, что читается легко и быстро, чтоб успевать по две книги в неделю. За это время прочитала, наверное, больше,чем за предыдущие два-три года )))

я для книжного марафона читаю на балансе: две-три сложные вещи и парочку лёгких поощрительных) хотя до верхней планки так не доберусь, судя по всему, но зато по своим хотелкам продвигаюсь)
Відправлено: Aug 15 2023, 08:13
Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 08:03)
Хз че там у Лукьяненко, верю, что Мартин "Ветра" выпустит в 24-м.

Как говорится: "Загад не бывает богат." наперёд загадывать не надо. А так посмотрим. "Песнь" не читал. "Игру" не смотрел.
Відправлено: Aug 15 2023, 08:13
Цитата (простая прохожая @ Aug 14 2023, 21:33)
Но в целом с фиками я бы не вывезла, у нас часть марафонов жесткая... если хочется прям высшую планку.

оффтоп ахах
особенно сериальный, я в жизни столько не посмотрю, чтобы до эмми награды добраться ахаха
Відправлено: Aug 15 2023, 08:15
Цитата (Илекса @ Aug 15 2023, 08:12)
я для книжного марафона читаю на балансе: две-три сложные вещи и парочку лёгких поощрительных) хотя до верхней планки так не доберусь, судя по всему, но зато по своим хотелкам продвигаюсь)


Вот это прекрасный баланс. И учитывая, что в среднем у вас выходит 5 книг по марафону в месяц по крайней мере медальку за 30 зачитанных тайтлов вы точно заберёте.
Додано через 3 хвилин
Цитата (Илекса @ Aug 15 2023, 08:13)
оффтоп ахах
особенно сериальный, я в жизни столько не посмотрю, чтобы до эмми награды добраться ахаха


Ничего страшного. Я вот этот марафон пока что ставлю на 2025 год. В этом году взбираюсь на вершину книжного. В следующем собираюсь фанфикшн покорять.
Відправлено: Aug 15 2023, 08:18
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 08:13)
Как говорится: "Загад не бывает богат." наперёд загадывать не надо. А так посмотрим. "Песнь" не читал. "Игру" не смотрел.

Смотреть не стоит, разве что из интереса первые 4 сезона. Дальше не надо, пошел маразм, набирающий оборот (заметно, что у режиссеров встал конфликт с Мартином и он перестал участвовать в написании сценария).
Почитать... я бы рекомендовала, но тут уж кому как)

К слову, по дозорам еще и игры есть (не считая браузерки, которая снесла многим крышу, но я так и не поняла, чем). Мне в свое время как-то оч зашло, я даже переигрывала пару лет назад. Но они с книгами не шибко-то и связаны + лица персов из фильмов взяты, актеры озвучки оттуда же (для первой части). За гг аж Всеволод Кузнецов отвечал. И такие там фразы улетные были, ух)
А вот во второй части, увы, Гессера и чувака из первой части (Стаса, если кому-то это что-то скажет) озвучивали другие актеры.
Зато Алиса появилась (Фриске которая), это явно в плюс пошло.

Вообще, вторая игра прям просела слегка по душевности и лишилась актеров, но мне зашла, и таком такой задел на третью был... до сих пор очень жалею, что ее так и не выпустили.

Пару лет назад, к слову, были новости про сериал по "Дозорам", но так и заглохло. А я бы глянула: и сериал, и игры, вселенная-то здоровская.
Відправлено: Aug 15 2023, 08:21
Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 08:18)
Смотреть не стоит, разве что из интереса первые 4 сезона. Дальше не надо, пошел маразм, набирающий оборот (заметно, что у режиссеров встал конфликт с Мартином и он перестал участвовать в написании сценария).
Почитать... я бы рекомендовала, но тут уж кому как)

К слову, по дозорам еще и игры есть (не считая браузерки, которая снесла многим крышу, но я так и не поняла, чем). Мне в свое время как-то оч зашло, я даже переигрывала пару лет назад. Но они с книгами не шибко-то и связаны + лица персов из фильмов взяты, актеры озвучки оттуда же (для первой части). За гг аж Всеволод Кузнецов отвечал. И такие там фразы улетные были, ух)
А вот во второй части, увы, Гессера и чувака из первой части (Стаса, если кому-то это что-то скажет) озвучивали другие актеры.
Зато Алиса появилась (Фриске которая), это явно в плюс пошло.

Вообще, вторая игра прям просела слегка по душевности и лишилась актеров, но мне зашла, и таком такой задел на третью был... до сих пор очень жалею, что ее так и не выпустили.

Пару лет назад, к слову, были новости про сериал по "Дозорам", но так и заглохло. А я бы глянула: и сериал, и игры, вселенная-то здоровская.

Кстати собирались вроде ещё и "Сумеречный Дозор" снимать, упаси Гесер. Опять-таки всё заглохло.
Відправлено: Aug 15 2023, 08:35
Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 08:18)
Смотреть не стоит, разве что из интереса первые 4 сезона. Дальше не надо, пошел маразм, набирающий оборот (заметно, что у режиссеров встал конфликт с Мартином и он перестал участвовать в написании сценария).
Почитать... я бы рекомендовала, но тут уж кому как)


Я досмотрела до ареста Неда и дальше забила,дабы не портить светлые впечатления от первых книг. С чтением сложилось непросто - первую книгу проглотила меньше, чем за два дня,последние 20 страниц последней мурыжила почти две недели. Как обычно, короче, надо уметь останавливаться вовремя, иначе дальше нарастает маразм.

Ну а количество смертей персонажей на единицу текста... Я когда-то на "Отблески Этерны" Камши ругалась, но куда ей до Мартина.
Тоже,кстати, образчик неумения вовремя останавливаться.


Цитата (Илекса @ Aug 15 2023, 08:12)
я для книжного марафона читаю на балансе: две-три сложные вещи и парочку лёгких поощрительных) хотя до верхней планки так не доберусь, судя по всему, но зато по своим хотелкам продвигаюсь)

Я в этом году нацелилась на медаль, зато следующий уже мысленно определила годом нон-фикшен и расписала хотелки )) Там надо будет медленно, вдумчиво, возвращаясь и перечитывая. В беллетристике тоже хотелок скопилось, пока по ним пройду,совмещая приятное с ещё более приятным ))
Відправлено: Aug 15 2023, 08:42
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 08:35)
Я досмотрела до ареста Неда и дальше забила,дабы не портить светлые впечатления от первых книг. С чтением сложилось непросто - первую книгу проглотила меньше, чем за два дня,последние 20 страниц последней мурыжила почти две недели. Как обычно, короче, надо уметь останавливаться вовремя, иначе дальше нарастает маразм.

Ну а количество смертей персонажей на единицу текста... Я когда-то на "Отблески Этерны" Камши ругалась, но куда ей до Мартина.
Тоже,кстати, образчик неумения вовремя останавливаться.

Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 08:35)
Я в этом году нацелилась на медаль, зато следующий уже мысленно определила годом нон-фикшен и расписала хотелки )) Там надо будет медленно, вдумчиво, возвращаясь и перечитывая. В беллетристике тоже хотелок скопилось, пока по ним пройду,совмещая приятное с ещё более приятным ))


Мартину прямо хоть курсы вести можно. Так и назвать: "Как убить как можно больше персонажей за один присест."
Раз уж он в этом разбирается мастерски.
Відправлено: Aug 15 2023, 09:38
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 08:35)
Ну а количество смертей персонажей на единицу текста... Я когда-то на "Отблески Этерны" Камши ругалась, но куда ей до Мартина.
Тоже,кстати, образчик неумения вовремя останавливаться.

Со смертями у Мартина все нормуль. Просто типичное средневековье. И это у него там еще нет каких-нибудь поветрий.
Но вот почему я никогда не буду перечитывать Песнь, так это из-за большого количества словесной шелухи: описание гербов, одежды, кто кому кем приходится в третьестепенных домах. В какой-то момент повествование пошло в ширь больше, чем вперед, и автор, кажется, сам увяз в своем тексте. Не удивлюсь, если вообще никогда не допишет.

В повестях про Дунка и Эгга с этим, кстати, получше.
Відправлено: Aug 15 2023, 09:57
Цитата (Курта @ Aug 15 2023, 09:38)
Со смертями у Мартина все нормуль. Просто типичное средневековье. И это у него там еще нет каких-нибудь поветрий.
Но вот почему я никогда не буду перечитывать Песнь, так это из-за большого количества словесной шелухи: описание гербов, одежды, кто кому кем приходится в третьестепенных домах. В какой-то момент повествование пошло в ширь больше, чем вперед, и автор, кажется, сам увяз в своем тексте. Не удивлюсь, если вообще никогда не допишет.

В повестях про Дунка и Эгга с этим, кстати, получше.


Не удивлюсь, если в будущем он переродится в Жнеца с Косой. Если он так мастерски умеет обрисовывать смерти в своих книгах.

К слову, "Смерть" из мира Терри Пратчетта - похоже анимагический облик Джорджа Мартина. Иначе и не выразиться.
Відправлено: Aug 15 2023, 10:41
А Книжный марафон можно обсуждать?
Відправлено: Aug 15 2023, 10:47
Цитата (Rhiwelin @ Aug 15 2023, 10:41)
А Книжный марафон можно обсуждать?


Цитата (Мэри @ Aug 14 2023, 16:38)

V. Обсуждения в Флудоконкурсе должны касаться тематики раздела — литературы.


А Книжный Марафон тоже касается этой тематики. Так что вполне обсуждать можно.
Відправлено: Aug 15 2023, 12:47
Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 08:18)
Смотреть не стоит, разве что из интереса первые 4 сезона. Дальше не надо, пошел маразм, набирающий оборот (заметно, что у режиссеров встал конфликт с Мартином и он перестал участвовать в написании сценария).
Почитать... я бы рекомендовала, но тут уж кому как)

К слову, по дозорам еще и игры есть (не считая браузерки, которая снесла многим крышу, но я так и не поняла, чем). Мне в свое время как-то оч зашло, я даже переигрывала пару лет назад. Но они с книгами не шибко-то и связаны + лица персов из фильмов взяты, актеры озвучки оттуда же (для первой части). За гг аж Всеволод Кузнецов отвечал. И такие там фразы улетные были, ух)
А вот во второй части, увы, Гессера и чувака из первой части (Стаса, если кому-то это что-то скажет) озвучивали другие актеры.
Зато Алиса появилась (Фриске которая), это явно в плюс пошло.

Вообще, вторая игра прям просела слегка по душевности и лишилась актеров, но мне зашла, и таком такой задел на третью был... до сих пор очень жалею, что ее так и не выпустили.

Пару лет назад, к слову, были новости про сериал по "Дозорам", но так и заглохло. А я бы глянула: и сериал, и игры, вселенная-то здоровская.

Эти игры взрывают мой мозг) они вроде неплохие, но плохие плюс еще на них еще какая то конечная защита, помню что попытки установить заканчиваются крашем системы))) (не все конечно) а так да игра тоже атмосферная не 1 в 1 книга но по мне хорошо вписывается в мир дозоров, именно тот который лежит в книге.
Відправлено: Aug 15 2023, 12:50
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 05:56)
Пройтись по книжному циклу "Игры Престолов"? Это конечно мощно. Вынести такое чтиво... Тут нужны крепкие нервы. Учитывая, что "Игра" держится на формуле "пару десятков смертей персонажей на один квадратный километр текста.

Читала кстати Песнь Льда и Пламени за пару лет до выхода сериала. Первые книги были огонь, но к середине всё наскучило и я прекратила чтение (а вот сериал заглотила залпом). Но финал сериала, безусловно, дико огорчил.

Насколько знаю, сама книга последняя ещё не дописана. Во мне теплится надежда, что Мартин изменит в ней сюжет. Ибо с королем браном я смириться до сих пор не могу.
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 05:56)
И с удовольствием пошёл бы в Книжный Дозор если бы он существовал в реальности. Ведь книги - это моя стихия. С трёх лет в них варюсь.

Кажется, мы нашли нового модератора в этот раздел!
Администрация, ловите его!
Відправлено: Aug 15 2023, 13:02
Интересно, я одна такая или есть еще люди, кто клеит стикеры на любимые моменты?)
Відправлено: Aug 15 2023, 13:10
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 05:56)
И с удовольствием пошёл бы в Книжный Дозор

А что по канону? Ночной или дневной для службы бы выбрали?
Додано через 2 хвилин
Цитата (Captive @ Aug 15 2023, 13:02)
Интересно, я одна такая или есть еще люди, кто клеит стикеры на любимые моменты?)

У меня стикеры постояно отваливаются, поэтому я нет, но думаю начать подчеркивать в учебной литературе/нонфикшен. Но рука даже с карандашом пока на такое не поднимается. Как люди орудуют маркерами я не пойму. Всё же я старой закалки и для меня такое прям ГРЕХ. (хотя умом и понимаю, что в этом ничего такого нет, учебная литература и создана для работы)
Додано через 6 хвилин
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 05:56)
Оу. Да вы букинист с немаленьким таким стажем. Настолько увлеклись этой коллекцией, что даже оглянуться не успели, как вам начали попадаться дубликаты. Надеюсь хоть книги-близнецы были разных изданий?

К моему стыду, нет. Это была книга-клон.
Теперь тоже думаю составить список литературы, которая у меня есть. Прохожая замечательную идею подала.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:22
Цитата (Вик @ Aug 15 2023, 12:47)
Эти игры взрывают мой мозг) они вроде неплохие, но плохие плюс еще на них еще какая то конечная защита, помню что попытки установить заканчиваются крашем системы))) (не все конечно) а так да игра тоже атмосферная не 1 в 1 книга но по мне хорошо вписывается в мир дозоров, именно тот который лежит в книге.

Надеюсь после взрыва мозга никто не пострадал.

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 12:50)
Читала кстати Песнь Льда и Пламени за пару лет до выхода сериала. Первые книги были огонь, но к середине всё наскучило и я прекратила чтение (а вот сериал заглотила залпом). Но финал сериала, безусловно, дико огорчил.

Насколько знаю, сама книга последняя ещё не дописана. Во мне теплица надежда, что Мартин изменит в ней сюжет. Ибо с королем браном я смириться до сих пор не могу.


Загад не бывает богда. Дождётесь выхода и всё узнаете.

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 12:50)
Кажется, мы нашли нового модератора в этот раздел!
Администрация, ловите его!


Меня ловить не надо. Да и за властью я не охоч. Хоть я и книголюб, но не настолько же, чтобы в модерацию садиться.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:24
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 06:40)
Но по сравнению с фильмами по Дозорам (упаси меня Гесер упоминать это мягко говоря "кинцо") это хотя бы нормальное произведение

А мне в своё время понравились фильмы по дозорам. Они были чем-то инновационным и потрясающим в российском кинематографе.
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 07:36)
Егор так и вовсе по фильмам - сын (!!!) Городецкого

Уф. Значит в книгах не так? Ну слава богу, я читала с ожиданием ну когда же нас кинут в это болото сюжета.

Я вот, читая недавно Ночной дозор, удивилась тому, насколько прорисованные персонажи. В фильме, на мой взгляд, уделили внимание лишь главному герою.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:24
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:10)
А что по канону? Ночной или дневной для службы бы выбрали?

Я прошёл Legacy на светлой стороне. В дозорах я также скорее всего изберу путь Света. То есть пошёл бы к Борису Игнатьевичу в подчинение. Да и тем более, я же ношу очки. А как говорилось в одной книге из расширенной серии "Дозоров", подчинённые Гесера - "Все через одного очкастые." То есть фактически все данные для "Ночного Дозора" налицо. Как сейчас модно говорить - сотрудник на удалёнке. Правда вот кататься чуть ли не каждый месяц на Цейлон у меня никакого бюджета не хватит.

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:10)
У меня стикеры постояно отваливаются, поэтому я нет, но думаю начать подчеркивать в учебной литературе/нонфикшен. Но рука даже с карандашом пока на такое не поднимается. Как люди орудуют маркерами я не пойму. Всё же я старой закалки и для меня такое прям ГРЕХ. (хотя умом и понимаю, что в этом ничего такого нет, учебная литература и создана для работы)


Я стикерами не пользуюсь. Только закладками.

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:10)
К моему стыду, нет. Это была книга-клон.
Теперь тоже думаю составить список литературы, которая у меня есть. Прохожая замечательную идею подала.


Прямо хоть бери и снимай фильмы: "Книжные войны: Атака клонов."
Відправлено: Aug 15 2023, 13:25
Мэри, у меня стикеры вроде не отваливаются) Я не раз возвращалась к страницам, пока держатся.
А маркером я бы точно не стала ничего выделять, я очень трепетно отношусь к книгам.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:27
Ник Фазбер, я тоже закладками пользуюсь, у меня есть обычные и на магните. Но их мало, чтобы я могла закладывать любимые моменты. Поэтому стикеры очень спасают в этом плане.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:31
Цитата (Илекса @ Aug 15 2023, 08:13)
оффтоп ахах
особенно сериальный, я в жизни столько не посмотрю, чтобы до эмми награды добраться ахаха

У меня что в сериальном марафоне, что в фф — всё смотрю, всё читаю, а вот отписываться обо всём лень.
Еще подметила, что когда участвую именно в читальных марафонах, то не могу полностью погрузиться в произведение, на подкорках сознания постоянно мелькает: вот это добавить в отзыв, вот этот момент выписать.
Не знаю как от этого избавиться. Мне это точно не нравится.
Додано через 2 хвилин
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 08:15)
В следующем собираюсь фанфикшн покорять.

Ловите предателя!!1

На следующий год марафон Книжный будет планки пониже иметь, если создатели не передумают. Ныне такие большие по 8 книг ибо марафон начался позже и Каптив решила таким образом скомпенсировать общий объем.
Обычно по 6-7 в месяц было в предыдущие годы.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:35
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:24)
А мне в своё время понравились фильмы по дозорам. Они были чем-то инновационным и потрясающим в российском кинематографе.

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:24)
Уф. Значит в книгах не так? Ну слава богу, я читала с ожиданием ну когда же нас кинут в это болото сюжета.

Я вот, читая недавно Ночной дозор, удивилась тому, насколько прорисованные персонажи. В фильме, на мой взгляд, уделили внимание лишь главному герою.


Фильмы похоже действительно вращались только вокруг Городецкого.

Да даже песня Умы Турман , которая явно была выпущена как реклама фильма в основном по тексту пляшет вокруг Городецкого.

"Жил-был на свете Антон Городецкий...
Бросила жена..." Ну и дальше по тексту.

Додано через хвилину
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:31)
Ловите предателя!!1

На следующий год марафон Книжный будет планки пониже иметь, если создатели не передумают. Ныне такие большие по 8 книг ибо марафон начался позже и Каптив решила таким образом скомпенсировать общий объем.
Обычно по 6-7 в месяц было в предыдущие годы.


Почему это я предатель? Хочу попробовать каждый понемножку. В этом книги. В следующем фанфикшн. В двадцать пятом сериалы объезжу.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:39
Когда ложилась спать сегодня утром, читала эту тему, по итогу приснилось, что Завулон корит меня, что я не присоединилась к Дневному дозору, ведь из меня получился бы отличный русал (во сне я была мужчиной).
Відправлено: Aug 15 2023, 13:40
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:39)
Когда ложилась спать сегодня утром, читала эту тему, по итогу приснилось, что Завулон корит меня, что я не присоединилась к Дневному дозору, ведь из меня получился бы отличный русал (во сне я была мужчиной).


Русалки значит - Тёмные Иные? Неожиданный разворотец.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:43
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 13:24)
Я прошёл Legacy на светлой стороне. В дозорах я также скорее всего изберу путь Света. То есть пошёл бы к Борису Игнатьевичу в подчинение. Да и тем более, я же ношу очки. А как говорилось в одной книге из расширенной серии "Дозоров", подчинённые Гесера - "Все через одного очкастые." То есть фактически все данные для "Ночного Дозора" налицо. Как сейчас модно говорить - сотрудник на удалёнке. Правда вот кататься чуть ли не каждый месяц на Цейлон у меня никакого бюджета не хватит.

Ахаххаа

Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 13:24)
Прямо хоть бери и снимай фильмы: "Книжные войны: Атака клонов."

Я даже подарить второй экземпляр книги никому не могу. Она по психологии о межличностных отношениях. Мне кажется, будет некрасиво выглядеть, словно намёк, что у человека с этим проблемы.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:45
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:43)
Я даже подарить второй экземпляр книги никому не могу. Она по психологии о межличностных отношениях. Мне кажется, будет некрасиво выглядеть, словно намёк, что у человека с этим проблемы.


Попали вы в дилемму. Вроде бы и случайно к вам попала эта книга. А отвязаться от неё не можете, потому что просто не так поймут.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:45
Цитата (Captive @ Aug 15 2023, 13:27)
Ник Фазбер, я тоже закладками пользуюсь, у меня есть обычные и на магните. Но их мало, чтобы я могла закладывать любимые моменты. Поэтому стикеры очень спасают в этом плане.

А я буквально на днях начала закладывать книги фотографиями (природы) и почтовыми открыткам, которые в один слой. Нашла новую жизнь иному хобби — посткроссингу.

Додано через хвилину
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 13:40)
Русалки значит - Тёмные Иные? Неожиданный разворотец.

А как иначе? В славянской мифологии это вроде утопленницы.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:48
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:45)
А я буквально на днях начала закладывать книги фотографиями (природы) и почтовыми открыткам, которые в один слой. Нашла новую жизнь иному хобби — посткроссингу.

Какое гениальное совмещение двух хобби. И посткроссинг и чтение книг. Да и удобно как. И книгу читаешь и природой любуешься. Где здесь минусы? Вот и я их не вижу.
Додано через хвилину
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:45)
А как иначе? В славянской мифологии это вроде утопленницы.


Тогда вполне объяснимо.
Відправлено: Aug 15 2023, 13:50
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 13:45)
Попали вы в дилемму. Вроде бы и случайно к вам попала эта книга. А отвязаться от неё не можете, потому что просто не так поймут.

Да и в принципе книги дарить неоднозначно. Вот лично я точно была бы рада, особенно если это подарочное издание.
Но насколько я понимаю, такое мнение не в почете, люди среднестатистически не часто читают, да и сложно отгадать что у них есть, а чего нет.

Читатели, вам когда нибудь дарили книги? А вы другим?
Відправлено: Aug 15 2023, 13:52
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:50)
Да и в принципе книги дарить неоднозначно. Вот лично я точно была бы рада, особенно если это подарочное издание.
Но насколько я понимаю, такое мнение не в почете, люди среднестатистически не часто читают, да и сложно отгадать что у них есть, а чего нет.

Читатели, вам когда нибудь дарили книги? А вы другим?


Если мне не изменяет память, когда я был значительно моложе где-то на новый 2007 подарили все семь книг по Поттериане. Оттуда и вошёл в этот прекрасный мир. И потому имею честь сейчас общаться здесь с вами. Сам - не дарил.
Відправлено: Aug 15 2023, 14:52
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:43)
Я даже подарить второй экземпляр книги никому не могу. Она по психологии о межличностных отношениях. Мне кажется, будет некрасиво выглядеть, словно намёк, что у человека с этим проблемы.


Если человек интересуется темой или увлечён психологией, то ещё и благодарен будет.Я бы точно порадовалась.
В крайнем случае книгу можно продать. Есть много сервисов, где можно дать объявление,если будет дешевле номинала, ещё и очередь выстроится.

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 13:50)
Читатели, вам когда нибудь дарили книги? А вы другим?

Случалось, но трудно попасть в точку, разве что точно знать,что человек хочет именно эту книгу, но по какой-то причине не может себе позволить или хорошо представлять его вкусы. Последний пример - подарила мужу книгу о творчестве Миядзаки. Восторгов выше крыши.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:05
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 14:52)
Если человек интересуется темой или увлечён психологией, то ещё и благодарен будет.Я бы точно порадовалась.
В крайнем случае книгу можно продать. Есть много сервисов, где можно дать объявление,если будет дешевле номинала, ещё и очередь выстроится.


Значит мадам Арлен у нас по психологии. И правильно подметили - если дать объявление с ценой дешевле номинала, то звонки посыплются как из рога Изобилия.
Додано через хвилину
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 14:52)
Случалось, но трудно попасть в точку, разве что точно знать,что человек хочет именно эту книгу, но по какой-то причине не может себе позволить или хорошо представлять его вкусы. Последний пример - подарила мужу книгу о творчестве Миядзаки. Восторгов выше крыши.


Вот что значит, когда человек вырос по сути на мэтре аниме. Неудивительно, что у вашего мужа было столько восторгов. Небось просмотрел все работы мэтра чуть-ли не залпом.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:07
Мне дарили книги по ГП подарочные энциклопедии, ибо они были в моем вишлисте. Штуки 4 вроде имею сейчас разных. Но признаться, ни одну не читала. Про использование содержимого вообще молчу (всякие переводные татуировка пожирателей смерти, наклейки, карта Мародёров) — чахну над златом, боясь его трогать.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:08
Цитата (Курта @ Aug 15 2023, 09:38)
Со смертями у Мартина все нормуль. Просто типичное средневековье. И это у него там еще нет каких-нибудь поветрий.
Но вот почему я никогда не буду перечитывать Песнь, так это из-за большого количества словесной шелухи: описание гербов, одежды, кто кому кем приходится в третьестепенных домах. В какой-то момент повествование пошло в ширь больше, чем вперед, и автор, кажется, сам увяз в своем тексте. Не удивлюсь, если вообще никогда не допишет.

В повестях про Дунка и Эгга с этим, кстати, получше.

Насчет смертей согласна + тот же Нед просто стал жертвой собственного характера. Вроде логично все для него закончилось.)

Цитата (Вик @ Aug 15 2023, 12:47)
Эти игры взрывают мой мозг) они вроде неплохие, но плохие плюс еще на них еще какая то конечная защита, помню что попытки установить заканчиваются крашем системы))) (не все конечно) а так да игра тоже атмосферная не 1 в 1 книга но по мне хорошо вписывается в мир дозоров, именно тот который лежит в книге.

А, у меня диски есть) Но нет дисковода щас.
Их пару лет назад наконец ок взломали и завезли в бухту, так что можно скачать :lol:

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 12:50)

Насколько знаю, сама книга последняя ещё не дописана. Во мне теплится надежда, что Мартин изменит в ней сюжет. Ибо с королем браном я смириться до сих пор не могу.

Очень надеюсь, что изменит – но похоже, он и планировал его посадить на трон. Если так, жаль, мне все же хотелось, чтобы маленький Бран получил свою Мирру... хотя учитывая кашку из ее братца это диковато, но в конце концов это ПЛиО

Да и времени, чтобы Дейенрис обоснуйно съехала с катушек, у него не так много – хз, как он это успеет вписать за пару книг.
Додано через хвилину
Цитата (Captive @ Aug 15 2023, 13:02)
Интересно, я одна такая или есть еще люди, кто клеит стикеры на любимые моменты?)

Стикеры?! Ужас.
Я на форзаце карандашом вписываю страницы, а на страницах выделяю цитаты.)



К слову, в мире дозоров я бы пошла в Инквизицию. А изначально хотела бы стать Темной, чтобы пользоваться свободой – потому что, вот парадокс, душая моя лежит к Свету.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:10
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:07)
Мне дарили книги по ГП подарочные энциклопедии, ибо они были в моем вишлисте. Штуки 4 вроде имею сейчас разных. Но признаться, ни одну не читала. Про использование содержимого вообще молчу (всякие переводные татуировка пожирателей смерти, наклейки, карта Мародёров) — чахну над златом, боясь его трогать.


Мэри Кощеевна значит. Раз над златом чахнет. А то, что вы боитесь использовать содержимое - вполне можно понять. Для Поттеромана же это - святая святых. Он со своих сокровищ буквально пылинки сдувает. Как все Поттероманы нулевых сдувают пылинки с "Росменовского" перевода, к примеру.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:12
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:05)
правильно подметили - если дать объявление с ценой дешевле номинала, то звонки посыплются как из рога Изобилия.

Мне продажа чего бы то ни было вообще не близка, какое то это нервозатратное занятие. Всегда проще подарить, хоть и жабьен всегда страдает.
Книги кстати, судя по авито вообще люди денежно не ценят, так дёшево всегда все продается.
Жаль конечно живу не в большом городе. Там обычно всякие ярмарки книжные бывают с обменами.
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:05)
мэтре аниме

Там кстати у него новая экранизация вышла с принципом "никакой рекламы проекта".
Відправлено: Aug 15 2023, 15:14
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:12)
Мне продажа чего бы то ни было вообще не близка, какое то это нервозатратное занятие. Всегда проще подарить, хоть и жабьен всегда страдает.


Приношу искренние соболезнования вашему внутреннему Жабьену наряду с пожеланиями расколдовать ноги, руки и иные части тела.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:17
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:10)
Мэри Кощеевна значит.

Ради такого готова из Мэри стать Марьей.
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:10)
Как все Поттероманы нулевых сдувают пылинки с "Росменовского" перевода, к примеру.

О да, есть такое, даже не смотря на то, что там сначала был корявый перевод имён и много орфографических/печатных ошибок. Моя прелесть.
Но я по дурости детства на обложке внутри книги наклейками еще ужасную композицию натворила. Надо как то это безобразие исправить.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:22
Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 15:08)
Насчет смертей согласна + тот же Нед просто стал жертвой собственного характера. Вроде логично все для него закончилось.)


Хоть и не читал и не смотрел думаю да - концовка вышла логичная.

Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 15:08)
А, у меня диски есть) Но нет дисковода щас.
Их пару лет назад наконец ок взломали и завезли в бухту, так что можно скачать :lol:


Как говорится: "Нет ничего того, что не смогли бы рано или поздно взломать пираты Торрентовой Тортуги."

Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 15:08)
Очень надеюсь, что изменит – но похоже, он и планировал его посадить на трон. Если так, жаль, мне все же хотелось, чтобы маленький Бран получил свою Мирру... хотя учитывая кашку из ее братца это диковато, но в конце концов это ПЛиО

Да и времени, чтобы Дейенрис обоснуйно съехала с катушек, у него не так много – хз, как он это успеет вписать за пару книг.


Хоть Диковато, но действительно. Как говорится "Из "Песни Льда и Пламени" смерти не выкинешь."

Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 15:08)
Стикеры?! Ужас.
Я на форзаце карандашом вписываю страницы, а на страницах выделяю цитаты.)


Чтобы ничего важного не забыть. Молодцом.

Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 15:08)
К слову, в мире дозоров я бы пошла в Инквизицию. А изначально хотела бы стать Темной, чтобы пользоваться свободой – потому что, вот парадокс, душая моя лежит к Свету.


Ночной Дозорный есть. (В моём лице) Инквизитор - есть. (В лице Прохожей) Для полного комплекта не хватает только Дневного Дозорного. (А на его должность явно можно посадить Мэри.)
Відправлено: Aug 15 2023, 15:22
Задам вопрос, который меня давно волновал:
Кто нибудь обращает внимание на издательства?

Я раньше имела мнение, что важно лишь как выглядит та или иная книга, что качество печати разнится от произведения (сколько вложили в проект).
Но потом в мою жизнь пожаловал МИФ («Манн, Иванов и Фербер» ) И я впервые стала фанатом книжного издательства. Теперь слежу за анонсами их новинок, имею виш лист из их проектов и выбирая книгу, отдаю предпочтение их работам.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:25
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:17)
Ради такого готова из Мэри стать Марьей.

Марья Кощеевна. А что? Звучит.
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:17)
О да, есть такое, даже не смотря на то, что там сначала был корявый перевод имён и много орфографических/печатных ошибок. Моя прелесть.


"Моя Прелесть"? Перебежчик из фандома "Властелина Колец" обнаружен. Лови её.

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:17)
Но я по дурости детства на обложке внутри книги наклейками еще ужасную композицию натворила. Надо как то это безобразие исправить.


Ну с кем не бывает. Но никогда не поздно эту ошибку исправить.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:26
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:22)
"Нет ничего того, что не смогли бы рано или поздно взломать пираты Торрентовой Тортуги.

Всегда удивляло это: найти пиратские игры и фильмы куда проще, чем книги. Казалось бы: просто отсканируй или купи электронный вариант и выложи. Но даже Флибуста ограничена. Интересный феномен, если подумать.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:28
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:22)
Задам вопрос, который меня давно волновал:
Кто нибудь обращает внимание на издательства?

Я раньше имела мнение, что важно лишь как выглядит та или иная книга, что качество печати разнится от произведения (сколько вложили в проект).
Но потом в мою жизнь пожаловал МИФ («Манн, Иванов и Фербер» ) И я впервые стала фанатом книжного издательства. Теперь слежу за анонсами их новинок, имею виш лист из их проектов и выбирая книгу, отдаю предпочтение их работам.


На издательства я лично внимания особо не обращаю. Для меня во главе угла обычно стоит качество текста и если это адаптация зарубежного произведения, то качество перевода. Без всяких, упаси Мерлин, "Огридов", "Жукпуков" и "Злеев" с "Самогони".

МИФ («Манн, Иванов и Фредбер»)... Вот что бывает когда уже девятый год безвылазно сидишь в фандоме одной небезызвестной игровой хоррор-франшизы. Увы точка невозврата была пройдена давно.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:28
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:22)
Задам вопрос, который меня давно волновал:
Кто нибудь обращает внимание на издательства?

Я раньше имела мнение, что важно лишь как выглядит та или иная книга, что качество печати разнится от произведения (сколько вложили в проект).
Но потом в мою жизнь пожаловал МИФ («Манн, Иванов и Фербер» ) И я впервые стала фанатом книжного издательства. Теперь слежу за анонсами их новинок, имею виш лист из их проектов и выбирая книгу, отдаю предпочтение их работам.

Только в случае с "Гарри Поттером" :lol:

Специально на букинистических порталах искала "сказки барда Биддля" и "фантастических зверей" в переводе "Росмэна". В остальном – не особо принципиально, я обычно смотрю на обложку и цену. Потому что цены на книги на самом деле сейчас ох какие... если брать новинки или прям хорошие издания с иллюстрациями.)
Відправлено: Aug 15 2023, 15:32
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:12)
Мне продажа чего бы то ни было вообще не близка, какое то это нервозатратное занятие.

Не знаю, мне нравится. Хотя иной раз такие люди попадаются, что проще доплатить, чтоб не иметь с ними дела.

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:12)
Книги кстати, судя по авито вообще люди денежно не ценят, так дёшево всегда все продается.

Ага, когда продаёшь оно всегда дёшево, но когда пытаешься купить с рук... А вообще,мне больше на Фейсбуке нравится. Там полно соответствующих групп (в том числе и тех, где дарят или обмениваются) и вообще как-то больше жизни.

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:12)
Жаль конечно живу не в большом городе. Там обычно всякие ярмарки книжные бывают с обменами.

Обменяться можно и по почте.Хотя всегда есть риск нарваться на непорядочного партнёра,но тут уже как повезёт.

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:22)
Кто нибудь обращает внимание на издательства?

В целом, да. Есть издательства, не заморачивающиеся ни корректурой, ни редактурой, ни качеством бумаги, ни уровнем перевода. У них обычно дешевле, но удовольствия от такой книги никакого, одно расстройство. У нас таким Фолио грешит.


Відправлено: Aug 15 2023, 15:33
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:25)
Марья Кощеевна. А что? Звучит.

А то
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:25)
"Моя Прелесть"? Перебежчик из фандома "Властелина Колец" обнаружен. Лови её.

Не читала и не смотрела.
Вернее смотреть пробовала, но впервые недавно и оттого много кринжа словила и быстро выключила.
А о книгах даже не думала.
Я вот даже до ведьмака лишь недавно дошла — слоупок бестселлеров.
Кстати цикл Сапковского весьма неплох, но я, как и в случае Песни Льда и Пламени, забросила гдето на середине спустя пару книг.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:33
Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 15:28)
Только в случае с "Гарри Поттером" :lol:

Специально на букинистических порталах искала "сказки барда Биддля" и "фантастических зверей" в переводе "Росмэна". В остальном – не особо принципиально, я обычно смотрю на обложку и цену. Потому что цены на книги на самом деле сейчас ох какие... если брать новинки или прям хорошие издания с иллюстрациями.)


Помнится мне в 2014-2015 году во время визита в библиотеки имени Анны Ахматовой попалась книга "Путеводитель по Магическому Лондону". С неё у меня по сути и завязалась "дружба" с данной библиотекой. Сколько я книг по полученному тогда читательскому билету за все года назаказывал на чтение... Аж такие приятные воспоминания накатили.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:37
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:28)
Для меня во главе угла обычно стоит качество текста и если это адаптация зарубежного произведения, то качество перевода. Без всяких, упаси Мерлин, "Огридов", "Жукпуков" и "Злеев" с "Самогони".

Для меня так:
1. Качество страниц (чтобы были белыми и не тонкими слишком)
2. Перевод
3. Обложка

Кстати имею огромное предубеждение к не твердым переплётам. Лишь с недавнего времени начала позволять себе покупать книги в мягких обложках и то лишь учебное. Художественная литература в не твёрдой обложке для меня прям моветон.
Какого было мое удивление, когда пару дней назад я узнала, что книги в твердом переплете в ряде стран в принципе почти не продают. Например, в Южной Корее.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:38
Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 15:08)
Стикеры?! Ужас.
Я на форзаце карандашом вписываю страницы, а на страницах выделяю цитаты.)

я сейчас всё больше электронку читаю, но от подобного пиетета в отношении книг, которым раньше страдала,потихоньку излечиваюсь. Книга - это или рабочий инструмент или средство для досуга, и нет ничего страшного в том, чтобы использовать его как удобно. Хотя, признаюсь, меня передёргивает, когда открываю книги, доставшиеся от свекрови, и нахожу в них то рецепты закатки помидоров, то чьи-то адреса или телефоны, то ещё невесть что).
Відправлено: Aug 15 2023, 15:39
Цитата (простая прохожая @ Aug 15 2023, 15:28)
Только в случае с "Гарри Поттером" :lol:

Специально на букинистических порталах искала "сказки барда Биддля" и "фантастических зверей" в переводе "Росмэна". В остальном – не особо принципиально, я обычно смотрю на обложку и цену. Потому что цены на книги на самом деле сейчас ох какие... если брать новинки или прям хорошие издания с иллюстрациями.)

С ценами правда. Покупаю книги только по праздникам в качестве подарка себе любимой.

Ох, я по этой причине не стала покупать гарри поттер в новых обложках красивых. Безусловно выглядят прекрасно, но думать какой внутри перевод — прям больно.

Відправлено: Aug 15 2023, 15:40
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:37)
Для меня так:
1. Качество страниц (чтобы были белыми и не тонкими слишком)
2. Перевод
3. Обложка

Кстати имею огромное предубеждение к не твердым переплётам. Лишь с недавнего времени начала позволять себе покупать книги в мягких обложках и то лишь учебное. Художественная литература в не твёрдой обложке для меня прям моветон.
Какого было мое удивление, когда пару дней назад я узнала, что книги в твердом переплете в ряде стран в принципе почти не продают. Например, в Южной Корее.


Даже вот этот смайлик явно не может выразить насколько вы были тогда удивлены: =-O

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:39)
С ценами правда. Покупаю книги только по праздникам в качестве подарка себе любимой.

Ох, я по этой причине не стала покупать гарри поттер в новых обложках красивых. Безусловно выглядят прекрасно, но думать какой внутри перевод — прям больно.


Недаром говорится, что лучший подарок - книга.
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 15:38)
я сейчас всё больше электронку читаю, но от подобного пиетета в отношении книг, которым раньше страдала,потихоньку излечиваюсь. Книга - это или рабочий инструмент или средство для досуга, и нет ничего страшного в том, чтобы использовать его как удобно. Хотя, признаюсь, меня передёргивает, когда открываю книги, доставшиеся от свекрови, и нахожу в них то рецепты закатки помидоров, то чьи-то адреса или телефоны, то ещё невесть что).


Я предпочитаю читать в бумажном варианте. Электронки - если честно, не моё.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:44
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:37)
Кстати имею огромное предубеждение к не твердым переплётам.

Да,есть такое. Впрочем,нынешние интегральные в этом отношении прочнее обычных мягких
Відправлено: Aug 15 2023, 15:45
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:33)
Помнится мне в 2014-2015 году во время визита в библиотеки имени Анны Ахматовой попалась книга "Путеводитель по Магическому Лондону". С неё у меня по сути и завязалась "дружба" с данной библиотекой. Сколько я книг по полученному тогда читательскому билету за все года назаказывал на чтение... Аж такие приятные воспоминания накатили.

Ух. Библиотеки это в принципе кладезь такой теплых воспоминаний... Хочу к ним вернуться. Забросила когда-то из-за появления электронных книг и читалок. Раньше со стопками ходила. Брала фэнтэзи и книги по кинологии)
Всё же собирать информацию раньше было гораздо труднее. Выбирали породу собаки по энциклопедиям. Сейчас конечно у всех есть статьи в интернете и ютуб каналы.

Путеводитель по Магическому Лондону — ой, не слышала про такое даже
Додано через 3 хвилин
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 15:38)
я сейчас всё больше электронку читаю, но от подобного пиетета в отношении книг, которым раньше страдала,потихоньку излечиваюсь. Книга - это или рабочий инструмент или средство для досуга, и нет ничего страшного в том, чтобы использовать его как удобно. Хотя, признаюсь, меня передёргивает, когда открываю книги, доставшиеся от свекрови, и нахожу в них то рецепты закатки помидоров, то чьи-то адреса или телефоны, то ещё невесть что).

Школьные библиотечные учебники отдельное искусство вандализма...
Не могу сказать, что тоже не прерисовывала рога ликам писателей, но безобразничала исключительно карандашом, а потом в конце года стирала.
Интересно, нынешние школьники все еще так делают, выдают ли им вообще книги или сейчас электронные, сами покупают?
Відправлено: Aug 15 2023, 15:50
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:45)
Ух. Библиотеки это в принципе кладезь такой теплых воспоминаний... Хочу к ним вернуться. Забросила когда-то из-за появления электронных книг и читалок. Раньше со стопками ходила. Брала фэнтэзи и книги по кинологии)
Всё же собирать информацию раньше было гораздо труднее. Выбирали породу собаки по энциклопедиям. Сейчас конечно у всех есть статьи в интернете и ютуб каналы.

Путеводитель по Магическому Лондону — ой, не слышала про такое даже

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:45)
Школьные библиотечные учебники отдельное искусство вандализма...
Не могу сказать, что тоже не прерисовывала рога ликам писателей, но безобразничала исключительно карандашом, а потом в конце года стирала.
Интересно, нынешние школьники все еще так делают, выдают ли им вообще книги или сейчас электронные, сами покупают?


Так ознакомьтесь тогда с "Путеводителем". Вот ссылочка: https://www.studmed.ru/potter-g-putevoditel...8d9a83aa26.html
Відправлено: Aug 15 2023, 15:51
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:40)
Я предпочитаю читать в бумажном варианте. Электронки - если честно, не моё.

А у меня такая схема: скачиваю нелегально электронку, читаю первую главу-две, если нравится, иду покупать бумажную версию книги.
Если нет, соответственно скачиваю следующую.
Додано через хвилину
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 15:44)
Да,есть такое. Впрочем,нынешние интегральные в этом отношении прочнее обычных мягких

Это какие, те что по 2 обложки?
Или как их там называют "в суперобложке"
Відправлено: Aug 15 2023, 15:53
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:51)
А у меня такая схема: скачиваю нелегально электронку, читаю первую главу-две, если нравится, иду покупать бумажную версию книги.
Если нет, соответственно скачиваю следующую.


Прямо как с демо-версиями игр получается. В бесплатной демке глава-две. Если понравилось - идите и купите фулл. С Книгами у вас подобная песня.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:53
Ник Фазбер, "Эта книга — первая из серии путеводителей по волшебным городам. " Ух ты, закинула в список для чтения!
Додано через хвилину
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:53)
Прямо как с демо-версиями игр получается. В бесплатной демке глава-две. Если понравилось - идите и купите фулл. С Книгами у вас подобная песня.

Да. По сути сейчас же и бесплатно доступны предпросмотры. Но мне обычно не хватает там доступные страниц, чтобы точно понять нравится ли. Ибо в начале обычно предисловие идет, по которому основной текст сложно оценить
Відправлено: Aug 15 2023, 15:55
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:53)
Ник Фазбер, "Эта книга — первая из серии путеводителей по волшебным городам. " Ух ты, закинула в список для чтения!

Что же. Приятного ознакомления. И раз уж книга по магическому Лондону, да ещё и написана от лица самого "Мальчика-который-выжил", вы явно не должны упускать такое.
Відправлено: Aug 15 2023, 15:57
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 15:55)
Что же. Приятного ознакомления. И раз уж книга по магическому Лондону, да ещё и написана от лица самого "Мальчика-который-выжил", вы явно не должны упускать такое.

Все равно дозоры у меня раньше по списку)
Вы мне их открыли и я прям влюблена. Осталось только найти время, чтобы сесть и поглотить всю книгу за раз (по другому я не умею).
Відправлено: Aug 15 2023, 15:59
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:57)
Все равно дозоры у меня раньше по списку)
Вы мне их открыли и я прям влюблена. Осталось только найти время, чтобы сесть и поглотить всю книгу за раз (по другому я не умею).


Что же. Я уверен. Вы обязательно это время найдёте.
Відправлено: Aug 15 2023, 17:53
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 15:51)
Это какие, те что по 2 обложки?
Или как их там называют "в суперобложке"


нет, на самом деле суперобложка - тот ещё гембель. Понты на минималках
Интегральная это что-то типа ламинированного картона. Она гораздо прочнее обычной бумажной и не так пачкается/рвётся/сминается, гораздо меньше боится влаги. До качеств переплёта, конечно, не дотягивает, но уже лучше.
Відправлено: Aug 15 2023, 18:06
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 17:53)
нет, на самом деле суперобложка - тот ещё гембель. Понты на минималках
Интегральная это что-то типа ламинированного картона. Она гораздо прочнее обычной бумажной и не так пачкается/рвётся/сминается, гораздо меньше боится влаги. До качеств переплёта, конечно, не дотягивает, но уже лучше.


Обложка это одно. Главное - сюжет.
Відправлено: Aug 15 2023, 18:31
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 17:53)
нет, на самом деле суперобложка - тот ещё гембель. Понты на минималках
Интегральная это что-то типа ламинированного картона. Она гораздо прочнее обычной бумажной и не так пачкается/рвётся/сминается, гораздо меньше боится влаги. До качеств переплёта, конечно, не дотягивает, но уже лучше.

Кажется поняла вас. Как раз вот те книги-близнецы в нечто похожем.

А кто как относится к экологическим обложкам?

В последнее время всё больше книг вижу в таких. Но совершенно не имею представления, как они будут выглядеть по прошествии пару десятков лет. И как поведут себя, если намокнут (специально разумеется топить никто не станет, но в жизни всякое бывает: соседи топят, дождь идет).
Ну и раздражает немного, когда много книг такого вида на полках.
Для примерп: серия книг Сенсация в медицине
У меня она вся есть, серия кстати восторг полный, одна из моих любимых в научпопе. https://eksmo.ru/series/sensatsiya-v-meditsine-ITD2458/
Додано через хвилину
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 18:06)
Обложка это одно. Главное - сюжет.

Раньше я также думала, но когда количество книг перевалило за 2 шкафа, пришлось стать более избирательной.
Відправлено: Aug 15 2023, 18:54
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 18:31)
Раньше я также думала, но когда количество книг перевалило за 2 шкафа, пришлось стать более избирательной.


Два шкафа книг? У меня двенадцать полок оных висит недалеко от кровати.
Відправлено: Aug 15 2023, 19:09
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 18:54)
Два шкафа книг? У меня двенадцать полок оных висит недалеко от кровати.

Уже один, но в 2 ряда на каждой полке. Отдала кучу книг в деревню детям, а вторая часть особо всратых пошла в ведро для растопки бани (аля детективов донцовой (мне не стыдно, я столько классики прочитала, что имею право наслаждаться любым третьесортным чтивом)).
Вот остался 1 шкаф и теперь я очень избирательна в покупке. Как сказала прохожая, стоят сейчас книги еще безбожно дорого, поэтому обложка и качество страниц для меня решают тоже. Кроме редких изданий, где выбирать не приходится.
Додано через хвилину
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 18:54)
У меня двенадцать полок оных висит недалеко от кровати

Я вот кстати насчёт этого предубеждение имею, что дневной солнечный свет может повредить книги, поэтому сугубо все в закрытых шкафах держу.
Відправлено: Aug 15 2023, 19:20
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 18:06)
Обложка это одно. Главное - сюжет.


если на раз прочитать, то конечно
но если книгу оставляешь в доме и планируешь перечитывать, то хочется, чтобы она не развалилась, да и выглядела эстетично

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 18:31)
серия книг Сенсация в медицине

а, так это экологическая обложка? а я не могла понять, что за дизайнерский изыск
не, резко отрицательно отношусь. Книга - не пакет в супермаркете, чтоб так извращаться
Відправлено: Aug 15 2023, 19:26
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 19:20)
если на раз прочитать, то конечно
но если книгу оставляешь в доме и планируешь перечитывать, то хочется, чтобы она не развалилась, да и выглядела эстетично

Именно. Плюс когда книгу берут другие люди почитать и гости.
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 19:20)
а, так это экологическая обложка? а я не могла понять, что за дизайнерский изыск
не, резко отрицательно отношусь. Книга - не пакет в супермаркете, чтоб так извращаться

Ага. Переработанная и без использования пластика. Хотя на мой взгляд, любая обложка это переработанная бумага (но я не разбираюсь, чисто по ощущениям -подозрениям)
Відправлено: Aug 15 2023, 19:30
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 19:09)
Уже один, но в 2 ряда на каждой полке. Отдала кучу книг в деревню детям, а вторая часть особо всратых пошла в ведро для растопки бани (аля детективов донцовой)


Чтиву донцовой там точно место.
Додано через хвилину
Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 19:20)
если на раз прочитать, то конечно
но если книгу оставляешь в доме и планируешь перечитывать, то хочется, чтобы она не развалилась, да и выглядела эстетично

Цитата (Arlen Lhermitte @ Aug 15 2023, 19:20)
а, так это экологическая обложка? а я не могла понять, что за дизайнерский изыск
не, резко отрицательно отношусь. Книга - не пакет в супермаркете, чтоб так извращаться


Мне тут даже добавить нечего. Всё чётко и по факту.
Додано через 2 хвилин
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 19:26)
Именно. Плюс когда книгу берут другие люди почитать и гости.

Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 19:26)
Ага. Переработанная и без использования пластика. Хотя на мой взгляд, любая обложка это переработанная бумага (но я не разбираюсь, чисто по ощущениям -подозрениям)


Правильно. Хоть и говорят, что книгу нельзя судить по обложке, но обложка - по сути Лицо книги. И ты не захочешь, чтобы твоя книга показывала уродства своего "лица".
Відправлено: Aug 15 2023, 19:33
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 19:30)
Чтиву донцовой там точно место.

Пф. Все может быть намного хуже! Я как то покупала книгу молитв на деньги и книгу о лечении водой всех болезней (нет, я еще не сошла с ума, просто это был подарок друзьям на 1 апреля)
Відправлено: Aug 15 2023, 19:34
Цитата (Мэри @ Aug 15 2023, 19:33)
Пф. Все может быть намного хуже! Я как то покупала книгу молитв на деньги и книгу о лечении водой всех болезней (нет, я еще не сошла с ума, просто это был подарок друзьям на 1 апреля)


Какая эпичная первоапрельская шуточка. Просто с ума сойти. Особенно книжный первоапрельский юморок.
Відправлено: Aug 15 2023, 19:38
Цитата (Ник Фазбер @ Aug 15 2023, 19:34)
Какая эпичная первоапрельская шуточка. Просто с ума сойти. Особенно книжный первоапрельский юморок.

Это были друзья книгоманы, с которыми мы друг другу дарили на праздники книги. Так что да, свою идею я хвалю. Но пока вот эти книги искала, такой дичи насмотрелась — ужас.
Находятся кстати они очень просто: в интернет магазинах в каталоге когда выбираете книги, надо поставить "отображать сначала недорогие". Какая же клюква там прячется.
Відправлено: Aug 19 2023, 13:23
Цитата (токсичная киска @ Aug 15 2023, 19:38)
Это были друзья книгоманы, с которыми мы друг другу дарили на праздники книги. Так что да, свою идею я хвалю. Но пока вот эти книги искала, такой дичи насмотрелась — ужас.
Находятся кстати они очень просто: в интернет магазинах в каталоге когда выбираете книги, надо поставить "отображать сначала недорогие". Какая же клюква там прячется.


Надеюсь клюква там не токсичная прячется, хотя в некоторых книгах и такое может быть.
Відправлено: Aug 19 2023, 23:32
Я тут впервые в раздел пришла и по сложным темам пошла, а говорят движуха тут, ну привет! =prievetd=
Цитата (токсичная киска @ Aug 15 2023, 19:38)
Это были друзья книгоманы, с которыми мы друг другу дарили на праздники книги.
Какая прелесть, мне нужны такие друзья)
Відправлено: Aug 20 2023, 00:03
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 19 2023, 23:32)
Я тут впервые в раздел пришла и по сложным темам пошла, а говорят движуха тут, ну привет! =prievetd=

:gygy:
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 19 2023, 23:32)
Какая прелесть, мне нужны такие друзья)

У меня их тоже больше нет после переезда в другой город.
А нынешний круг только сериалы смотрит, да дорамы всякие.
Зато у меня внезапно мама и бабушка пару месяцев назад обнаружили, что все эти годы у меня был книжный шкаф. Теперь ходят в гости книги одолжить.
Но они такие привередливые чтецы, ничего толком дочитать не могут, постоянно новые берут.
Відправлено: Aug 20 2023, 00:08
Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:03)
Зато у меня внезапно мама и бабушка пару месяцев назад обнаружили, что все эти годы у меня был книжный шкаф. Теперь входят в гости книги одолжить.
Самое разумное, что они могут сделать в текущей инфоповестке. Абы телевизор не смотрели)
Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:03)
Но они такие привередливые чтецы, ничего толком дочитать не могут, постоянно новые берут.
Это как про меня :lol: Как-то тяжелее стало читать большой формат. Как про это говорят? "клиповое мышление"? Хотя исключения случаются
Может им твой ассортимент не зашёл?
Відправлено: Aug 20 2023, 00:14
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 20 2023, 00:08)
Это как про меня :lol: Как-то тяжелее стало читать большой формат. Как про это говорят? "клиповое мышление"? Хотя исключения случаются
Может им твой ассортимент не зашёл?

Может быть. Мне ещё кажется, что с непривычки начинать чтение тяжело с классики, философии и научпопа.
Просто, из-за возраста, более легкая литература у меня была фэнтези, что читала и покупала в подростковые годы. А потом пошло серьезное и для учебы.
А сейчас думаю, а ведь можно было и гарри поттера дать. Там и шрифт книг как раз большой для моих пенсионеров.
Відправлено: Aug 20 2023, 00:15
токсичная киска, стало интересно что там за книги у тебя. А есть фотография книжного шкафа?
Відправлено: Aug 20 2023, 00:19
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 20 2023, 00:15)
токсичная киска, стало интересно что там за книги у тебя. А есть фотография книжного шкафа?

Темно не видно будет, да и в два ряда стоят. Но как то так:
1 полка научпоп и книги по психологии
2 полка классическая литература (зарубежная и русская)
3 полка фэнтези и попытка в современных авторов.
4 полка учебники, книги по специальности — дизайну.
5 всякие энциклопедии и иллюстрированные книги.
Додано через 11 хвилин
Вот кусочек одного из 2 шкафов книжных, где бардака поменьше
Показати текст спойлеру
Відправлено: Aug 20 2023, 00:35
токсичная киска, ужас, книги в два ряда - этож неудобно :lol:
А какая полка пользуется наибольшей востребованностью у родных?

Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:03)
У меня их тоже больше нет после переезда в другой город.
Этот весь шкаф с тобой переехал в новый город?

У меня вот с переездом в другую страну книга на языке из диапазона читаемых стала гораздо более ценным подарком, чем это бывало ранее. Потому что теперь они более сложнодоступны. А на языке страны обитания для меня доступный уровень литературы это вот:
Показати текст спойлеру
=prankster2=
Відправлено: Aug 20 2023, 00:40
*inlove* статуэточки!
Интересные книги, прям взяла бы полистать.
О, "Очаровательный кишечник" у меня тоже есть) Начинала и забрасывала её три раза, последний раз недавно. Результатом стало разве что приобретения стульчика FÖRSIKTIG в ванную комнату)
Відправлено: Aug 20 2023, 00:42
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 20 2023, 00:35)
токсичная киска, ужас, книги в два ряда - этож неудобно :lol:
А какая полка пользуется наибольшей востребованностью у родных?

Не то слово, но я итак пытаюсь из двух шкафов один сделать. Как раз кстати после и во время переезда часть книг отдала. Один ряд совсем не вариант. Думаю о варианте узкого книжного шкафа во всю стену, но это наверное очень дорого...

У бабушки любовью пользуется классическая литература рассказы. У матушки научпоп. Вот из последнего пробовала брать иное — Симона де Бовуар "Второй пол". Но отклик был "интересно, но устаешь читать".

Додано через 2 хвилин
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 20 2023, 00:35)
Этот весь шкаф с тобой переехал в новый город?

Да, весь) это был шкаф для одежды, но вот за 3-4 года жизни в другом городе он и стал книжным. Сначала книги заняли одну полку, потом переместились выше. Теперь кроме книг тут ютятся лишь пара фигурок коллекционных по старым мультфильмам, да несколько коробок настольных игр.
Відправлено: Aug 20 2023, 00:48
Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:42)
Думаю о варианте узкого книжного шкафа во всю стену, но это наверное очень дорого...
В квартире моего детства висело дофигища подвесных полок. С ними в метраж двух очень маленьких комнат вмещалась внушительная библиотека. Вариант подешевле шкафа)
Відправлено: Aug 20 2023, 00:53
Цитата

У меня вот с переездом в другую страну книга на языке из диапазона читаемых стала гораздо более ценным подарком, чем это бывало ранее. Потому что теперь они более сложнодоступны. А на языке страны обитания для меня доступный уровень литературы это вот:
Показати текст спойлеру
=prankster2=

Ого, действительно, о таких сложностях даже не задумываешься. Повезло еще, что живём в мире интернета и электронных книг. Каких то десяток-двое лет назад и это было недоступно.

Красивое оформление. Но меня наоборот бы испугали узкоспециализированные термины на другом языке: кто знает перемешать тебя просят или же взбить.
Додано через хвилину
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 20 2023, 00:40)
*inlove* статуэточки!
Интересные книги, прям взяла бы полистать.
О, "Очаровательный кишечник" у меня тоже есть) Начинала и забрасывала её три раза, последний раз недавно. Результатом стало разве что приобретения стульчика FЦRSIKTIG в ванную комнату)

Это пару лет назад в россии появилась небольшая компания — Prosto toys, они лицензионные фигурки печатают героев старых и новых мультфильмов. Бременские музыканты, остров сокровищ, шайбу, в стране невыученных уроков и прочее. Но, как и все коллекционные ограниченные по тиражу фигурки, удовольствие не из самых дешёвых:(

Мы кстати пару постов назад тут обсуждали эти книги, но в контексте "крафтовых обложек", имеет ли место быть.

А я пока из серии прочитала только вива ла... и про кожу начала. Вот любимая серия, восхитительная подача и нужная информация, но откладываю и забрасываю их бесчисленное количество раз. Поэтому даже запечатанные стоят. Всё же научпоп не художественная литература. Нужно думать и запоминать, а мозг хочет простого и эмоционального
Відправлено: Aug 20 2023, 01:22
Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:53)
Красивое оформление. Но меня наоборот бы испугали узкоспециализированные термины на другом языке: кто знает перемешать тебя просят или же взбить.

Да, там и картинки готовых блюд очень красочные и аппетитные, что может мотивировать
А вот насчёт терминов не соглашусь: мне кажется это самым лёгким из того, что можно читать: ограниченный массив глаголов, названия продуктов ты и так выяснишь в любом случае, если понадобятся - в общем, с такой книгой я справляюсь лишь изредка глядя перевод конкретного слова. Проще этой литературы пожалуй только ранее-детская - и то там наверняка возможны сложные варианты из-за детской специфики, уменьшительных суффиксов и прочей специфичной лексики.
В общем, рекомендую) изучать языки с рецептов

О, а про «вива ла.. я знаю что» какой вывод/ что вынесла в жизнь? :skype_rolleyes:
Відправлено: Aug 20 2023, 01:26
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 20 2023, 00:48)
В квартире моего детства висело дофигища подвесных полок. С ними в метраж двух очень маленьких комнат вмещалась внушительная библиотека. Вариант подешевле шкафа)

Да, в мое детство таким тоже часто промышляли и даже над кроватью. Я всегда в гостях у тети думала: на чью же голову они упадут в конечном итоге.
Но вот желая сократить объем книг, я начала уделять внимание качеству, покупать лимитированные и подарочные издания. Страшно их оставлять "в открытом поле", не защищённых от пыли и солнечных лучей.
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 20 2023, 01:22)
В общем, рекомендую) изучать языки с рецептов

Хороший совет!

Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 20 2023, 01:22)
О, а про «вива ла.. я знаю что» какой вывод/ что вынесла в жизнь?

1. Что если бы мне подарили ее раньше, я избежала бы кучи проблем.
2. Эту книгу нужно давать читать всем девушкам с 16 лет.


Ну и 3. Что плод дай ему волю высосал бы все соки из своей матери, поэтому эндометрий (и следовательно менструация) нужны человеческим женщинам чтобы защитить себя от собственных детей эмбрионов.
Відправлено: Aug 20 2023, 03:05
Я практически полностью перешла на электронные книги. Для меня намного удобнее читать с телефона. На это множество причин
- это быстрый способ получить проду, если сильно печет.
- книги всегда со мной, в любом месте, куда бы я не отправилась
- они не занимают место в квартире, а с моей любовью к пыли это оч.важно.

Так что никаких шкафов и специальных полок с книгами - они остались по большей части в прошлом. Есть несколько самых любимых книг, которые невозможно было не купить, но книги однодневки я предпочитаю покупать в интернетах или флибустить в онлайн библиотеках.
Відправлено: Aug 20 2023, 04:02
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 19 2023, 23:32)
Я тут впервые в раздел пришла и по сложным темам пошла, а говорят движуха тут, ну привет! =prievetd=

Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 19 2023, 23:32)
Какая прелесть, мне нужны такие друзья)


Правда движуха тут книжная что-то три дня молчала. Пришлось раздувать.

А что касается друзей - мои лучшие - это бумажные книги и несомненно компьютер с интернетом, где можно почитать интересные книги, до которых так просто не дотянуться.
Додано через 4 хвилин
Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:03)
:gygy:

Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:03)
У меня их тоже больше нет после переезда в другой город.
А нынешний круг только сериалы смотрит, да дорамы всякие.
Зато у меня внезапно мама и бабушка пару месяцев назад обнаружили, что все эти годы у меня был книжный шкаф. Теперь ходят в гости книги одолжить.
Но они такие привередливые чтецы, ничего толком дочитать не могут, постоянно новые берут.


Ваши мама и бабушка прямо детективы от бога. Нашли внезапно. Да и регулярно наведываются по книги.

Привередливые чтецы. Господи... Слава богу литературы мне такие не встречались. Но всё равно есть вопрос. Возвращают они хоть недочитанное?
Додано через 7 хвилин
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 20 2023, 00:08)
Самое разумное, что они могут сделать в текущей инфоповестке. Абы телевизор не смотрели)


Чёрт побери, всё правильно. Чтобы не затоксичивать себе мозг этой... кхем... повесточкой - читайте книги.

Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 20 2023, 00:08)
Это как про меня :lol: Как-то тяжелее стало читать большой формат. Как про это говорят? "клиповое мышление"? Хотя исключения случаются
Может им твой ассортимент не зашёл?


Клиповое мышление - это да. Книжная болезнь двадцать первого века.
Додано через 12 хвилин
Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:14)
Может быть. Мне ещё кажется, что с непривычки начинать чтение тяжело с классики, философии и научпопа.


Классики? То-то в десятом-одиннадцатом загоняют под "Войну и Мир". С такого тем более начинать тяжело. "Мастер и Маргарита" ещё как раз можно скрасить просмотром одноимённого сериала.

"Сижу, никого не трогаю, примуса починяю."

Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:14)
Просто, из-за возраста, более легкая литература у меня была фэнтези, что читала и покупала в подростковые годы. А потом пошло серьезное и для учебы.


Фентези - это святое. Тут согласен. Кто же из нынешнего поколения не любит фентези?

Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:14)
А сейчас думаю, а ведь можно было и гарри поттера дать. Там и шрифт книг как раз большой для моих пенсионеров.



Не можно, а нужно!

Показати текст спойлеру

Додано через 15 хвилин
Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:19)
Темно не видно будет, да и в два ряда стоят. Но как то так:
1 полка научпоп и книги по психологии
2 полка классическая литература (зарубежная и русская)
3 полка фэнтези и попытка в современных авторов.
4 полка учебники, книги по специальности — дизайну.
5 всякие энциклопедии и иллюстрированные книги. Вот кусочек одного из 2 шкафов книжных, где бардака поменьше
Показати текст спойлеру


Во-первых, господи. Как у тебя гармоничненько всё разложено.

Во-вторых,как же органичненько на полочке вписалась книга "Яды". Прямо хоть бери и закидывай данное фото ещё и в Токсичную флудилку нашего токсичного ивента. Там тебе за такое сразу токсичную медаль дадут книголюба токсинов.
Додано через 17 хвилин
Цитата (toxic Bulbasaur @ Aug 20 2023, 00:35)
Этот весь шкаф с тобой переехал в новый город?

У меня вот с переездом в другую страну книга на языке из диапазона читаемых стала гораздо более ценным подарком, чем это бывало ранее. Потому что теперь они более сложнодоступны. А на языке страны обитания для меня доступный уровень литературы это вот:
Показати текст спойлеру
=prankster2=


Весь шкаф в новый город? Да столько книг перевести это отдельный грузовик нанимать надо будет.

А вот чтобы книга была на читаемом языке это точно. Кто же захочет читать книгу если ни черта не понимает в языке на котором она написана?
Додано через 25 хвилин
Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:42)
Не то слово, но я итак пытаюсь из двух шкафов один сделать. Как раз кстати после и во время переезда часть книг отдала. Один ряд совсем не вариант. Думаю о варианте узкого книжного шкафа во всю стену, но это наверное очень дорого...

У бабушки любовью пользуется классическая литература рассказы. У матушки научпоп. Вот из последнего пробовала брать иное — Симона де Бовуар "Второй пол". Но отклик был "интересно, но устаешь читать"


Классика это хорошо.

Господи, это же какое чтиво должно быть у Бовуар, чтобы в будуаре (пардон за каламбур) даже любители научпопа могли уставать это читать?

Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:42)
Да, весь) это был шкаф для одежды, но вот за 3-4 года жизни в другом городе он и стал книжным. Сначала книги заняли одну полку, потом переместились выше. Теперь кроме книг тут ютятся лишь пара фигурок коллекционных по старым мультфильмам, да несколько коробок настольных игр.


Шкафы очень легко очень меняют профессию. Вроде бы начинали карьеру шкафами для одежды... Не успели оглянуться, как в них книги прописались... А что дальше в их жизни будет и вовсе остаётся загадкой.
Додано через 29 хвилин
Цитата (токсичная киска @ Aug 20 2023, 00:53)
Ого, действительно, о таких сложностях даже не задумываешься. Повезло еще, что живём в мире интернета и электронных книг. Каких то десяток-двое лет назад и это было недоступно.

Красивое оформление. Но меня наоборот бы испугали узкоспециализированные термины на другом языке: кто знает перемешать тебя просят или же взбить.


Слава Интернету, но я всё же больше по бумажной версии.
Додано через 33 хвилин
Цитата (Toxic Giotto @ Aug 20 2023, 03:05)
Я практически полностью перешла на электронные книги. Для меня намного удобнее читать с телефона. На это множество причин
- это быстрый способ получить проду, если сильно печет.
- книги всегда со мной, в любом месте, куда бы я не отправилась
- они не занимают место в квартире, а с моей любовью к пыли это оч.важно.

Так что никаких шкафов и специальных полок с книгами - они остались по большей части в прошлом. Есть несколько самых любимых книг, которые невозможно было не купить, но книги однодневки я предпочитаю покупать в интернетах или флибустить в онлайн библиотеках.


Ох уж это слово "прода". В Фикрайтерском сообществе его ругают на чём свет стоит. Как его в книжном терпят - остаётся загадкой.

Чтобы книга была со мной куда бы я не направился, мне достаточно и бумажной.

А насчёт любви к пыли. К слову "Любовь" кавычки прилагаются или нет?

(Господи, пока отвечал на все сообщения, что набежали за ночь, накатал целую литературную простынь.)
Відправлено: Aug 20 2023, 04:46
Цитата (Токсичный Ник Фазбер @ Aug 20 2023, 04:02)
Ох уж это слово "прода". В Фикрайтерском сообществе его ругают на чём свет стоит. Как его в книжном терпят - остаётся загадкой.

Когда читаешь цикл книг, то да. Помнится, когда я запоем читала Пратчетта, то гораздо быстрее нашла его в сети, чем в магазинах.
Не вижу ничего страшного в слове "прода". Я не читаю [по доброй воле] фанфикшн, поэтому видимо далека от подобных загонов.
Відправлено: Aug 20 2023, 05:29
Классные призыы!
Відправлено: Aug 20 2023, 05:58
Цитата (Toxic gas exretion @ Aug 20 2023, 05:32)
Порекомендуете что-то?

А что ты хочешь почитать? На какую тему?
0 Користувачів переглядають дану тему ( Гостей і Прихованих Користувачів)
Користувачів:

Сторінки: (115)  [%] 1 2 3 ... Остання ». Нова тема

 



[ Script Execution time: 0.2159 ]   [ 166 queries used ]   [ GZIP ввімкнено ]   [ Time: 03:23:02, 29 Apr 2024 ]





Рейтинг Ролевых Ресурсов - RPG TOP