Модераторы:

Страницы: (7)  [#] 1 2 3 ... Последняя ».  ( Перейти к первому непрочитанному сообщению ) Новая тема

Чи потрібні українцям дві державні мови?

, як гадаєте?
Отправлено: Dec 13 2010, 18:05
user posted image

Мільйони українців напередодні чергових президентських чи парламентських виборів стають свідками розігрування мовного питання в Україні. Знову і знову перед українським народом постає дилема вибору, скільки повинно бути державних мов: одна чи дві?

Ми вам обіцяємо дві державні мови, а після виборів забудемо навіть про українську.

Спекулюючи на трагічних історичних обставинах, які склалися внаслідок багатовікового приниження рідної мови українців, насильного ополячування та русифікації українського населення, окремі політичні партії постійно в засобах масової інформації, у виступах своїх представників перед населенням нав'язують людям дискусію про введення другої державної мови, а саме російської, всупереч здоровому глузду та вимогам Конституції України.

Систематично з трибуни Верховної Ради України звучать виступи російською мовою. Але, вважаю, якщо людина доросла до рівня державного діяча того чи іншого рангу, вона повинна раз і назавжди запам'ятати, що найперший її обов'язок - досконало володіти мовою держави, яка зростила цю людину і вивела на чільні позиції в країні. Питання повинно ставитися таким чином: якщо парламентарій або керівник того чи іншого рівня неспроможний або не бажає оволодіти державною мовою, то нічого йому робити на державній посаді або варто сидіти і ночами вчити мову.

Так заведено в усіх країнах, які в нас прийнято називати цивілізованими. Особливо це стосується молодих людей, які вирішили працювати на державній службі. Перш за все, молодій людині, котра бере участь у конкурсі на заміщення тієї чи іншої посади, слід запропонувати написати диктант з української мови, а далі, якщо майбутній претендент справився із завданням, дивитися на інші кваліфікаційні вимоги.

Чи справді так важко вивчити українську?

Тепер кілька слів про те, чи насправді така важка для вивчення українська мова. Практика свідчить протилежне: кожна грамотна людина, яка проживає в країні, де абсолютна кількість громадян вважає рідною мову українську, спроможна цією мовою оволодіти. Згадаймо, скільки партноменклатурників раптом різко заговорили українською в 1991 році, прагнучи залишитись на керівних посадах, як швидко згадав про своє володіння українською мовою екс-президент України Леонід Кучма. І таких прикладів безліч. Слід домогтися лише одного: безумовного виконання в Україні "Закону про мови".

Про те, що слов'янина можна навчити іншої словянської мови якщо цього вимагають певні обставини, свідчить факт з педагогічної практики мого батька, вчителя-пенсіонера Віктора Шершня. - У 80-х роках минулого століття, коли я працював директором школи і викладав російську мову і літературу, - розповідає він.- Навчався в школі хлопчина, м'яко кажучи, невисоких здібностей. На уроках його ніяк неможливо було змусити відповідати російською мовою, і заробляв він свою маленьку "трійку", відповідаючи майже повністю українською мовою. Пройшов певний час, і хлопець пішов служити в армію. Через півроку командування частини, яка дислокувалася у Бердичеві, надало юнакові короткотермінову відпустку. І яким же було моє здивування, коли хлопець при зустрічі зі мною привітався і заговорив російською мовою. Я привітався українською зі своїм колишнім учнем і сказав: "Спасибі твоєму прапорщику, він виявився набагато кращим педагогом за мене".

Відбувалося це ще за компартійних часів, але висновок напрошується один, що нашим можновладцям, які ніяк не бажають спілкуватися державною мовою, не вистачає якраз такого прапорщика, який навчив мого вихованця за півроку російської мови краще, ніж я, дипломований фахівець за сім років.

Проблема не в мовному середовищі, а у вихованні та патріотизмі Виявляється, проблема заключається не в мовному середовищі, в якому проживає людина, а перш за все у вихованні і патріотизмі. На мою думку, російську мову потрібно вивчати в школах України як предмет, виділити на неї програмні години в необхідному обсязі, адже це є мова сусідньої великої держави. У нас багато спільного з російським народом, але ми - також велика суверенна держава і державна мова у нас повинна бути одна: українська. Ми не повинні забувати про суспільно-моральну гідність, про те, що викликає і підтримує загальну повагу, почуття гордості, бо без цього ніколи не матимем власної гідності і самоповаги.

Я вважаю, що заслуговують поваги люди, які в свій час не змогли з тих чи інших причин досконало вивчити українську мову, але не соромляться оволодівати нею зараз. Заслуговує шани всесвітньо відомий боксер Віталій Кличко, який вільно володіє німецькою та англійською мовами, а зараз наполегливо вдосконалює знання української.

Анна Ахметова чи Анна Ахматова?

Разом з тим соромно стає, коли питання двох державних мов піднімається лідером "Партії регіонів" Віктором Януковичем, який у одному з своїх виступів, агітуючи за другу державну мову, сказав про свою гордість за велику російську поетесу Анну АХМЕТОВУ. А видатна російська поетеса, Анна Андріївна Горенко, уродженка міста Одеси, ніколи не брала псевдоніму Ахметова, а створювала свої чудові поезії під прізвищем Ахматова. Невідомо, мабуть, прихильникам двох державних мов і те, що навчалася вона у Києві, на юридичному факультеті Вищих жіночих курсів і досконало володіла українською мовою, про що свідчить переклад нею на схилі років в 1958 році найкращої ліричної збірки класика української літератури Івана Франка "Зів'яле листя", хоча й проживала поетеса на цей час близько 60 років на теренах Росії.

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову

Геніальна поетеса, гордість української нації Ліна Костенко сказала: "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову". Звідси випливає, що тим, у кого відібрало мову, і тим, хто хоче цю мову відібрати у свого ж народу, нічого робити в нашій політиці. І не потрібно на кожному кроці говорити про патріотизм, не усвідомивши, що велика нація повинна мати єдину державну мову - мову свого народу, а її представники, дай Бог, нехай володіють і десятками мов.
Отправлено: Jan 28 2011, 10:23
Дуже сумно, що більщість українців не розуміє як ганьбить їх незнання рідної мови. Та незнання - це виліковно, а "небажання" знати...

Підписуючись під російською, як під другою державною, ми визнаємо відсутність тієї самої держави.

Люди! Цінуйте себе більше! Україна - велика держава, заснована на два сторічча раніше за Росію і кожен з нас може зробити багато для ії процвітання.

Нехай російска мова буде державною мовою Росії і кожен знає своє місце!
Добавлено через 2 минут
Недавня подія з водієм та робітником ДАЇ дає надію, що всеж є сміливі молоді люди, які стають на захист рідної мови!
Отправлено: Feb 24 2011, 22:41
Павло Глазовий

Про бідного Льову і державну мову

Зустрілися на базарi
Дамочки знайомі.
- Як ваш Льова поживає?
- Сидить у дурдомi.
Він в Ізраїль перебрався
До перебудови,
А там бар'єр - бiда тобi,
Як не знаєш мови.
Вчився Льова так старанно,
Що не бачив свiту,
Але ідишу не вивчив,
Не знає івриту.
Як почина балакати,
Ні складу, нi ладу.
Там же книжки не спереду
Читають, а ззаду.
Потикався бiдний Льова
В рiзні установи,
Все закрито-перекрито,
Як не знаєш мови.
Скрiзь дивилися на Льову,
Як на психопата,
Тому й зробив бiдний Льова
З фанери плаката.
Накарлякав: "До такого
Життя ми не звичні.
Ми - євреї особливі,
Російськоязичні.
Вимагаєм від кнесета
Створить нам умови,
Запровадить в Ізраїлі
Дві державні мови!”
Гукав Льова пiд кнесетом,
Роззявивши рота,
А на нього всі дивились,
Як на ідіота.
Мало йому не побили
На лобi плаката.
Тепер в Льови у дурдом! -
Окрема палата.
Щоб знав, дурень, що Ізраїль -
Розумна держава.
Нав'язувать чужу мову
Там не мають права.

Тут - більше, і це не кон'юнктура, деякі вірші ще за Радянського Союзу написані. ("Кухлик" - точно, й тогочасна цензура щось різкіше просто б не пустила)

Класик сказав усе за нас. Можливо, трохи перебільшив (і російську в Ізраїлі розуміють, і знання івриту не вимагають - якщо тільки не йдеш на державну службу. На відміну від України, де перша особа та прем'єр скоро вже відправлять на пенсію половину гумористів, а друга половина буде заробляти пародіями на цих двох людей. А риба псується... самі знаєте :( )

Не хочеться вірити, ніби українцям, щоб поважати рідну культуру треба зазнати стільки ж утисків, як і євреям.
Отправлено: May 19 2011, 15:29
Ап топік.)
Я була дуже вражена тим, що цього року випусникам дозволили складати еказмени (ЗНО) з російської мови, яка не є державною. Не знаю, чи буде дозволено робити вибір між українською та російською - можливо, але не думаю, що цього року, поки що тільки українську враховують. Але як ви вважаєте, правильно це чи ні?
Отправлено: May 19 2011, 16:22
правильно будет -предоставить человеку выбор
Отправлено: May 19 2011, 16:37
Барбацуца, але навчання в вищих учбових закладах проводиться українською мовою, а не російською. Якщо буде дозволено сдавати або ту, або іншу, чи зможуть люди засвоювати матеріал, який викладачі подають українською, а не російською?
Отправлено: May 19 2011, 17:08
Цитата (Пэйджик @ May 19 2011, 16:37)
сдавати

"Складати". Або "здавати". Залежно від того, що ти маєш на увазі - іспити або ж порожні пляшки... =hopelessness=
але навчання в вищих учбових закладах проводиться українською мовою, а не російською

Саме тому, тобі сказали: "треба дати людям свободу обирати". Якщо студент обере російську, як освітню, то з якого вихиляса йому потрібно буде "засвоювати" матеріал українською???

Все визначається метою. Якщо мета нашої держави - надати комфортні та справедливі умови існування на теренах країни, то, звичайно, державних мови має бути дві. Якщо мета нашої країни - потакання застарілим коплексам неповноцінності деяких "свідомих" громадян, то, звичайно ж, треба штучно створювати домінування української, дискримінуючи російськомовне населення.
Отправлено: May 19 2011, 23:28
От тому мені й цікаво, який крок буде наступним. Або російську мову офіційно зроблять державною, або ж зроблять іспити російською, але викладати будуть лише українською. Бажання надати комфортні умови я не дуже бачу.
Отправлено: May 20 2011, 00:03
Ну хоча б новий законопроект "Про мови", який робив російську регіональною, а де-факто - державною, таки відхилили.
Отправлено: May 20 2011, 05:50
Цитата (Lovenkrantz @ May 19 2011, 17:08)
Якщо студент обере російську, як освітню, то з якого вихиляса йому потрібно буде "засвоювати" матеріал українською???
Тобто, пропонується де факто дублювати вищу освіту двома мовами?
Все визначається метою. Якщо мета нашої держави - надати комфортні та справедливі умови існування на теренах країни, то, звичайно, державних мови має бути дві
Чому не три? Не п'ять, не за кількістю національностей? Чому справедливі умови існування мусять мати лише росіяни? :)
Якщо мета нашої країни - потакання застарілим коплексам неповноцінності деяких "свідомих" громадян, то, звичайно ж, треба штучно створювати домінування української, дискримінуючи російськомовне населення.
Даруйте, але мене вже нудить від текстів про дискримінацію за відсутності фактів. В чому вона полягає, на Вашу думку?
Цитата (Torrens fatum @ May 20 2011, 00:03)
Ну хоча б новий законопроект "Про мови", який робив російську регіональною, а де-факто - державною, таки відхилили.
Це одна з небагатьох добрих новин.

Добавлено через 3 минут
Цитата (Пэйджик @ May 19 2011, 15:29)
Я була дуже вражена тим, що цього року випусникам дозволили складати еказмени (ЗНО) з російської мови, яка не є державною
А от тут прошу уточнити, бо не в темі. Якщо - так само. як з англійської чи німецької - не бачу нічого страшного. А от якщо не З мови, а інші базові предмети - НЕДЕРЖАВНОЮ, тоді вже стає "весело".

Добавлено через 4 минут
Якщо цей, другий варіант - то післязавтра, можливо, галичани вимагатимуть права здавати математику німецькою - не тому, що всі її знають, а просто задля галасу :).
Отправлено: May 20 2011, 05:57
Особливо мені подобається, що як би дискримінується російська. Шановні, а не навпаки? Порахуйте кількість російсько- й українськомовних газет, журналів, книг тощо. Вам коли-небудь казали "До побачення" тільки через те, що ви розмовляєте там тільки російською? Вас це позбавляло можливості працевлашьування?

Чому в державі під назвою Україна має бути декілька державних мов, якщо є своя - рідна?
Цитата (NoraLi @ May 20 2011, 05:50)
Якщо цей, другий варіант - то післязавтра, можливо, галичани вимагатимуть права здавати математику німецькою - не тому, що всі її знають, а просто задля галасу

Ні, краще львівяни на своєму діалекті. Там така страшна суміш української, польскої, німецької, угорської й румунскої...
Отправлено: May 20 2011, 07:41
Цитата (Torrens fatum @ May 20 2011, 05:57)
Вас це позбавляло можливості працевлашьування?
Я знаю один-єдиний випадок, коли людину з юридичною освітою не взяли на роботу до банку через незнання мови. Вірніше, навідь, з двох кандидатів без досвіду роботи й з однаковими дипломами обрали того, хто вільно говорить українською. Але ж - як він працюватиме з клієнтами-українцями, якщо для спілкування з кожним селянином, що намагається взяти кредит (або ж узяв і не поверта), і котрий говорить виключно українською, потрібен перекладач? =drink_tablet= Тут, як на мене, не утиски, а елементарна логіка.
Torrens fatum, львською гварою - таки кумедніше, але ж маючи знання з базових дисциплін, викладених німецькою, можна спробувати шукати пристойної роботи за Заході, хіба ні?
Отправлено: May 20 2011, 08:29
Цитата (NoraLi @ May 20 2011, 07:41)
Тут, як на мене, не утиски, а елементарна логіка.

Не заперечую. Але такі випайдки вкрай рідкісні. Зазвичай всі українці за замовчуванням розуміють "державну".
Цитата (NoraLi @ May 20 2011, 07:41)
Torrens fatum, львською гварою - таки кумедніше, але ж маючи знання з базових дисциплін, викладених німецькою, можна спробувати шукати пристойної роботи за Заході, хіба ні?

Якщо всі поїдуть кудись на захід, то хто в Україні залишиться?

Отправлено: May 20 2011, 15:29

Дублювати вищу освіту - це отримувати сертифікат в одній галузі обо за одним фахом в різних навчальних закладах.
Пропонується вводити освітню програму представлену двома мовами.
Чому не три? Не п'ять, не за кількістю національностей?

Тому що в країні на даний момент існує два мовних соцформування. Ці обидві осередки є рівними у відсотковому відношенні, тому і офіційні мови має бути дві. Мені здається це елементарно... Якщо ви можете назвати ще один прошарок українського населення, який є рівнозначним за кількісними показниками з україномовним та російськомовним - то зараз саме час ознайомити нас з цією корисною інформацією.
Чому справедливі умови існування мусять мати лише росіяни?

Як "росіяни" стосуються теми статуса російськомовних українців у нашій державі?
Якщо ж ви саме російськомовних українців маєте на увазі, то ви, мабуть, неуважно друкували своє повідомлення і зробили помилку. Справедливі умови існування в цьому аспекті зараз має лише україномовна частина населення, а російськомовні громадяни за ці умови змушені боротися.
Даруйте, але мене вже нудить від текстів про дискримінацію за відсутності фактів

Якщо вас від чогось нудить - самий дієвий спосіб, це уникати подразника. Ще, кажуть, при нудоті допомагає лимон.
Що є для вас факти? Ви вважаєте, що в Києві, де більшість населення російськомовна, немає фактів дискримінації російської мови? При тому, що кінозали, наприклад, в силовій формі змусили перейти на україномовний прокат?
Так, я згоден, при чинній владі немає такого "свідомістського" свавілля, яке панувало при владі минулій, і російська мова поволі повертає своє належне місце і в діловодстві, і в освіті, і в медіа. Залишається просто спекатися залишків "штучної українізації" населення і закріпити права обох мов законодавчим шляхом.
Це одна з небагатьох добрих новин.

Якщо ви уважно слідкуєте за урядовими новинами, ви мали б помітити, що ця новина аж ніяк не є "доброю" для представників вашого стилю погляду на мовну проблему =))
то післязавтра, можливо, галичани вимагатимуть права здавати математику німецькою - не тому, що всі її знають, а просто задля галас

Лише за умови, що "галичани" до післязавтра встигнуть стахановськими темпами збільшити свою чисельність до відсоткових показників, при котрих є сенс заводити розмову про надання мові меншості статусу державної. Але я не впевнений, що галичани такі вправні коханці... =))
Отправлено: May 20 2011, 19:12
Барбацуца, але навчання в вищих учбових закладах проводиться українською мовою, а не російською. Якщо буде дозволено сдавати або ту, або іншу, чи зможуть люди засвоювати матеріал, який викладачі подають українською, а не російською?

Разве? Вы уверены? В Украине достаточно высших и не совсем высших учебных заведений где преподают на русском языке. Нет вру, недостаточно. Да, и потешно было бы, если бы в медресе преподавали на украинском, а не турецком. И совсем уж забавно, что выпускники русскоязычных школ должны сдавать экзамены на украинском.

Это сложно? Пейджик, а как в Канаде решена эта "проблема" в системе образования?
Чому не три? Не п'ять, не за кількістю національностей? Чому справедливі умови існування мусять мати лише росіяни? :)

русскоязычные граждане Украины
Даруйте, але мене вже нудить від текстів про дискримінацію за відсутності фактів. В чому вона полягає, на Вашу думку?

? вы в Украине живете?
Цитата (Torrens fatum @ May 20 2011, 05:57)
Особливо мені подобається, що як би дискримінується російська. Шановні, а не навпаки? Порахуйте кількість російсько- й українськомовних газет, журналів, книг тощо.

Посчитали-пришли к выводу, что украинского языка как такого не существует, раз нет украиноязычных газет, журналов, книг и др. Он только в законах и законопроектах хорош. Тогда вопрос: а зачем нам нужен в качестве государственного "мертвый" язык?
Цитата (Torrens fatum @ May 20 2011, 05:57)
Ні, краще львівяни на своєму діалекті. Там така страшна суміш української, польскої, німецької, угорської й румунскої...

Я, конешно, не лингвист и не филолог, но мне все-таки кажется, что заимствование иностранных слов диалектом называть нельзя.

Отправлено: May 20 2011, 19:33
Цитата
Посчитали-пришли к выводу, что украинского языка как такого не существует, раз нет украиноязычных газет, журналов, книг и др. Он только в законах и законопроектах хорош. Тогда вопрос: а зачем нам нужен в качестве государственного "мертвый" язык?

Потому что украинский не дают продвигать.Да,те,которые хотят сделать русский вторым государственным,те,кто вопят про дискриминацию русского в Украине,те,кто плюются,идя в кинотеатр на фильм укр.озвучкой.В Украине должен звучать украинский,на то он и государственный,язык страны.Каждый выбирает,на каком ему говорить.Но если ты живешь в Украине,а говоришь на русском-никто не спорит,твое право,но будь добр,не дискриминируй язык страны,если не принимай,то хотя бы немного уважай его.
Показать текст спойлера
Отправлено: May 20 2011, 22:10
Цитата (Jein @ May 20 2011, 19:33)
Потому что украинский не дают продвигать

Хто? Імена, прізвища, посади? І що таке "продвигать"?? Якщо мова є, то ж вона є. Якщо є носії, то ж вони є... а якщо її треба штучно "продвигать", то про що ми взагалі говоримо? =))
те,кто плюются,идя в кинотеатр на фильм укр.озвучкой

Тобто громадянин України, що є російськомовним, заважає "продвигать" українську тим, що наважується протестувати проти того, що мову, як мінімум, половини населення країни, виключили з прокату?? Даруйте, але я хочу жити в своїй країні і розмовляти своєю мовою, дивитись кіно, читати газети, тощо. І мені вкрай байдуже, хто там і що намагається "продвигать". =))
І "вопят" прибічники зовсім іншої точки зору, шановна. Вам досить приділити увагу мас-медіа, і ви відразу побачите, хто "вопят", хто палить прапори, хто знущається над ветеранами, і проголушує лозунги, що доволі таки схожі на неонацистські =))
В Украине должен звучать украинский,

Так, так... ми вже це неодноразово чули - В Україні українська в Америці - американська, в Австралії австралійська, в Бразилії бразильська, а в мексиці мексиканська.
Розкажить це канадцям, швейцарцям, голандцям, шведам, фінам та іншим відсталим націям, що не знайомі з вашим епічним твердженням.
Каждый выбирает,на каком ему говорить.

Та що ви кажете? Слухайте опонентів уважніше. В тому й полягає проблема, що не всюди і не завжди в російськомовного населення є право на можливість висловлюватися рідною мовою.
а говоришь на русском-никто не спорит,твое право,но будь добр,не дискриминируй язык страны,если не принимай,то хотя бы немного уважай его

Повірте, російськомовне населення поважає українську навіть не "немного", а в достатній мірі. От тільки у відповідь від "свідомітів" чуємо самі лишень докори у "непатріотизмі" =))
Извините,что не на украинском,

Та нічого, нічого... це не найбільша вада вашого допису =))
Отправлено: May 20 2011, 23:25
Цитата (Lovenkrantz @ May 20 2011, 22:10)
Повірте, російськомовне населення поважає українську навіть не "немного", а в достатній мірі.

Я вам відкрию одну маленьку істину - переважає двомовне населення.
Цитата
Тому що в країні на даний момент існує два мовних соцформування.

=lolbuagaga= Ну хтось в нас точно "спеціалізується" на "мовних соцформуваннях".
Цитата
Справедливі умови існування в цьому аспекті зараз має лише україномовна частина населення, а російськомовні громадяни за ці умови змушені боротися.

Приклади, шановний, приклади. Чомусь я такого не спостерігаю. Оточення моїх батьків - російськовне. Але ці люди нормально живуть, нормально заробляють й жодним чином не "дискрімінується".
Цитата
Ви вважаєте, що в Києві, де більшість населення російськомовна, немає фактів дискримінації російської мови?

Ще раз - приклади. І хто вам сказав, що більшість населення Києва російсьмовне? Де статистика?
Цитата
При тому, що кінозали, наприклад, в силовій формі змусили перейти на україномовний прокат?

=lolbuagaga= Силова форма? Закон - це силова форма? А якою мовою мають йти фільми у прокаті у державі, яка називаєть Україною? Хочете російськомовне кіно, купуйте на ДВД. Хочете кіно російською в кінотеатрах, їдте у Росію. У чому питання?
Цитата
Залишається просто спекатися залишків "штучної українізації" населення і закріпити права обох мов законодавчим шляхом

Штучна українізація? Ви час не переплутали? Вона була у 20-х роках, коли Сталін наказав виявити патріотів України та знищити їх.
Цитата
Якщо ви уважно слідкуєте за урядовими новинами, ви мали б помітити, що ця новина аж ніяк не є "доброю" для представників вашого стилю погляду на мовну проблему =))

Якщо ви уважно слідкуєте за новинами, но знаєте, що зараз сказали дурницю.
Цитата
И совсем уж забавно, что выпускники русскоязычных школ должны сдавать экзамены на украинском.

Вони живуть в Україні. Іспити здають іншою мовою лише ті, хто має інше громадянство.
Цитата

=lolbuagaga= Я бачу, що хтось в нас дуууууууууужжжжжжее освічений.. Я навела вам приклад, щоб порівняти, а не щоб за відсутность загальної ерудиції ви бовкнули, що українська - мертва мова. Чи знаєте ви взагалі значення цього словосполучення?
Цитата
Я, конешно, не лингвист и не филолог, но мне все-таки кажется, что заимствование иностранных слов диалектом называть нельзя.

=lolbuagaga=
Ми помітили, що ви не лінгвіст й не філолог.
Отправлено: May 21 2011, 04:38
Цитата (Torrens fatum @ May 20 2011, 08:29)
Якщо всі поїдуть кудись на захід, то хто в Україні залишиться?
Гурт "Чорнобривці"... =drinkіtablet=
Цитата (Барбацуца @ May 20 2011, 19:12)
русскоязычные граждане Украины

Приймається. Не лише росіяни.
Цитата (Lovenkrantz @ May 20 2011, 15:29)
Тому що в країні на даний момент існує два мовних соцформування.
Їх більше, не забуваймо. Та погодьмося на тому, що україномовне й російськомовне - найбільші. І я згодна це визнати лише тому, що більш-менш офіційних, поважних і достовірних джерел щодо двомовних громадян країни не знайшла, фраза "більшість у моєму оточенні" не може бути аргументом.
Ці обидві осередки є рівними у відсотковому відношенні, тому і офіційні мови має бути дві.
Ці обидва осередки за даними перепису населення НЕ Є рівними. ( Дивимось тут.Мовний склад
Національний склад)
Кілька нескладних арифметичних дій дозволяють підрахувати 29% російськомовних, 67% україномовних. Перепис "Кучмівський", тому не може бути мови про те, що "свідомі" видавали бажане за дійсне.) Звичайно, цифри десятилітньої давності, маєте більш свіжі - прошу поділитися. Але якщо тенденції збереглися з 90-х, то відсоток російськомовних громадян мусить зменшитись.

Що є для вас факти? Ви вважаєте, що в Києві, де більшість населення російськомовна, немає фактів дискримінації російської мови? При тому, що кінозали, наприклад, в силовій формі змусили перейти на україномовний прокат?

Цифри, будь ласка. І їх джерело. За даними того ж перепису, 74% киян - україномовні. Тому я дивуюся такому химерному уявленню про більшість. Інші факти такі ж "достовірні"? Якщо так, не гайте часу на їх викладення.
Лише за умови, що "галичани" до післязавтра встигнуть стахановськими темпами збільшити свою чисельність до відсоткових показників, при котрих є сенс заводити розмову про надання мові меншості статусу державної.
І ... цифри показників "при котрих є сенс заводити розмову про надання мові меншості статусу державної"- в студію! Бо, судячи з російськомовних витребеньків, які ми спостерігаємо навідь зараз, їм варто лишень просто назвати себе більшістю, не замислюючись над правдивістю сказаного.

І, мабуть, доки наші російськомовні громадяни не перестануть вважати себе еталоном і більшістю (а не найбільшою з МЕНШИН, як то є насправді, та й мусить бути) - їх вимоги (навідь більш-менш адекватні) будуть сприйматися багатьма українцями як знущання над здоровим глуздом.
Цитата (Барбацуца @ May 20 2011, 19:12)
І Ви питаєте мене, де я живу? =dontknow= В Україні. Де більшість мого оточення розмовляє "мертвою" - по-Вашому - мовою. Й читає "мертвих" - для вас - класиків. А щодо преси - Ви ж не станете заперечувати, що української й справді катастрофічно мало, й наше законодавство не допомагає вирішувати цю проблему. (Схотілося мені мати "Notre Dame d'Ukraine" Забужко - везли через півкраїни. І це ще з ніби б то троньки розрекламованих книг.)
В Украине должен звучать украинский,на то он и государственный,язык страны.

+1. Біда, що Ви намагаєтесь довести: 1=1. Одним це очевидно, інші не хочуть того знати.

Добавлено через минуту
Torrens fatum, я проситиму й Вас, якщо маєте статистику по двомовності - підкиньте, будь ласка.
Отправлено: May 21 2011, 14:05
Цитата
Хто? Імена, прізвища, посади? І що таке "продвигать"? Якщо мова є, то ж вона є. Якщо є носії, то ж вони є... а якщо її треба штучно "продвигать", то про що ми взагалі говоримо? =))

Lovenkrantz,а ты можешь назвать все имена,фамилии?
"Продвигать"-это как-то популяризировать укр.язык,дать понять гражданам Украины,что он не хуже другого либо языка.Выпускать газеты,журналы,книги на украинском,смотреть фильмы на нем,в повседневной жизни общатся на родном языке.Никто не пытается заставить все людей.живущих в Украине,говорить исключительно на украинском-понятное дело,полякам,сербам,белорусам и иже с ними никто не навязывает его,но проблема в том,что именно украинцы,люди которые родились в нашей стране,а не переехали сюда,не говорят на родном.Почему?Типа "не модно".Потому что тот же русский навязывают той же попыткой сделать его вторым государственным.
Цитата
Та нічого, нічого... це не найбільша вада вашого допису =))

Родной,я именно ради тебя установлю на компе раскладку.Что бы ты убедился,что я знаю родной язык.
Цитата
Хочете російськомовне кіно, купуйте на ДВД. Хочете кіно російською в кінотеатрах, їдте у Росію. У чому питання?

ППКС.
Отправлено: May 21 2011, 22:23
Цитата (Torrens fatum @ May 20 2011, 23:25)
Я вам відкрию одну маленьку істину

І я тобі відкрию маленьку істину, Каммі - твої дописи вже давно ніхто не читає і не намагається зрозуміти глибину твоєї думки... =))
Цитата (NoraLi @ May 21 2011, 04:38)
Їх більше, не забуваймо

Ну так нагадайте, щоб ми не "забували". Я, наприклад, крім вищезгаданих двох не знаю жодної такої мовної формації, яка б перевищила бодай десятивідсотковий бар'єр. Знаєте - кажіть.
Ці обидва осередки за даними перепису населення НЕ Є рівними.

Так. Власне я вважаю, що російськомовне населення значно превалює. Це вочевидь для будь-кого, хто знає цю країну та достатньо по ній мандрував. І хто може відрізнити "українську" від "дикого суржика".
фраза "більшість у моєму оточенні" не може бути аргументом.

Вона не може бути аргументом для людини, яка керується не власним досвідом, розумом та фактами, що її оточують, а "... я тут прочитал в инете..." Особисто для мене, те що я бачу, чую і спостерігаю - є самим вагомим аргументом.
Дивимось тут.Мовний склад
Національний склад)

Не дивимось. Або дивимось - але без нас. Тому що ми не гаємо час на інетівську маячню. Якщо ви, доросла людина, апелюєте до даних викладених на проурядових сторінках, то в мене також є до вас питання, яке вам вже тут задавали - ви в Україні живете? Згідно з цими "аргументами", у нас не тільки повальна україномовність, але й нечуваний прогрес в економіці, епічна перемога над стагнацією, соціальний прорив та культурна революція. Вибачте, але ці "аргументи" на мене справляють враження не більше, ніж промови наших урядовців про "позитивні зрушення". Ці цифри доводять лише те, що ви втратили змогу вести дискусію не відриваючись від життя, оперуючи доступними, побутовими прикладами, що є близькі та зрозумілі кожному. Ви починаєте цитувати інформацію опитувань, про які навіть школярі знають, що вони є засобом формування громадської думки "на замовлення". І не кажіть нісенітниць про Кучму та свідомих. Не демонструйте незнання власної новітньої історії. Кучма і відкрив дорогу свідомітам, саме при ньому почалася українізація та скорочення кількості російськомовних шкіл, при ньому з'явився та існував на державні гроши інститут Драча, що плодив "міжповерхові дротоходи" та "мапи". Будьте ближче до людей. До свого народу. Відкладіть хоча б на день розумні книжки та вириніть з мережі. Вийдіть на вулиці, поспілкуйтеся зі своїм народом. Ви відкриєте для себе багато нового. А цифри з інету? Ну ось вам цифри...
Ось вам про Київ:
Показать текст спойлера

Ось вам про "тенденції зменшення" очами НАН.
Показать текст спойлера

І що далі? Будемо гратися папірцями? Чи мірятися в кого джерело аргументів більш надійне? А потім ще сперечатися, що є "надійним"? А потім - битися на шаблях за те, що можна вважати "джерелом"? Агов! Спустіться не землю. Ми з вами про людей говоримо, а не про сплачений піар статистичних установ.
74% киян - україномовні.

Де ви їх ховаєте? Чи це все - прибиральниці та чорнороби? Українська мова в Києві превалює виключно в трьох сферах:
- навчальні заклади, де її насильно нав'язують не залишаючи вибору.
- базар, де більшість тих, що беруть участь у процесі - селяни.
- ринок некваліфікованої праці.
Які 74 відсотки? Ви в Києві взагалі де буваєте?? Я працюю в головному офісі флагмана української металевої індустрії. Наш штат складається з 63 співробітників, серед яких - члени АН, міжнародних жюрі, автори методик компонування сплавів, науковці відомі від Ельзасу до Пекіну. Жодного україномовного. Але згоден - то вчені, винахідники, промисловці. Вони ніколи й не говорили українською в цій країні, як і більшість інтелігенції. Невже Троєщина важить аж на 74 відсотки? Новина...
А давайте парі? Наступної суботи зустрічаймося на майдані. Із собою мати легкі кросівки та записник. Почнемо з того, що будемо ходити вулицями міста та питати людей як дістатись кудись, або котра година. Ви - українською, а я - російською. Потім підемо до торгівельних центрів. Дорогі бренди, дешеві крамнички, кафе, ресторації. Будемо спілкуватись з консультантами, менеджерами, касирами. Потім станемо дзвонити по провідним київським установам і слухати, якою мовою вітаються та спілкуються вони. По авіакасах підемо. По таксистах... Втратимо день, але поспілкуємося з масою вельми цікавого люду... Якщо наші з вами нотатки покажуть, що 74 відсотки киян україномовні, то я визнаю, що ви праві. =))
Інші факти такі ж "достовірні"? Якщо так, не гайте часу на їх викладення.

Я так розумію, "достовірними" є лише ті факти, що викладені вами і підтверджують вашу точку зору? =)) Ну, це не новина... А взагалі, мені ніяк не збагнути, яка мета вашої участі у дискусії? То вас "нудить", то аргументи "не достовірні", то "російські витребеньки"... Це все викриває погано стримувану злість та якусь хворобливу лють по відношенню до людей, які навіть не намагаються вас чогось позбавити. Вони просто хотять розмовляти своєю мовою в країні, де вони представленні рівнозначною за кількістю формацією. Якщо простіше - то офіційна російська зробить життя простіше для мільонів громадян. Але вас корчить від самої лишень думки про те, що комусь буде добре наперекір якимось вашим книжковим принципам та ідеалам. Ось і все =))
Ви, свідомі, взагалі дуже відірвані від життя, від реалій, від народу. Ви плекаєте якісь свої етично-естетичні сподівання, ліпите з повітря якісь концепції... Але вам не відомі такі дрібниці, як те, що будівництво міжнародного аеропорта в Борисполі суттєво затримується через необхідність звітувати державним установам українською. Через тей простий факт, що на цьому будівництві задіяні наші найкращі конструктори та інженери. А наші найкращі конструктори та інженери ніколи не знали українську і ніколи її не знатимуть. Вам навряд чи відомий той факт, що кращий фахівець України у сфері напівавтоматичного зварювання у середі інертного газу залишив країну цього року та працює нині в Норільському комбінаті після чергової вимоги "перекласти інструкцію на державну мову". Відповідь інженера - "лучше я буду своим в чужой стране, чем чужим в своей". Також не думаю, що ви знаєте про той факт, що ділова кореспонденція на державному об'єкті будівництва аеропорта ведеться російською, тому що "или пишем по-человечески или стройте сами!" (с)
Так... вам все це невідомо. І не може бути відомим. Бо будівництво, проектування, конструювання - це все дрібниці, котрі в вашому розумінні нічого для країни не важать =)) Якщо дати вам, особисто вам, владу в руки - то ви радше змусите поїхати з країни всю технічну еліту, аніж дозволите їм спілкуватися рідною мовою. Рідною для мільонів українців =)) Ви ж патріот. Свідомий патріот. Хіба ж вам до цього? То нехай недолугі канадці, швейцарці та фіни такими абищицями переймаються. А ви - державотворенням займаєтесь. Вічне сієте. Мову калинову людям вантузом через одне місце у свідомість всовуєте =)

Не вийде. Як ніколи не виходило у жодних націоналістів. Ви подивіться навколо себе. Я веду діловодство російською - всупереч закону, моя дружина не сказала ще в університеті жодного слова українською - всупереч закону, сьогодні в "каравані" побачив бігборд з рекламою на російській - всупереч закону. А в "комоді" (тссс!) проводяться російськомовні покази - всупереч закону. Лишається лишень один крок - оформити це офіційно.
Ваші штучні закони падають разом з вашою штучною українізацією. Тому ви і лютуєте, тому і стільки емоцій =)

Хоча дивно... я б раніше ніколи не сказав, що ви з тих людей, що прагнуть позбавити комфорту інших. І це сумно доречі
Отправлено: May 21 2011, 23:01
Цитата (Lovenkrantz @ May 21 2011, 22:23)
І я тобі відкрию маленьку істину, Каммі - твої дописи вже давно ніхто не читає і не намагається зрозуміти глибину твоєї думки... =))

=lolbuagaga= Це не завиється інакше: "Каммі, мені не вистачає розуму фактів, щоб тобі відповісти, тому скажусь якийсь маразм".
Цитата
Ну так нагадайте, щоб ми не "забували". Я, наприклад, крім вищезгаданих двох не знаю жодної такої мовної формації, яка б перевищила бодай десятивідсотковий бар'єр. Знаєте - кажіть.

Тобто законопроект "Про мови" ви не читали. =drag=
Цитата
Я працюю в головному офісі флагмана української металевої індустрії. Наш штат складається з 63 співробітників, серед яких - члени АН, міжнародних жюрі, автори методик компонування сплавів, науковці відомі від Ельзасу до Пекіну.

Хтось дістав "піпіську" =smile_cry=
Цитата
Наступної суботи зустрічаймося на майдані. Із собою мати легкі кросівки та записник. Почнемо з того, що будемо ходити вулицями міста та питати людей як дістатись кудись, або котра година. Ви - українською, а я - російською.

Ви відловлюйте по черзі одну й ту саму людину, щоб визначити чи вона українськомовна, чи російськомовна, чи взагалі двомовна.

Кранц, наразі я працюю перекладечем. І я б їм не працювала, якби вся документація велася російською.

M 

Будь ласка, без коментарів щодо розуму та про те, хто що дістав. Поважайте один одного, коли ведете розмову.

Отправлено: May 22 2011, 14:07
Потому что украинский не дают продвигать. В Украине должен звучать украинский,на то он и государственный,язык страны.

А куда еще дальше «продвигать» украинский язык? Он и так «продвинут» - на законодательном уровне. В Украине обязан звучать украинский, на то он и государственный? Хм, а как же мои конституционные права? Почему я обязана заполнять кучу бланков в различные инстанции на украинском языке, а не на родном? Получать знания, начиная с подготовительно группы детского сада на русском языке, а экзаменоваться на украинском? Я имею право на оказание медицинской помощи? Так почему я должна переводить с украинского инструкцию к лекарству? Почему я обязана слушать эту дешевую озвучку? Зачем мою фамилию, имя и отчество перековеркали в паспорте? Почему я не могу представлять свои интересы в суде на родном языке? Потому что кому-то хочется, чтобы в Украине звучал украинский? И что, благодаря всему этому он зазвучал?
Каждый выбирает,на каком ему говорить.Но если ты живешь в Украине,а говоришь на русском-никто не спорит,твое право,но будь добр,не дискриминируй язык страны,если не принимай,то хотя бы немного уважай его.

Ну уж нет, будьте последовательны, если хотите чтоб украинский язык действительно зазвучал - запретите и разговаривать на русском. И что кто-то не уважает украинский язык? Что его называют "собачою мовою", расклеивают пахабные листовки, бьют по морде за одно только лишь слово?
Цитата (Jein @ May 21 2011, 14:05)
Цитата
Цитата
Хочете російськомовне кіно, купуйте на ДВД. Хочете кіно російською в кінотеатрах, їдте у Росію. У чому питання?
ППКС.

понравилось это высказывание? держите более лаконичное: Чемодан. Вокзал. Россия.
І Ви питаєте мене, де я живу? =dontknow= В Україні. Де більшість мого оточення розмовляє "мертвою" - по-Вашому - мовою.

Да, я спрашиваю Вас, где вы живете? Раз в упор не замечаете дискриминации по языковому признаку. Вас зацепило выражение "мертвый язык"? Показалось оскорбительным? А я не вижу ничего оскорбительного в этом выражении, в моем окружении в ходу два «мертвых языка», и ничего, никто не оскорбляется. Хотя я скорее всего не права, прошу извинить. Украинский язык никак нельзя называть «мертвым языком», хоть его и встретишь только на бумаге, он просто изуродованный язык.
Й читає "мертвих" - для вас - класиків.

Мертвые классики - хорошая игра слов. Оставьте классиков для школьной программы. Пусть детки наизусть учат стишки великих украинских поэтов, лихо рифмующих слова "москаль", "татарва" и "ляхи". А я таких «классиков» читать не намерена, ибо я не урод.
А щодо преси - Ви ж не станете заперечувати, що української й справді катастрофічно мало, й наше законодавство не допомагає вирішувати цю проблему.

Стану. И я сужу по своей подписке - одна газета и два журнала на русском языке, остальные семь, связанные именно с профессиональной деятельностью, на украинском - на русском их не существует в природе. Прессы не только украинской, но и русской мало, но если вы считаете все то обилие вокзальной глянцевой макулатуры прессой, то мне вас искренне жаль. Допустим, что прессы на украинском языке действительно катастрофически мало. Как государство должно решить эту "проблему" по-вашему? Союзу писателей Украины оказывается государственная поддержка, типографиям и издательствам предоставлены всевозможные льготы, журналисты ежегодно выпускаются пачками по сто штук в пучке. Что еще необходимо?

Я вот одного не понимаю при введении второго государственного языка – русского, что –то ужасное может произойти?
Отправлено: May 22 2011, 14:16
Цитата
понравилось это высказывание? держите более лаконичное: Чемодан. Вокзал. Россия.

Барбацуца ,а почему бы и нет?Ты видела,что бы России,где живут не меньше украинцев,переводили фильмы в угоду им?Потому что россияне уважают свой язык,в отличии от нас.
Добавлено через 3 минут
Цитата
Я вот одного не понимаю при введении второго государственного языка – русского, что –то ужасное может произойти?

Да ничего.Дальше можно сделать Украину провинцией России.Что ужасного может произойти?Люди будут жить там же,где и жили.А что там,просто власть сменится.Потом просто запретят украинский,а дальше вообще украинскую нацию перестанут признавать.Ничего страшного,нет.
Отправлено: May 23 2011, 00:04
Цитата (Jein @ May 22 2011, 14:16)
Да ничего.Дальше можно сделать Украину провинцией России.Что ужасного может произойти?Люди будут жить там же,где и жили.А что там,просто власть сменится.Потом просто запретят украинский,а дальше вообще украинскую нацию перестанут признавать.Ничего страшного,нет.

угу, а в 2012 году произойдет конец света и марсиане за нами наблюдают
Отправлено: May 23 2011, 17:27
Цитата (Барбацуца @ May 23 2011, 00:04)
угу, а в 2012 году произойдет конец света и марсиане за нами наблюдают

Сарказм...Хорошая и незаменимая черта в Интернете)
А почему ты отрицаешь такую возможность?По-моему,если нет языка,то нет и страны.
Отправлено: May 23 2011, 23:23
Цитата
А куда еще дальше «продвигать» украинский язык? Он и так «продвинут» - на законодательном уровне. В Украине обязан звучать украинский, на то он и государственный? Хм, а как же мои конституционные права? Почему я обязана заполнять кучу бланков в различные инстанции на украинском языке, а не на родном? Получать знания, начиная с подготовительно группы детского сада на русском языке, а экзаменоваться на украинском? Я имею право на оказание медицинской помощи? Так почему я должна переводить с украинского инструкцию к лекарству? Почему я обязана слушать эту дешевую озвучку? Зачем мою фамилию, имя и отчество перековеркали в паспорте? Почему я не могу представлять свои интересы в суде на родном языке? Потому что кому-то хочется, чтобы в Украине звучал украинский? И что, благодаря всему этому он зазвучал?

Зрозумійте, це питання дуже складне для нашої держави. А ви тільки підливаєте масла у вогонь.
З таким щастям можете йти в Німеччину, прямо в рейхстаг і заявляти чому ви зобов'язані заповнювати документи на німецькій, а вам хочеться на албанській.
Я розумію, що вам не зручно, але ж і ви зрозумійте - тут Україна, а не Росія. Тим більше ви спокійно можете захищати свої права в суді російською чи віддати свою дитину в російськомовний садочок.
Але якщо ви будете і надалі думати лише про себе і з нетерпимістю відноситися до опонентів, то не надійтеся, що до вас будуть відноситися по-людському.
Зрештою завжди можете виїхати в Росію, ваша рідна держава готова вас прийняти, ага.
Отправлено: May 24 2011, 04:33
Цитата (One_King_Two_Princes @ May 23 2011, 23:23)
Зрозумійте, це питання дуже складне для нашої держави

А я про що? Складне. Тут мільони мешканців (не мігрантів, доречі!) змушують насильно використовувати чужу їм мову. Ще б це питання не було складним... Звісно складне.
З таким щастям можете йти в Німеччину, прямо в рейхстаг і заявляти чому ви зобов'язані заповнювати документи на німецькій, а вам хочеться на албанській

А чому саме в Німеччину? Чому не в Швейцарію? Не в Фінляндію? Не в Швецію? Не в Канаду? Не в Голандію? Ці країни, які використовують дві (та більше) офіційних мови - вам чимось стали не до вподоби? Чим?
І до речі, який відсоток албанців, що мешкають в Німеччині? Їх кількість можна порівняти з кількістю російськомовних в Україні? В Німеччині є албанські міста? Регіони? Області?
Я розумію, що вам не зручно

Тоді я не розумію вас. Ви розумієте, що мільонам ваших співгромадян "незручно", і для вас цей факт не є настільки важливим, щоб просто дати їм розмовляти їх мовою, нічого при цьому не втрачаючи??? Рідкісної привабливості ви, націоналісти, є особистості...
тут Україна, а не Росія

Так, тут Україна. З мільонами громадян, що вважають своєю рідною мовою - російську.
Тим більше ви спокійно можете захищати свої права в суді російською чи віддати свою дитину в російськомовний садочок

1. Адресу установи, куди мені писати, щоб документи з арбітражного суду, які я отримую, надсилались мені російською?
2. Адреса російськомовного дитсадка в Києві, куди мені відвести свою дитину?
Зрештою завжди можете виїхати в Росію, ваша рідна держава готова вас прийняти, ага

А ось це вже - більш знайоме. Ці слов'ята можна почути від кожного нациста, коли він втрачає контроль над собою та припиняє гру в циілізовану особистість. =))
Але якщо ви будете і надалі думати лише про себе і з нетерпимістю відноситися до опонентів

От скажіть, ви взагалі читаєте дописи, котрі коментуєте?
Розглянемо ситуацію.
1. Є країна, де майже половина населення вважає своєю мовою російську.
2. Ця частина громадян каже - "Щоб всім було добре, давайте зробимо двомовну систему, як у всіх цивілізованих країнах, де є така проблема. Вам - українська, нам - російська. Всі щасливі, всі мають, що хочуть".
3. Ваша відповідь - "Ні! Ми не хочемо, щоб ви розмовляли своєю мовою! Ми хочемо, щоб ви розмовляли нашою! Тут вам не Росія! Або вчіть мову, або геть!!"
І зважаючи на все це, ви НАМ радите "не думати лише про себе"????? Ви НАМ кажете, що МИ ставимося до когось "з нетерпимістю"??? o_O
Цитата (Jein @ May 23 2011, 17:27)
По-моему,если нет языка,то нет и страны.

Дитина - геній... Дайте їй хто-небудь глобус. Нехай зітре Канаду, Бельгію, Швейцарію. Їх жеж бо не існує... =hopelessness=

А взагалі, помічаєте цікаву тенденцію? =)) "Немає мови - немає держави". Ні, я навіть не про те, як безглуздо та дико звучить ця фраза. Я про те, що вони ж самі прекрасно розуміють, незважаючи на всі їх балачки про те, що більшість населення україномовне, на всі їх висмоктані з пальця відсотки, що дай зараз народу України вільний вибір, і їх "мову-калинову" пошлють зеленим гайочком. І вся країна враз почне розмовляти своєю рідною мовою. Вони ж це знають, а нам тут прибрехують, розказуючи, що нас з вами - меншість. =))
Одже, "тут Україна"? То дайте вибір народу України. Не хочете? Не хочете звісно... Бо тоді, коли народ зробить вибір, вже не вийде горлати "геть!" Бо висилати з краъни доведеться весь народ. Або пакувати валізки самостійно. Кудись туди... До гауляйтерів. :D
Отправлено: May 24 2011, 08:56
Шановна Lovenkrantz, я розумію, що ви вже навчилися ображати співрозмовника не напряму, а завуальовано. На-жаль таких співрозмовників зараз більшість: мета таких людей не дійти консенсусу, ба хоча-б поспілкуватися, а образити свого опонента, щоб відчути себе сильнішим, більш значущим.

Цитата
Ці слов'ята можна почути від кожного нациста, коли він втрачає контроль над собою та припиняє гру в циілізовану особистість. =))

Ніякий я не нацист, навіть не націоналіст.

Цитата
Тоді я не розумію вас. Ви розумієте, що мільонам ваших співгромадян "незручно",

Я розумію щодо незручності, вона присутня. Але протиставляючи вашу незручність до того що може цілком зникнути українська мова приходиться вибирати. Я вибираю державу.

До-речі тут є дуже важливий аспект. Ви розмовляєте російською мовою, але проблема в тому, що російська мова додатково не несе в собі ніякої культурної цінності. Комуністи за століття винищили все, що було російською культурою і тепер ця мова гола, без культури. От скажіть, ви дотримуєтеся яких російських традицій? Культурних звичаїв? Їх просто не залишилося!
Це не я придумав, просто переповів слова подружки Ліни Костенко (нажаль, не пам'ятаю її ім'я ).

Цитата
Ці країни, які використовують дві (та більше) офіційних мови - вам чимось стали не до вподоби? Чим?

Не слід порівнювати інші двомовні країни з нашою, наша держава ще дуже молода. Інші країни за століття сформували свій національний "стержень", якщо бажаєте.
І чому у вас така ненависть до людей які люблять українську мову? У мене багато російськомовних друзів і питання мови ні-разу не поставало в компанії. Кожен розмовляє на якій хоче, для себе визначив, що не люблю суржик, але навіть про це б нікому не дорікнув.

Я не буду вам нічого радити, чи пропонувати. У мене до вас запитання. Ви вважаєте, що вмієте консолідуватися? І спокійно почути опонента, а не тільки вислуховувати (читати) його з вогнем ворожості в грудях? І чому ви пишете українською?
Отправлено: May 24 2011, 16:11
Цитата
Дитина - геній... Дайте їй хто-небудь глобус. Нехай зітре Канаду, Бельгію, Швейцарію. Їх жеж бо не існує... =hopelessness=

Хороший мой,это мнение личное,и тебя никто не просит с ним соглашатся.Если у страны нет своего языка,так же как нет собственной символики,законодательства и т.п-тогда мне сложно назвать это просто страной.Так,территория. И да,если уж на то пошло,то Канаду,Бельгию и Швейцарию тоже нельзя назвать полноценными странами.
Отправлено: May 24 2011, 19:51
Цитата
Хороший мой,это мнение личное,и тебя никто не просит с ним соглашатся.Если у страны нет своего языка,так же как нет собственной символики,законодательства и т.п-тогда мне сложно назвать это просто страной.Так,территория. И да,если уж на то пошло,то Канаду,Бельгию и Швейцарию тоже нельзя назвать полноценными странами.

Згоден, наприклад формальним лідером Канади є англійська королева. Ви теж хочете мати путіна за лідера? >:o
Отправлено: May 25 2011, 03:55
Цитата (One_King_Two_Princes @ May 24 2011, 08:56)
Ніякий я не нацист, навіть не націоналіст

Вам просто погано в школі розповіли хто то такі. Підіть підчитайте, ви володієте всіма якостями, що їх характеризують =))
мета таких людей не дійти консенсусу, ба хоча-б поспілкуватися, а образити свого опонента, щоб відчути себе сильнішим, більш значущим

І це мені каже людина, що хоче підм'яти пд себе половину країни, лише тому, що не хоче, щоб вона розмовляла своєю мовою? Ох вже ж мені ті свідоміти зі своїми споконвічними комплексами неповноцінності... =)) Вирішують за людей, якою їм мовою розмовляти, а потім - "нас ображають! Плюндрують! Паплюжать!" =))
Не слід порівнювати інші двомовні країни з нашою, наша держава ще дуже молода

А Німеччину слід? Ви ж бо намагались порівнювати...
Молода? І що? Це взагалі як стосується половини держави, що розмовляє російською? Коли ваша дівчина скаже вам, "я сьогодні ночуватиму з Васьком!" ви що, зітхнете та мовчки спишете на те, що вона молода? =)) Як взагалі ця "молодість" стосується вірного вибору, що до нас зробили всі країни, що мають клепку в голові, а не вавку???
І чому ви пишете українською?

Ви здорова людина? Ні, я щиро хочу дізнатися, ви правда здорова людина? Бо стиль сприйняття оточення та реалій в вас... специфічний.
Але протиставляючи вашу незручність до того що може цілком зникнути українська мова приходиться вибирати. Я вибираю державу.

Тобто, споміж мільйонів людей і "держави" ви обираєте державу??? А що тоді для вас "держава", якщо це й не є ті мільйони, на яких вам плювати?? Я завжди думав, що народ то і є держава. Помилявся. То кажете, ви не нацист, да? =))
проблема в тому, що російська мова додатково не несе в собі ніякої культурної цінності

=hopelessness=
Це не я придумав,

Тобто врятувати вас ще можна. Це тішить.
для себе визначив, що не люблю суржик, але навіть про це б нікому не дорікнув.

Ще б ви комусь цим дорікали... Ви спочатку свій допис перегляньте уважніше, борець із суржиком... =))
Цитата (Jein @ May 24 2011, 16:11)
И да,если уж на то пошло,то Канаду,Бельгию и Швейцарию тоже нельзя назвать полноценными странами.

=hopelessness=
А їй ще ж якось життя жити... дітей, борони Боже, народжувати...
Отправлено: May 25 2011, 04:05
Дивним чином зник мій пост, написаний 2 дні тому. =dontknow=
Дублювати, чесно кажучи, немає натхнення, але декілька моментів все ж повторю. Маленькими порціями, хай вже пробачають модератори.
По-перше, широ проситиму моїх опонентів не приписувати мені свої емоції. Не лютую, не скаженію, чесно кажучи, вже й не ображаюсь.
Мета участі в дискусії - дізнатися про аргументи на користь двомовності. Тобто окрім тих, що "нас багато, нам незручно, нашу мову принижують". Щодо приниження - це, на жаль, взаємне - і йде лише від покидьків, котрих вистачає і серед україно- і серед російськомовних.
Можна говорити про "українські комплекси". Але завважте, ті російськомовні люди, хто про це каже, найчастіш отримували освіту російською. А розповідають вони про страшні незручності тим, хто 2-3-4 покоління навчався нерідною мовою, для кого деякою мірою усталилась думка про те, що нездатність вивчити мову - то є його персональна вада й недолугість. Саме тому серед представників Заходу так багато текстів про інтелектуальну неспроможність "москалів". Я не хочу зараз говорити про справедливість чи несправедливість цього твердження, воно все ж суб'єктивне й підкріплене різним досвідом.
Скажу лише кілька слів про ціну "комфорту, котрий нічого нас, україномовних, не позбавляє"
. Дві державні мови, крім усього іншого - це
- двомовність чиновників, судів інших державних органів. Тобто, хто цього не хоче розуміти - ВСІХ, від Донецька, де це потрібно, до Закарпаття, де це майже нікому не треба.
- за зразком тої ж Бельгії чи Канади - офіційно двомовні всі вивіски, позначки,назви вулиць, дороговкази, реклама і т.п., що потребує немалих коштів. (Опозиція нарахувала приблизно чверть мільярда щорічно, та я не готова сказати, наскільки вірна саме ця цифра) Тих самих коштів, котрих у нашому перекраяному та розікраденому бюджеті не вистачає на елементарний благоустрій.
- в результаті - двомовність стає ще одним важелем тиску на посадовців і приводом для корупції. Додатковим способом усунути з державної посади нормальну людину через відсутність певної кількості двомовних табличок - або ж зробити "борцем за ідею" звичайного казнокрада, що тупо привласнив виділені на перейменування державні кошти.

І наостанок. Ми читаємо у опонентів про Канаду, Бельгію, Швейцарію. Швейцарський шлях нам, вочевидь, не світить, бо у швейцарській шкільній програмі є як мінімум, три мови, ще й більшість бодай на розмовному рівні знає англійську. Не впораємося - бо ж нам і дві мови вже незручно. =dontknow= І забуваємо про доки ще двомовну Ірландію, де через кілька поколінь має зовсім зникнути саме мова ірландців. Ті, хто не хоче двомовності - не бажає такої ж долі українській. Ото і все.

На попередні зауваження (саме зауваження, а не риторику) відповім трохи згодом.
Добавлено через 4 минут
Цитата (One_King_Two_Princes @ May 24 2011, 19:51)
Згоден, наприклад формальним лідером Канади є англійська королева. Ви теж хочете мати путіна за лідера?
Я -ні. Тому я проти двомовності.
Отправлено: May 25 2011, 06:16
Lovenkrantz скільки вам років? 15? у вас є вища освіта? Все що ви вмієте це взяти чужі слова і виставити їх у світлі в якому вас справно навчали і виховували.
Цитата
Вам просто погано в школі розповіли хто то такі

Звідки ви знаєте, що було в мене в школі? Що це за метод ведення переговорів? Із такими як ви переговорів не ведуть, оскільки ви навіть не здатні побачити нічого крім свого примітиву, але будьте обережні, не всі такі ввічливі як я.

Добавлено через 2 минут
Lovenkrantz ви навіть не відповіли на єдине запитання поставлене мною (на половину відповіли образою, що ж я не ображаюся на людей які собою нічого не представляють), а взяли по частинам мої фрази і розкритикували, де не було що написати (чи не дозволяли знання) ставили смайли.
;)
Отправлено: May 25 2011, 10:06
Цитата
А їй ще ж якось життя жити... дітей, борони Боже, народжувати...

Слышь,дорогой,полегче на поворотах.Тебя никто не оскорбляет.это у тебя такая манера ведения диалога?Без обид не можешь-неужели настолько не уверен в себе? :D :D :D :yn_lolbuagaga:
Отправлено: May 25 2011, 19:23
Цитата (One_King_Two_Princes @ May 25 2011, 06:16)
Звідки ви знаєте, що було в мене в школі?

По вашим словам. Якщо людина не знає скільки буде два на два, то можна з легкістю зрозуміти, чим вона займалась на уроках математики. Якщо людина, яка поводить себе як хрестоматійний прототип нациста, при цьому запевнює, що вона до нацизму відношення не має, то можна зрозуміти, що їй не розповіли в дитинстві, що таке нацист. Це ж елементарно. =))
але будьте обережні, не всі такі ввічливі як я

вам сюди
ви навіть не відповіли на єдине запитання поставлене мною

Ви не відповіли на жодне, з заданих мною. Й оминули все, що вкрай вимагає відповідей націоналістів-державотворців =))

Ні, ви таки дивовижний люд. Коли ви горлопаните свої гасла та палите російські прапори, то ще так собі... але ж коли відкриваєте рота та починаєте говорити - то вже просто тринітротолуол =))
Цитата (Jein @ May 25 2011, 10:06)
Тебя никто не оскорбляет

А вас що, хтось ображає? Хто? Де? Процитуєте? =))
Цитата (Jein @ May 25 2011, 10:06)
Слышь,дорогой

Я ціную всі ті "дорогой", "милый" та інше. Я розумію, що в вас грають гормони дуже ласкаве серце, але ж бо на мене то не справляє враження. Ви - не мій типаж. Спробуйте свої пестощі на якомусь свідоміті у вишиванці та з "кобзарем" у штанях. Вони це люблять =))
Цитата (NoraLi @ May 25 2011, 04:05)
Мета участі в дискусії - дізнатися про аргументи на користь двомовност

То намагайтеся бодай спробувати ті аргументи прочитати. Воно не так складно, як здається.
Не лютую, не скаженію, чесно кажучи, вже й не ображаюсь.

Ну, ображатись вам, власне, немає чого. Вас ніхто не переслідує за мовними ознаками, ніхто не вказує якою мовою розмовляти, ніхто не ставить перед вибором "або робіть як я хочу, або забирайтесь геть з країни". Тому не дивно, що ви не ображаєтесь. Дивно було б протилежне. А щодо люті та нетерпимості - перечитайте свої пости ще раз. А то ви стільки уваги приділяєте пошуку потенційних образ у дописах опонентів, що якось оминаєте свої. =))
Саме тому серед представників Заходу так багато текстів про інтелектуальну неспроможність "москалів". Я не хочу зараз говорити про справедливість чи несправедливість цього твердження

Ви теж, звісно, не нацист? =)) Добре хоч, що в вашій "інтелектуальній спроможності" ніяких сумнівів вже немає. =))
- двомовність чиновників, судів інших державних органів. Тобто, хто цього не хоче розуміти - ВСІХ, від Донецька, де це потрібно, до Закарпаття, де це майже нікому не треба.
- за зразком тої ж Бельгії чи Канади - офіційно двомовні всі вивіски, позначки,назви вулиць, дороговкази, реклама і т.п., що потребує немалих коштів. (Опозиція нарахувала приблизно чверть мільярда щорічно, та я не готова сказати, наскільки вірна саме ця цифра) Тих самих коштів, котрих у нашому перекраяному та розікраденому бюджеті не вистачає на елементарний благоустрій.

Я намагався зрозуміти, що ви маєте на увазі. Не зміг. Мабуть то все через мою "москальську інтелектуальну неспроможність" =)) Все що вдалося ухопити, це те, що вся ваша проблема у двомовних позначках...
в результаті - двомовність стає ще одним важелем тиску на посадовців і приводом для корупції.

Я навіть не знаю, як це прокоментувати... двомовність у цивілізованому світі - основа толерантності та соціального комфорту. Двомовність очами свідомітів - привод для корупції. Ну що тут сказати, власне? Хоча... після "російська мова не несе культурної цінності" (с) One_King_Two_Princes, я вже нічому не здивуюся =))
Ми читаємо у опонентів про Канаду, Бельгію, Швейцарію

Отож і погано, що тільки читаєте. Якби ще намагалися почути і зрозуміти... Хоча, що це я кажу? Ці країни в нас жеж "неповноцінні", як нам повідомила повноцінна Jein =))
Я -ні. Тому я проти двомовності.

Тобто вже не через позначки? Ну, то вже легше. Одже всьому виною англійська королева? Це дещо нове. Але як завжди, в вашому виконанні, цікаво. =))

А якщо відверто, то як з вами можна розмовляти серйозно? Якщо ставитись до вас і вашого марення без гумору, то ж можна втратити віру в людство і згадати Гітлера та 1939-й. Добре хоч те, що ви можете поширювати свої нацистські ідеї лишень бо в інтернеті. В реальному житті все, хоч і поволі, стає на свої місця.
Хоча розслаблятися неможна, бо ж
Показать текст спойлера
Отправлено: May 25 2011, 19:29
Цитата
Ці країни в нас жеж "неповноцінні", як нам повідомила повноцінна Jein =))

Lovenkrantz,ротик ам,ладно?
Отправлено: May 25 2011, 19:35
Jein, перекладіть будь ласка. На Українську. На Російську. На будь яку. Бо глибинний сенс цієї репліки стосовно процитованого тексту для мене полишається загадкою =))
Отправлено: May 25 2011, 19:40
Цитата
Jein, перекладіть будь ласка. На Українську. На Російську. На будь яку. Бо глибинний сенс цієї репліки стосовно процитованого тексту для мене полишається загадкою =))

Не ломай комедию.Не понимаю,почему для тебя прежде всего нужно обидеть?Самоутверждаешься типа?Почитай тему-везде,где ты с кем то не согласен,ты используешь обидные реплики?Lovenkrantz,пробовал хоть раз нормально вести дискуссию?
Отправлено: May 25 2011, 20:14
Jein, у мене до Вас велике прохання: будь ласка, пишіть повідомлення по темі, не обов'язкого обговорювати особисте. Ваші останні два повідомлення ніяк не відносяться до того, чи потрібні українцям дві державні мови.
Отправлено: May 25 2011, 22:37
Lovenkrantz , не бачу подальшого сенсу вести з вами дискусії.
На-жаль ви не здатні тверезо мислити і голову вам затьмарює чи то алкоголь чи то низький рівень IQ.
Сміло плюйте в сторону націоналістів, ба просто патріотів, може воно на краще ;)
Отправлено: May 26 2011, 03:19
Зрештою завжди можете виїхати в Росію, ваша рідна держава готова вас прийняти, ага.

Моей семье когда-то уже предложили выехать в Россию, не так уже и давно, в 20- х годах прошлого столетия. Устроили бесплатную экскурсию по бескрайним просторам Сибири, да такую продолжительную, что остановились только на Крайнем Севере. И знайте, там живут стоящие люди, со всего Советского Союза собранные. А вот таких как вы, выбирающих государство, никто не трогал. Вы очень удобны и управляемы. Любую параноидальную идею можно вложить в вашу голову и вы не задумываясь скажите хайль. Украинский язык исчезнет с лица земли, при введении второго государственного - русского? Какой очаровательный бред. За все те годы, нет, столетия, искоренения не исчез, а при придании статуса официального языку, который является родным для большинства жителей Украины, исчезнет. Путин станет лидером Украины? Волосатая рука Москвы заграбастает несчастную Украину? Вам сложно посчитать количество наших президентов и премьеров, выпрашивающих право поцеловать эту ручку?
Спасибо вам, конечно, за посыл, но куда мне выезжать и готова ли принять меня моя родная страна, махровым националистам права говорить никто не давал.
Шановна, до-речі тут є дуже важливий аспект. Ви розмовляєте російською мовою, але проблема в тому, що російська мова додатково не несе в собі ніякої культурної цінності. Комуністи за століття винищили все, що було російською культурою і тепер ця мова гола, без культури. От скажіть, ви дотримуєтеся яких російських традицій? Культурних звичаїв? Їх просто не залишилося!
Це не я придумав, просто переповів слова подружки Ліни Костенко (нажаль, не пам'ятаю її ім'я ).

Я не верю, что подобную глупость мог сказать человек, близкий Лине Костенко. Это какой-то бред и отсебятина. Напоминать вам, о том, что русская культура богата и многогранна и составляет величайший пласт мировой культуры, я думаю не стоит. Вы же образованный и культурный человек? А вот фразой: "Комуністи за століття винищили все, що було російською культурою і тепер ця мова гола, без культури" вы оскорбили и украинский язык. Или вы не знаете как коммунисты поступали с деятелями украинской культуры? Получается, что и украинский язык голый, без культуры?
Але завважте, ті російськомовні люди, хто про це каже, найчастіш отримували освіту російською. А розповідають вони про страшні незручності тим, хто 2-3-4 покоління навчався нерідною мовою, для кого деякою мірою усталилась думка про те, що нездатність вивчити мову - то є його персональна вада й недолугість. Саме тому серед представників Заходу так багато текстів про інтелектуальну неспроможність "москалів". Я не хочу зараз говорити про справедливість чи несправедливість цього твердження, воно все ж суб'єктивне й підкріплене різним досвідом.

И правильно, что не хотите спорить о справедливости или несправедливости этого утверждения, потому что оно говорит об ущербности того кто так высказывается. Это все равно, если бы человек, которому ампутировали руку глумился над тем у кого ампутированы всего лишь пальцы. Образно. Да, и не 2-3-4 поколения, обучавшихся на неродном языке, а значительно больше - стыдно не знать историю.
Скажу лише кілька слів про ціну "комфорту, котрий нічого нас, україномовних, не позбавляє"

250 миллионов гривен? это значительная сумма для местных бюджетов городов и сельских советов? а почему ежегодно? но, для начала из статей затрат необходимо вычеркнуть все-таки вывески и рекламу, и тогда останется всего ничего. Да, и расскажите лучше сколько шуршунчиков было затрачено для того что бы внедрить украинский язык, в частности на дешевые переводы учебников.

Добавлено через 4 минут

Один государственный язык, кроме того:
- это одноязычие чиновников, судов и других государственных органов. То есть, кто не хочет этого понимать - ВСЕХ, от Закарпатья, где это необходимо, до Донецка, где это практически никому не нужно
Отправлено: May 26 2011, 03:53
Цитата (Jein @ May 25 2011, 19:40)
Не понимаю,почему для тебя прежде всего нужно обидеть?

А я не розумію, як можна вже втретє проголошувати, що "мене ображають", і втретє відмовлятися навести цитати тих самих образ. =))
Цитата (One_King_Two_Princes @ May 25 2011, 22:37)
голову вам затьмарює чи то алкоголь чи то низький рівень IQ.

Так, нажаль мого IQ катастрофічно не вистачає, щоб погодитися з вашим блискавичним твердженням, ніби то "російська мова не несе культурної цінності". Може й справді спробувати алкоголь, щоб вас зрозуміти?
На-жаль ви не здатні тверезо мислити

Так, так. Звісна річ... Вам жеж бо сказали - "москальська інтелектуальна неспроможність" (с)
не бачу подальшого сенсу вести з вами дискусії.

Пока-пока! =))

А взагалі, панове, аргументи вашого табору супроти двомовності оствннім часом просто обеззброюють. Одже, основне та найбільш колоритне, що я запам'ятав з ваших слів:

- двомовність зробить нас такою ж неповноцінною країною, як Канада. Бережи нас доле від шляху Швеції, Голандії та всякої іншої "неповноцінності"!!!
- двомовність підведе нас під економічний колапс через витрати на двомовні позначки. То от у чому фікус! А я лишень собі хтів "Піратів" російською в кінозалі подивитись. А тут економічний апокаліпсіс, виявляється...
- двомовність то є додатковий привід для корупціїї в країні. Не дивіться на мене, то не я сказав. Сам не розумію...
- російська мова не несе культурної цінності, і взагалі це мова "інтелектуально неспроможних москалів". І шоб ото жодна москальська погань не сміла бовкнути, що це нацизм!
- двомовність зробить комфортнішим життя мільйонів. А це неправильно, коли комфортно іншим. І чим быльша кількість народу відчувають комфорт, тим це неправильніше. Алгоритм простий: російськомовні хочуть щоб було добре всім, тому вони кака. Україномовні хочуть, щоб було добре лише їм, тому вони цаца. Ось така патріотична логіка.
- двомовність не потрібна. В нас жеж тотальна більшість - україномовна. Навіть в Києві їх 74% Не помітили? Та то ви просто погано дивились...
- двомовність зробить "фактичним лідером країни" англійську королеву. Ну, тут без коментарів...
- якщо дати українцям право обирати - українська мова загине. Бо ж всі обируть свою рідну мову. Російську. Єдиний, власне, правдивий аргумент...

Дискусія хоч і з крехтінням, але ж таки дає свої результати. Ми вже маємо певну кількість аргументів наших патріотичних друзыв. Шкода лише, щоOne_King_Two_Princes, нас полишив. Він ще багаааато чого цікавого та пізнавального міг би нам тут повідомити. Потенціал в нього багатющий... люблю таких =))
Отправлено: May 26 2011, 05:07
Цитата
Так, так. Звісна річ... Вам жеж бо сказали - "москальська інтелектуальна неспроможність" (с)
Я такого ніколи не говорив. Приписувати чиїсь слова іншій людині - низький поступок і говорить про те, що у вас немає ніяких аргументів і черговий раз підтверджує вашу бездарність і нездатність вести здорову дискусію. Більш того я поважаю абсолютну більшість росіян і українців, ви в цю більшість ніяк не входите, так як є жертвою пропаганди (і очевидно не однієї)

Цитата
Моей семье когда-то уже предложили выехать в Россию, не так уже и давно, в 20- х годах прошлого столетия. Устроили бесплатную экскурсию по бескрайним просторам Сибири

Я написав "зрештою", тобто як останній із варіантів. При цьому не маючи на мені образити чиюсь сім'ю чи когось особисто. Я, наприклад, знаю декількох людей які скористалися цією опцією, Вам вона не підходить - не маю нічого проти.
Цитата
Я не верю, что подобную глупость мог сказать человек, близкий Лине Костенко.

Ви можете вірити у все що завгодно, або не вірити. Від цього істинна не змінюється; якщо знайду кину сюди посилання на відео-вирізку інтерв'ю.
Цитата
Получается, что и украинский язык голый, без культуры?

На-жаль частково це правда. Комуністи десятками років мордували, убивали еліту української держави. Згадайте саму ідею комунізму - ніякої церкви, ніякого господа крім "батюшки Леніна". Тому все, що не можна було використати на свою користь - знищувалося.

Барбацуца перед тим як критикувати інших людей за скалку в оці перевірте свої очні яблука на наявність "бревна". Прошу вас тільки не ображати нікого, і по-менше висловів типу "махровым националистам" , тоді ми зможемо з вами принаймні дискутувати. Дякую.
Отправлено: May 26 2011, 16:38
Цитата
А я не розумію, як можна вже втретє проголошувати, що "мене ображають", і втретє відмовлятися навести цитати тих самих образ. =))

Посмотри выше на свои посты-только потом не выпендривайся-"я не вижу ничего обидного"
Цитата
Барбацуца перед тим як критикувати інших людей за скалку в оці перевірте свої очні яблука на наявність "бревна". Прошу вас тільки не ображати нікого, і по-менше висловів типу "махровым националистам" , тоді ми зможемо з вами принаймні дискутувати. Дякую.

С тобой нереально дискутировать.Единственное,что можешь-критиковать чужое мнение,только потому,что оно не схоже с твоим.
Отправлено: May 26 2011, 17:27
Jein, Я не гордий. Я і вп'яте попрошу цитати моїх "образ" на вашу адресу. :D
One_King_Two_Princes,
Здоровеньки були! =))
Скільки там минуло часу з вашого прощання? Годин сім? Дивина та й годі. Зазвичай "патріоти" після своїх чисельних прощань прибігають назад десь так через півгодини. Ви ж явили просто таки надтерплячість =))
Цитата (One_King_Two_Princes @ May 26 2011, 05:07)
Я такого ніколи не говорив. Приписувати чиїсь слова іншій людині - низький поступок і говорить про те, що у вас немає ніяких аргументів і черговий раз підтверджує вашу бездарність і нездатність вести здорову дискусію

Ой, леле! "Низький поступок", "бездарність"... і всі ці речі мені пише персона, що оце тільки на попередній сторінці волала, що її ображають? =))
Але навіть не це саме смішне. Весь сміх у тому, що ви, як і усі "патріоти", вкрай неуважно читаєте дописи опонентів (бо жодного свідоміта не цікавить думка опонента. Його приваблює виключно сам процес) і через це досить часто виставляєте себе на посміховисько. Якщо ви прислухаєтеся до власної поради, і "перевірите свої очні яблука" (с), то ж ви мабуть побачите, що мої слова, які ви процитували, не могли мною бути видані як ваші. Там жеж ясно написано "вам сказано". Я процитував ще одного вашого колегу по цехові, а саме дивовижний шедевр на попередній сторінці про "інтелектуальну неспроможність" москалів. Звісно ви такого не казали. Але ж вам ніколи уважно прочитати. Вам жеж ручки сверблять поскоріше відповісти та проінформувати мене про мою "бездарність". Черговий епік фейл, одним словом. Можете знову проголошувати своє небажання продовжувати дискусію та прощатись. =))
Я написав "зрештою", тобто як останній із варіантів. При цьому не маючи на мені образити чиюсь сім'ю чи когось особисто

Тоді я не розумію вашого галасу на попередніх сторінках про те, що вас ображають. То ж все "як варіант", та "нічого особистого" =)) А взагалі свідоміти - дивовижні люди. Тільки вони можуть пропонувати людині поїхати з її ж країни через те, що та хоче розмовляти своєю мовою в своїй державі, а потім запевнювати, що "не хотіли образити". =))
І як ремарка щодо образ - спробуйте порахувати людей у цій темі, що дозволяють собі образи на адресу співрозмовників, на кшталт "ти бездарний", "в тебе низький IQ", і в тому ж дусі. Поки що я нарахував одного. Звеселяє ще й те, що ця сама персона найбільш галасує про "образи". =))
Ви можете вірити у все що завгодно, або не вірити. Від цього істинна не змінюється;

Ні, це вже просто цирк якийсь... =)) Нас тут ще й откровіння спіткало на тему "що є істина". А істина жеж бо в тому, що не_знаю_хто_не_знаю_де_не_знаю_коли сказав, що "російська мова не несе культурної цінності" (с)
Та який там Задорнов. Тут нова зірка комедії народжується здається. Ви б краще перед тим, як відкривати нам свою "істиННу", вивчили хоча б як це слово пишеться... істиННознавець ви наш. =))
На-жаль частково це правда. Комуністи десятками років мордували, убивали еліту української держави. Згадайте саму ідею комунізму - ніякої церкви, ніякого господа крім "батюшки Леніна

А хай мені три цвяхи в коромисло, то він ще й історик не гірший ніж гуморист... =)) Мій свідомий друг, сходіть до музею, та подивіться там своїми "очними яблуками" на посвідчення бійця РСЧА, що видавалися на території України та виписувались українською мовою за сталінських часів. А потім підіть до нашої незалежної, прости Господи, "армії", де 90% офіцерського складу розмовляють російською, і спробуйте там знайти документ, що посвідчує особу, виписаний російською. А як подивитеся, поміркуєте трохи, тоді повернетеся сюди і розкажете нам, де, коли і яку мову та еліту "мордували".
Прошу вас тільки не ображати нікого

Ой, я вже не можу так сміятися... =)) Ну от скажіть, як сприймати людину, котра в першому реченні свого дописа проголошує "бездарність" опонента, а в останньому - просить "тільки не ображати нікого"??? От недарма я відразу його за злоров'я колись спитав. Воно відразу було видно, що щось не те...

"Патріоте"?? Агов, де адреси? Ви мені тут закидали, що я на ваше "єдине запитання" не відповів. А де відповіді на мої питання, що я їх озвучив набагато раніше?

Цитата
1. Адресу установи, куди мені писати, щоб документи з арбітражного суду, які я отримую, надсилались мені російською?
2. Адреса російськомовного дитсадка в Києві, куди мені відвести свою дитину?

Я розумію, що ви, як і всі "ненацисти", дуже вправно стрибаєте в кущі, коли мова заходить про конкретику, а не про пафосні сентенції. Але ж ці два моменти мене особливо (і особисто) цікавлять, коли ж ви вже так авторитетно запевняли нас, що з цим питанням в російськомовних немає жодних проблем. =))
Отправлено: May 26 2011, 17:53
не успела)
А в целом довольно таки занятная тема- всего лишь 45 постов, за то просмотров аж 630. Неужели никто больше не хочет поучаствовать в этой трагикомедии?
Отправлено: May 26 2011, 18:17

Цитата

Цитата
А їй ще ж якось життя жити... дітей, борони Боже, народжувати..

Цитата
Ці країни в нас жеж "неповноцінні", як нам повідомила повноцінна Jein

Здесь немного завуалировано.

Цитата

Корчишь дурачка.Что тоже весело наблюдать. =girl_yes=

Это на счет меня.Есть еще десяток цитат,где ты пытаешься обидеть других. Ты не способен нормально вести дискуссии,уважать чужое мнение для тебя вообще моветон, ты прешь только свое- типа единственно правильное,а людей,которые несогласны с ним,обижаешь-в основном завуалировано,"типа я ни при чем".Низко.Да и смотрится смешно.Ничтожно.Жаль,что из-за такого клоуна мне влепят за флуд.
Отправлено: May 27 2011, 16:21
Цитата (Jein @ May 26 2011, 18:17)
Дитина - геній... Дайте їй хто-небудь глобус. Нехай зітре Канаду, Бельгію, Швейцарію. Їх жеж бо не існує

І що саме вас образило? Яке слово конкретно? "геній"? "дитина"? "глобус"? "Канада"? "жеж"??? o_O
А їй ще ж якось життя жити... дітей, борони Боже, народжувати..

А що тут образило??? Можна пояснити?? Може ви атеістка і вас трусить від слова "Боже"? Чи ви образилися на те, що я боюсь, що ви і дітей своїх навчите, що "канади не існує"?
Ці країни в нас жеж "неповноцінні", як нам повідомила повноцінна Jein

Взагалі не зрозумів. Вас образило те, що я назвав вас повноцінною людиною?
Здесь немного завуалировано.

І не кажіть. Настільки завуальовано, що якось навіть і не збагнеш, що саме ви сприймаєте за образу... Мабуть треба брати приклад з вас, ви це робите набагато менш "завуальовано" =))
Жаль,что из-за такого клоуна

Але ж ви нам це все зараз розтлумачите, вірно?

А ще краще, може назву теми прочитаєте та напишете хоч один допис за останні три сторінки який стосувався б дискусії, а не "ротик ам" (с). Ми вже дізналися від вас, що Канада, Швеція, Фінляндія, Голандія, Швейцарія, Бельгія то є "неповноцінні" країни, на відміну від нашої квітнучої держави. Впевнений, в вас у запасі є ще доволі блискавичних тез та точок зору. Ми вас уважно слухаємо =))

5 сторінок - то є своєрідний екватор. Підведемо підсумки.
В ході дискусії було виявлено:
1. Свідомий патріот - людина благородна. Предусім для неї "Держава", тому вони ладні викинути з неї мільйонів 20 народу, тобто десь так половину. Ні, ну а шо? Хай шурують на свою московію... Нам вистачить і самої держави, без народу.
2. Свідомий патріот - людина культурно освічена та духовно багата. Канада - "неповноцінна" ©, москалі - "інтелектуально неспроможні" ©, в опонентів "низький IQ" ©. А ми - Д'артаньяни!
3. Свідомий патріот - науковець та просвітитель. Він знається на історії, статистиці, соціології, літературі, культурології. Він з легкістю доведе, що "російська мова не має культурної цінності" (с), він своїми очами бачив як за радянських часів мордували українську мову, та може відшукати в Києві 74% україномовних мешканців. Якщо їх файненько попросити, вони й Атлантиду мабуть знайдуть. Десь під Коломиєю.
4. Свідомий патріот - людина послідовна. Спочатку проголосить вас "бездарністю", а потім почне соромити за те, що ви, бешкетник такий, ображаєте співрозмовників.
5. Свідомий патріот - людина ненав'язлива та тактична. Вона ніколи не стане докучати вам настирливими відповідями на ваші конкретні питання. Вона радше вам розкаже про ваш IQ та вашу невпевненність в собі.

Поки це основне. Але список буде поповнюватися. =))

В якості стартера: Сьогодні вранці по офісній мережі розмовляли на цю тему з нашою відповідальною за СМЯ. Вона у декількох фразах розставила по поличках все те, що нам тут намагаються донести (та довести) наші патріоти.
Цитую у довільному викладенні:

Цитата
74% украиноязычных в киеве? Так чего ты удивляешься, они ж как считают:
- Русскоязычный для них тот, кто говорит на русском как на основном, а украинского либо не знает, либо не использует в повседневной жизни.
- Украиноязычный для них то, кто ЗНАЕТ украинский язык. Либо позиционирует себя как знающий. Но при этом во-первых может преспокойно говорить в быту на русском, просто он указывает, что знает украинский, и напротив него ставят галочку "украиноязычный". А во-вторых в эту категорию "украиноязычные" они ещё радостно заносят все то поголовное большинство из сёл, которое шпрехает каким-то диким суржиком, который к украинскому имеет отношение не большее, чем сленг Рафшана и Джамшута к русской речи. Но они тоже учитываются как украиноязычные, хотя любой харьковский москаль даст им сто очков вперёд и по грамматике и по стилистике на екзамене по украиномове.
Ты кучмовскую перепись помнишь? Помнишь как там подавалась языковая принадлежность в анкете? Отож... Поэтому все эти цифры и проценты, они действительно реальны. Другое дело - ЧТО они на самом деле означают и содержат в себе. Так что не удивляйся, когда тебе скажут что киев украиноязычен. я и про Харьков такое уже не раз слышала. А выйти на улицы и осмотреться они не могут. У них чакра крепко привинчена, свой искуственный мнимый мир они берегут основательно.

А тут треба зробити невеличкий собі такий екскурс в історію, та подивитись на тей одіозний кучмівський перепис, щоб зрозуміти, що Оленка мала на увазі говорячи про анкету і мовне питання.
Більшість присутніх тут цього не пам'ятає, та під час перепису за часів кучми, людям роздавали анкети з питаннями, тобто підраховувалася не сама лишень кількість людей в країні, а й різноманітні статистичні дані. Зокрема було таке:

"Ваші мовні ознаки: "а) рідна мова (вкажіть), б) Якщо ваша рідна мова не українська, то вкажіть, чи ви володієте вільно українською мовою".

Зрозуміло, більшість мешканців Україні володіють українською мовою, інша справа, що у повсякденному житті, як неодноразово зазначалося, вони використовують не її, а свою рідну мову - російську. Отак в результаті і народилася та сама цифра 67,5 % україномовного населення країни. Люди старіше пам'ятають як тоді всі дивувалися - була республіка, де більше половини людей розмовляли російською, і раптом, за кілька років, більш ніж дві третини україномовних... Дивилися люди одне на одного та дивувались - "де ж то вони всі так заховані, ті носії мелодійної та милозвучної?" Там саме, де й київські міфічні 74%. =)) Достатньо піти в будь-який торгівельно-розважальний комплекс, який є чудовим зрізом спільноти. Там жеж бо всі є. І тобі молодь, і бізнесмени, і продавці, і консультанти, і менеджери, і робітники, і охоронці, і домогосподарки... всі. Просто постійте десь та послухайте. =)) Це набагато ефективніше, ніж шукати патріотичні цифри в мережі, та вимагати у опонентів "вагомих доказів" =))
Отправлено: Jun 4 2011, 11:10
SlimShady, прошу не переходити на особистості і не обговорювати розумовий рівень інших відвідувачів цієї теми.
Отправлено: Jun 8 2011, 21:57
Вважаю, що потрібно дві, тому що дуже багато людей розмовляють російською краще, ніж українською.
Подобається журнал Дніпро, де можна знайти гарну літературну українську мову!
Отправлено: Jun 22 2011, 22:59
Я все одно не розумію навіщо потрібно вводити другу мову. Скільки років всі розмовляли російською і нікому не заважало те, що вона не є державною. Чому це стало заважати тепер?
Отправлено: Jul 8 2011, 13:37
В жодному разі. Я вважаю що введення другої державної буде кроком до знищення української мови.
Отправлено: Jul 8 2011, 19:54
Перечитала усі пости. Так неприємно, що є такі українці.
Я розумію, що на сьогоднішній день українцям зручно розмовляти російською. Це дуже сумно. Але далеко не всі такі люди за введення другої державної. І чимала кількість моїх знайомих притримується такої думки.
Особисто я проти такої "прекрасної" ідеї. Це буде рішучий крок на зустріч Росії.
Отправлено: Jul 9 2011, 13:14
Усмішка, Україна і так дуже близька до Россії, вже крокувати нема куди. :)
Отправлено: Jul 9 2011, 20:13
Пэйджик, я мала на увазі, що щупальця Російської Федерації проникнуть в саме серце українського народу.
пафос в маси
Отправлено: Jul 18 2011, 12:56
Ніколи, ви чуєте ніколи, я не заговорю російською мовою, адже для мене українська мова моя рідна.
Я краще буду говорити на англійській і вдосконалювати тільки її, але не російську.
Отправлено: Jul 18 2011, 13:15
Цитата (Лоренс Синианская @ Jul 18 2011, 12:15)
Щодо викладання української у ВНЗ - повна нісенітниця. Скільки вчилася і вчуся - викладають все російською, ну крім одного принципового викладача.

Це щось новеньке. У яких це вищих навчальних викладають російською? Я розумію, що деяким викладам простіше російською спілкуватися з учнями, але всі книжки, весь матеріал подається українською - яка може бути російська у вузах? Чи Ви це про східні регіони?
Hishnik, а Ви звідки, з заходу? :)
Отправлено: Jul 18 2011, 14:37
Hishnik, видно, що ви з заходу) я щиро радію, коли читаю такі пости, як ваш ^_^
я також з заходу і для мене прийняття російської мови як державної, було болючим розчаруванням. одна справа, коли в країні є російськомовні люди, але держава всяко бореться з цим: школи, вузи, кінотеатри, мас медіа, телебачення і т. д. і не варто заперечувати, що це була дієва боротьба, а тепер, коли сама держава не проти, стає сумно. для кожного народу мова - це їхня гордість, але не для нашого, де українська мова просто вивчається як предмет у школі чи вузі. в країні повинна бути одна мова, рідна.
Отправлено: Jul 18 2011, 17:00
Цитата (Пэйджик @ Jul 18 2011, 13:15)
Hishnik, а Ви звідки, з заходу? :)

Так...з заходу, з Франіка, але суті діла - це не міняє=)я хочу ,щоб всі так думали і не тільки я:)

Цитата (Tonori @ Jul 18 2011, 14:37)
Hishnik, видно, що ви з заходу) я щиро радію, коли читаю такі пости, як ваш ^_^
я також з заходу і для мене прийняття російської мови як державної, було болючим розчаруванням. одна справа, коли в країні є російськомовні люди, але держава всяко бореться з цим: школи, вузи, кінотеатри, мас медіа, телебачення і т. д. і не варто заперечувати, що це була дієва боротьба, а тепер, коли сама держава не проти, стає сумно. для кожного народу мова - це їхня гордість, але не для нашого, де українська мова просто вивчається як предмет у школі чи вузі. в країні повинна бути одна мова, рідна.

Цілком з вами згідний)
Отправлено: Jul 19 2011, 22:34
Цитата (Лоренс Синианская @ Jul 19 2011, 05:22)
Київський національний університет будівництва та архітектури

Маю досвід навчання там деякий час. Лекції були українською мовою, матеріал був українською. Деякі викладачі розмовляли зі студентами російською, але все одно. Пам'ятаю лише одну жіночку, яка викладала теорію по програмуванню російською, але в неї був дуже сильний акцет, із чого я зробила висновок, що вона, мабуть, досить довго працювала за кордоном, а потім повернулась до України та їй важкувато українською розмовляти. Але, коли було треба, вона переходила на офіційну мову.
Отправлено: Jul 25 2011, 16:00
Цитата (Hishnik @ Jul 18 2011, 17:00)
Так...з заходу

Най... хай буде сумніше в цій ситуації те, що майже всі "бунтівники" з заходу. Вони розмовляють українською. Вони чують її всюди. Вони зберігають нашу мову. А решта. В селах хіба. Хоча звичайно є такі "поселення" україномовні.
Отправлено: Jul 25 2011, 17:59
Цитата (Усмішка @ Jul 25 2011, 16:00)
Най... хай буде сумніше в цій ситуації те, що майже всі "бунтівники" з заходу. Вони розмовляють українською. Вони чують її всюди. Вони зберігають нашу мову. А решта. В селах хіба. Хоча звичайно є такі "поселення" україномовні.

Так..,але як це "втовкмачити" тим хто зі сходу?Перш за все потрібно на мою думку ,щоб всі діти навчались в україномовних школах(придмети викладались на українській, підручники тощо), так на сході є україномовні школи, але їх ми можемо на пальцях порахувати, а от російських шкіл набагато більше, і як ми можемо говорити про ураїнську мову ,якщо там намвіть дітей з малку не привчаю до цієї мови, потрібно мову вчити від малку ,щоб її полюбити.
Отправлено: Jul 25 2011, 18:20
Hishnik, сонечко, ми нічого не змінимо. те що ми будемо ходити з криками "Розмовляйте українською!" нічого не змінить. Хіба стане ще гірше. Мабуть єдине що ми можемо, то це залишатись вірними власним принципам і передавати цю любов до мови у наступні покоління. хоча хто за як воно буде через 50 років.
Отправлено: Mar 31 2014, 21:32
по слоупочу трохи :D
У зв'язку з останніми подіями, я впевнений, в Україні піде хвиля протестів, якщо запропонують зробити російську мову другою державною. На кшталт "Чого це російська після усього повинна бути нам за державну?".
Але подивіться навколо. Ми усі спілкуємочь російською у тій чи іншій мірі. Викладачі не рідко переходять на російську для більш швидкої подачі матеріалу. Так, документація у нас державною мову виключно, але чи ускладнює це становище? Анітрохи. Якщо ж у фірмі якійсь працюють люди, що погано знають українську мову, то що заважаєзапросити, можна навіть не в штат, працівника, який буде перевіряти документацію на помилки та граматику? І робоче місце з'явиться, і директору фірми меньше проблем.
Але навіть і без цього - ЗМІ також більш поширені з подачею інформації російською мовою. Цікаво, в Росії є хоч одна газета українською мовою?
Я просто хотів би сказати цим повідомленням те, що, на мою думку, нам не потрібно дві державні мови. У нас є одна, а російська впевнено йде як засіб комунікабельності у більшості населення. І, здається, усіх це влаштовує.)
0 Пользователей читают эту тему ( Гостей и Скрытых Пользователей)
Пользователей:

Страницы: (7)  [#] 1 2 3 ... Последняя ». Новая тема

[ Script Execution time: 0.2156 ]   [ 140 queries used ]   [ GZIP включён ]   [ Time: 09:53:27, 24 Oct 2021 ]

Контактный адрес: deweiusmail.ru