Модераторы:

Страницы: (3)  # [1] 2 3  ( Перейти к первому непрочитанному сообщению ) Новая тема

Відродження мови

, Які заходи можна вжити?
Неисправная Север
  Отправлено: Jun 8 2013, 17:37

Мы просто пыль на пузе времени...
Облик: --

Нажаль, зараз в Україні рідна мова не у пошані. У деяких областях, як то у Донецьнкій чи Луганській, за рідну мову можуть навіть побити, А у Дніпропетровську, наприклад, нашу мальовничу, пісенну мову вважають простецькою недомовою селян.
Яка ви вважаєте, чи треба боротися з цим явищем, і якщо треба, то які заходи можна вжити як на державному так і на побутовому рівні?
^
Rinaldo
Отправлено: Jun 8 2013, 17:58

законов буквицы убогие
Алхимик IV
Облик: Animagus Thunderbird

Так! я вважаю, шо рідную мову потрєбна відраджувати. Тому що інакше вона буде занедбуватися, а це не є гарно. Цим питанням займусь лічно я, щоб не було яких-либо помилок. З повагою, Микола Янович.
^
Неисправная Север
Отправлено: Jun 8 2013, 19:42

Цитата (Крокодил Скампи @ Jun 8 2013, 17:58)
Так! я вважаю, шо рідную мову потрєбна відраджувати. Тому що інакше вона буде занедбуватися, а це не є гарно. Цим питанням займусь лічно я, щоб не було яких-либо помилок. З повагою, Микола Янович.

Щиро кажучи, я не розумію, до чого ти це сказав. Поясни, будь-ласка, що ти маєш на увазі.
^
гитик
Отправлено: Jun 9 2013, 06:26

NOTRE JOUR VIENDRA
Великий чародей XI

Цитата (Неисправная Север @ Jun 8 2013, 17:37)
Яка ви вважаєте, чи треба боротися з цим явищем, і якщо треба, то які заходи можна вжити як на державному так і на побутовому рівні?

Ні, з цим потрібно боротися на культурному рівні. Тобто творити або у літератури або музично — писати музичні твори, які би увесь світ співав. Мова співоча, але ж у нас вкрай мало опер. Чому?
Цитата (Неисправная Север @ Jun 8 2013, 19:42)
Щиро кажучи, я не розумію, до чого ти це сказав. Поясни, будь-ласка, що ти маєш на увазі.

Це Скампада шуткує. Ні, брешу, то Азарів шуткує
^
Неисправная Север
Отправлено: Jun 9 2013, 09:00

Цитата (Барбацуца @ Jun 9 2013, 06:26)
Ні, з цим потрібно боротися на культурному рівні. Тобто творити або у літератури або музично — писати музичні твори, які би увесь світ співав. Мова співоча, але ж у нас вкрай мало опер. Чому?

Розумієш, справа у тому, що для того, щоб писати музичні або літературні твори українською, необхідно її знати та любити, а щоб її любити та знати, потрібно читати книжки, дивитись фільми та слухати музику рідною мовою. Всього цього у нас дуже мало, та й більшість із того що є значно поступається рівнем "світовому стандарту". Я звичайно маю на увазі не перекладне, а власне українське мистецтво.
Але загалом, я вважаю, що думка вірна. Мені важко уявити такий законодавчий акт, який навчить людей любові до власної культури.
Цитата (Барбацуца @ Jun 9 2013, 06:26)
Це Скампада шуткує. Ні, брешу, то Азарів шуткує

Та я здогадуюсь, що він жартує, от тільки хотілось би щоб він разом їз жартами свою думку висловив. Скампада, звичайно, а не Азарів.
^
гитик
Отправлено: Jun 9 2013, 11:02

NOTRE JOUR VIENDRA
Великий чародей XI

Цитата (Неисправная Север @ Jun 9 2013, 09:00)
Розумієш, справа у тому, що для того, щоб писати музичні або літературні твори українською, необхідно її знати та любити, а щоб її любити та знати, потрібно читати книжки, дивитись фільми та слухати музику рідною мовою. Всього цього у нас дуже мало, та й більшість із того що є значно поступається рівнем "світовому стандарту". Я звичайно маю на увазі не перекладне, а власне українське мистецтво.
Але загалом, я вважаю, що думка вірна. Мені важко уявити такий законодавчий акт, який навчить людей любові до власної культури.

Якесь замкнуте коло. Добре.
Що робити саме нам? Саме просте — писати статті до "Вікіпедії". Чому б і ні? Скільки там, на сьогодні створено сторінок в україномовній Вікі? Біля п'ятисот тисяч. Так, ми не письменники, але в змозі написати статті що до нашої спеціалізації або якогось хобі? Так? Так.
Що можна зробити у рамках цього форуму? Або як ти та мила серцю Усмішка спілкуватися суто українською мовою, або розвивати цій розділ та УДК. Ось дивись: Малюк намагається створити щось на зразок енциклопедії https://www.harrypotter.com.ua/journal.php?user=18144&comm=131604, але потрібні помічники, або ось я намагаюся зібрати колекцію мальовничих краєвидів України за допомогою цього конкурсу Мальовничий край, але щось усі дивляться (вже 180) але робот ще замало
Цитата (Неисправная Север @ Jun 9 2013, 09:00)
Та я здогадуюсь, що він жартує, от тільки хотілось би щоб він разом їз жартами свою думку висловив. Скампада, звичайно, а не Азарів.

Було би кумедно послухати думку самого Азарова
^
Tihe
Отправлено: Jun 9 2013, 11:24

Мудрец

Я гадаю, що зараз, на даному етапі, найкращій вихід - переклади. Тому, що люди які вважають українську мовою селюків та апендиксом російської, вони навряд прочитають хоча б одну книжку українською. Але, випадково по телевізору подивитись улюблений фільм українською вони можуть.
Тим паче що новинки літератури та кіно в нашій країні спершу перекладаються українською мовою, а потім вже російською. Так було з ГП, коли люди не могли вже більш чекати й починали купувати книжки в українському перекладі.
А перекладачі наші працюють дуже старанно.
Ви бачили Хоббіта в укр.перекладі?
Читали ГП українською мовою?
Мені український переклад здається набагато більш вдалим.
^
Rinaldo
Отправлено: Jun 9 2013, 11:31

законов буквицы убогие
Алхимик IV

Цитата (Люци @ Jun 9 2013, 11:24)
А перекладачі наші працюють дуже старанно.

Цитата (Люци @ Jun 9 2013, 11:24)
Ви бачили Хоббіта в укр.перекладі?

Ні, слава Єзус-Марії. Ці дерев’яні голоса... ці безглузді переклади... я навіть не спитую в тих, хто скаржиться на тупі українізовані фільми - на що вони, власне, скаржаться...
Добавлено через минуту
Останнім часом українська як би це мовити... не відроджується, а відзраджується. От про те й жарт був
^
Tihe
Отправлено: Jun 9 2013, 11:39

Мудрец

Цитата (Крокодил Скампи @ Jun 9 2013, 11:31)
Ні, слава Єзус-Марії. Ці дерев’яні голоса... ці безглузді переклади... я навіть не спитую в тих, хто скаржиться на тупі українізовані фільми - на що вони, власне, скаржаться... Останнім часом українська як би це мовити... не відроджується, а відзраджується. От про те й жарт був

"дерев'яні голоса"? "безглузді переклади"?
про що саме ти кажеш?
^
Rinaldo
Отправлено: Jun 9 2013, 11:43

законов буквицы убогие
Алхимик IV

Люци, про погану роботу актерів та перекладачів так званих українізованих фільмів в українських кінотеатрах, звісно.
Добавлено через минуту
А все чому? Тому що одеська кіностудія знаходиться у глибокій дупі. Це тільки наприклад
^
0 Пользователей читают эту тему ( Гостей и Скрытых Пользователей)
Пользователей:

Страницы: (3)  # [1] 2 3  Новая тема

[ Script Execution time: 0.1811 ]   [ 34 queries used ]   [ GZIP включён ]   [ Time: 14:55:08, 16 Oct 2021 ]

Контактный адрес: deweiusmail.ru