Модератори: Юланна.

Сторінки: (2)  [#] 1 2 .  ( Перейти до першого непрочитаного повідомлення ) Нова тема

 

Українські свята

Відправлено: Feb 26 2012, 20:50
Пропоную згадати усі українські, слов'янські, єропейські й радянські свята, котрі ми святкуємо. І, можливо, висловити своє ставлення до них.

Навіяно неоднозначною реакцією на "свято всіх чоловіків" - 23 лютого, котре для старшого покоління таки день радянської армії. (У родині мого батька з цим святом вітали спочатку мою прабабусю, бо саме її доля занесла під Сталінград у 42-му, а вже потім - прадіда).

І, можливо, таке ж неоднозначне свято вийде й 8 березня. В усякому разі двоє з мого найближчого оточення завжди ображаються за привітання з "клароцеткінською річницею"

Не можу не згадати про запозичений день св. Валентина й хронічні суперечки навколо нього. Хоч, про мене, ще один день, присвячений коханній людині таки не буде зайвим.

А які ваші пріоритети?
Відправлено: Feb 27 2012, 00:28
А я от вважаю, что День Святого Валентина - це чудове свято. Щоправда, коли в тебе є твоя половинка. Проте, раніше подібного свята не було і що так Україна його облюбовала - це не дивно. Людям завжди хотілося якомога більше отримувати солодких приємностей у свій бік.
Щодо суто українських свят, то я була вражена, коли дізналась, яка величезна різниця між святкуваням Різдва у нашій державі і у сусідній Росії. В Україні Різдво лелеють з давніх давен - намагаються зберегти трепетно традиції святкування і передають знання із покоління в покоління.
Те ж саме можу сказати й про Свято Івана Купала - воно, мабудь, взагалі може називатися "суто українским".
Виходячи із спілкування з росіянами взагалі можу зробити висновок, що ми більш шануємо свята. Можливо тому, что слова "свято" і "святе" дуже схожі?
Відправлено: Feb 28 2012, 17:36
Я знаю, що 26 листопада ніхто не радіє цій події, і її явно не можна віднести до свята. Але я завжди про неї пам-ятаю. І ставлю свічку.
І це суто українське, так?
Відправлено: Mar 3 2012, 13:32
Свято Щедрого вечора загубили)
Відправлено: Mar 9 2012, 19:05
Цитата (Усмішка @ Feb 28 2012, 17:36)
26 листопада ніхто не радіє цій події, і її явно не можна віднести до свята. Але я завжди про неї пам-ятаю. І ставлю свічку.
І це суто українське, так?
Так, звичайно. Треба ще зірати опитування пам'ятних дат...
Цитата (краковяк @ Mar 3 2012, 13:32)
свято Щедрого вечора загубили)
=dontknow= Таки так. І ще Гелловін :hystericss: . Дайте третє - буду виправляти таблицю
Відправлено: Mar 10 2012, 05:54
Цитата (NoraLi @ Mar 9 2012, 19:05)
=dontknow= Таки так. І ще Гелловін :hystericss: . Дайте третє - буду виправляти таблицю

Добре) Третє - свято Маковія, а ще День соборностi України
Відправлено: Mar 11 2012, 20:30
А я от кожного року з нетерпінням чекаю свята Миколая. Приємні спогади ще з дитинства. А ось чомусь це свято Ви забули включити до таблиці.
Myo
Відправлено: Mar 28 2012, 13:58
Святкуємо Новий Рік, Хеллоуин, а також "смачні" православні свята. Тобто в бога ми не віримо, але пасочки смачні дуже) а ще з дитинства дуже люблю Маковія - ммм, смачніссімо.
Myo
Відправлено: Apr 1 2012, 21:18
Цитата (Crack @ Mar 31 2012, 08:38)
Myo, а які страви ви готуєте?

не надто різноманітні: паску, на масляну млинці, калачі. У батьків вдома також кутю завжди готували дуже смачну, але в чоловіка такого не роблять.
Відправлено: Mar 31 2014, 21:40
Ну, чимало свят зі списку я справді святкую.
Але багато навіть не розумію як святкувати :D
Як святкувати, наприклад, День Конституції?)
Або день солідарності трудящих?)
Деякі свята я просто знаю, що вони є, просто радію вихідному або вітаю тих, для кого це свято справді важливе.)
Відправлено: Jan 27 2016, 18:20
Доречі, яке ваше відношення до того, що день Захистика України тепер святкується 14 жовтня, а не 23 лютого?
Я вважаю це важливим заходом декомунізації, але чула багато негативних відгуків щодо ціїє події.
Відправлено: Jan 27 2016, 19:02
Цитата (Флорианна @ Jan 27 2016, 18:20)
Доречі, яке ваше відношення до того, що день Захистика України тепер святкується 14 жовтня, а не 23 лютого?
Я вважаю це важливим заходом декомунізації, але чула багато негативних відгуків щодо ціїє події.

Особисто я і не святкував в жовтні
Якось більш звичніше в лютому
Але зміни є зміни
Відправлено: Jan 27 2016, 19:36
А мені цікаво, як українці ставляться до Масниці. Все життя пекла млинці, робила налисники, але коли переїхала на Західну Україну, побачила, що мало людей святкують. Пєчалька

Цитата (Флорианна @ Jan 27 2016, 18:20)
Доречі, яке ваше відношення до того, що день Захистика України тепер святкується 14 жовтня, а не 23 лютого?
Я вважаю це важливим заходом декомунізації, але чула багато негативних відгуків щодо ціїє події.
23 лютого - це день радянської армії; святкувати день Захисника Вітчизни в цей день це як плювок в обличчя українському воякові :nea:
Відправлено: Jan 27 2016, 22:53
секс инструктор, на західній Україні взагалі святкують все по-іншому. Для мене у Львові колядки були великою несподіванкою, у нас немає такого, щоб люди перевдягались у костюми та розходжували по домівках з цілими спектаклями.

Щодо Масниці не знаю, в Одесі святкують повноцінно.
Цитата (секс инструктор @ Jan 27 2016, 19:36)
23 лютого - це день радянської армії; святкувати день Захисника Вітчизни в цей день це як плювок в обличчя українському воякові :nea:

Згодна.
Відправлено: Jan 27 2016, 23:35
Цитата (Флорианна @ Jan 27 2016, 22:53)
секс инструктор, на західній Україні взагалі святкують все по-іншому. Для мене у Львові колядки були великою несподіванкою, у нас немає такого, щоб люди перевдягались у костюми та розходжували по домівках з цілими спектаклями.

Щодо Масниці не знаю, в Одесі святкують повноцінно.

Цитата (Флорианна @ Jan 27 2016, 22:53)
Згодна.


Це ти на коляду бачила чи на маланку ?
Відправлено: Jan 28 2016, 10:08
KAJIb9IH, на коляду
Відправлено: Jan 28 2016, 15:45
Цитата (Флорианна @ Jan 28 2016, 10:08)
KAJIb9IH, на коляду

На маланку то ще цікавіше)
Навіть змагання проводять між селами-містами,бються)враження гарні
Відправлено: Jan 28 2016, 16:00
Цитата (Флорианна @ Jan 27 2016, 22:53)
Для мене у Львові колядки були великою несподіванкою, у нас немає такого, щоб люди перевдягались у костюми та розходжували по домівках з цілими спектаклями.
ааа, а я вже звикла) а раніше та, тільки в книжках читала про колядки і вертепи
Відправлено: Feb 9 2017, 16:01
Я цього року здивувався коли зайшли діти на хелоуін :) Застали зненацька, з солодкого була тільки коробка цукерок, які мені нещодавно привезли як сувенір з Іспанії. Довелося їм віддати)

Нажаль колядувати та щадрувати не заходив ніхто. Тільки 15 чи 16 січня посівати прийшли. Що дивно що дівчата, незнаю як в Києві, а на Хмельниччині лише хлопці посівають. Ось такий от Подільський сексизм :)
0 Користувачів переглядають дану тему ( Гостей і Прихованих Користувачів)
Користувачів:

Сторінки: (2)  [#] 1 2 . Нова тема

 



[ Script Execution time: 0.0706 ]   [ 29 queries used ]   [ GZIP ввімкнено ]   [ Time: 22:57:09, 25 Apr 2024 ]





Рейтинг Ролевых Ресурсов - RPG TOP