Модераторы:

Страницы: (7)  # 1 2 [3] 4 5 ... Последняя » ( Перейти к первому непрочитанному сообщению ) Новая тема

Чи потрібні українцям дві державні мови?

, як гадаєте?
Lovenkrantz
Отправлено: May 21 2011, 22:23

Surprise me...
Великий маг VII
Облик: Animagus Thunderbird

Цитата (Torrens fatum @ May 20 2011, 23:25)
Я вам відкрию одну маленьку істину

І я тобі відкрию маленьку істину, Каммі - твої дописи вже давно ніхто не читає і не намагається зрозуміти глибину твоєї думки... =))
Цитата (NoraLi @ May 21 2011, 04:38)
Їх більше, не забуваймо

Ну так нагадайте, щоб ми не "забували". Я, наприклад, крім вищезгаданих двох не знаю жодної такої мовної формації, яка б перевищила бодай десятивідсотковий бар'єр. Знаєте - кажіть.
Ці обидва осередки за даними перепису населення НЕ Є рівними.

Так. Власне я вважаю, що російськомовне населення значно превалює. Це вочевидь для будь-кого, хто знає цю країну та достатньо по ній мандрував. І хто може відрізнити "українську" від "дикого суржика".
фраза "більшість у моєму оточенні" не може бути аргументом.

Вона не може бути аргументом для людини, яка керується не власним досвідом, розумом та фактами, що її оточують, а "... я тут прочитал в инете..." Особисто для мене, те що я бачу, чую і спостерігаю - є самим вагомим аргументом.
Дивимось тут.Мовний склад
Національний склад)

Не дивимось. Або дивимось - але без нас. Тому що ми не гаємо час на інетівську маячню. Якщо ви, доросла людина, апелюєте до даних викладених на проурядових сторінках, то в мене також є до вас питання, яке вам вже тут задавали - ви в Україні живете? Згідно з цими "аргументами", у нас не тільки повальна україномовність, але й нечуваний прогрес в економіці, епічна перемога над стагнацією, соціальний прорив та культурна революція. Вибачте, але ці "аргументи" на мене справляють враження не більше, ніж промови наших урядовців про "позитивні зрушення". Ці цифри доводять лише те, що ви втратили змогу вести дискусію не відриваючись від життя, оперуючи доступними, побутовими прикладами, що є близькі та зрозумілі кожному. Ви починаєте цитувати інформацію опитувань, про які навіть школярі знають, що вони є засобом формування громадської думки "на замовлення". І не кажіть нісенітниць про Кучму та свідомих. Не демонструйте незнання власної новітньої історії. Кучма і відкрив дорогу свідомітам, саме при ньому почалася українізація та скорочення кількості російськомовних шкіл, при ньому з'явився та існував на державні гроши інститут Драча, що плодив "міжповерхові дротоходи" та "мапи". Будьте ближче до людей. До свого народу. Відкладіть хоча б на день розумні книжки та вириніть з мережі. Вийдіть на вулиці, поспілкуйтеся зі своїм народом. Ви відкриєте для себе багато нового. А цифри з інету? Ну ось вам цифри...
Ось вам про Київ:
Показать текст спойлера

Ось вам про "тенденції зменшення" очами НАН.
Показать текст спойлера

І що далі? Будемо гратися папірцями? Чи мірятися в кого джерело аргументів більш надійне? А потім ще сперечатися, що є "надійним"? А потім - битися на шаблях за те, що можна вважати "джерелом"? Агов! Спустіться не землю. Ми з вами про людей говоримо, а не про сплачений піар статистичних установ.
74% киян - україномовні.

Де ви їх ховаєте? Чи це все - прибиральниці та чорнороби? Українська мова в Києві превалює виключно в трьох сферах:
- навчальні заклади, де її насильно нав'язують не залишаючи вибору.
- базар, де більшість тих, що беруть участь у процесі - селяни.
- ринок некваліфікованої праці.
Які 74 відсотки? Ви в Києві взагалі де буваєте?? Я працюю в головному офісі флагмана української металевої індустрії. Наш штат складається з 63 співробітників, серед яких - члени АН, міжнародних жюрі, автори методик компонування сплавів, науковці відомі від Ельзасу до Пекіну. Жодного україномовного. Але згоден - то вчені, винахідники, промисловці. Вони ніколи й не говорили українською в цій країні, як і більшість інтелігенції. Невже Троєщина важить аж на 74 відсотки? Новина...
А давайте парі? Наступної суботи зустрічаймося на майдані. Із собою мати легкі кросівки та записник. Почнемо з того, що будемо ходити вулицями міста та питати людей як дістатись кудись, або котра година. Ви - українською, а я - російською. Потім підемо до торгівельних центрів. Дорогі бренди, дешеві крамнички, кафе, ресторації. Будемо спілкуватись з консультантами, менеджерами, касирами. Потім станемо дзвонити по провідним київським установам і слухати, якою мовою вітаються та спілкуються вони. По авіакасах підемо. По таксистах... Втратимо день, але поспілкуємося з масою вельми цікавого люду... Якщо наші з вами нотатки покажуть, що 74 відсотки киян україномовні, то я визнаю, що ви праві. =))
Інші факти такі ж "достовірні"? Якщо так, не гайте часу на їх викладення.

Я так розумію, "достовірними" є лише ті факти, що викладені вами і підтверджують вашу точку зору? =)) Ну, це не новина... А взагалі, мені ніяк не збагнути, яка мета вашої участі у дискусії? То вас "нудить", то аргументи "не достовірні", то "російські витребеньки"... Це все викриває погано стримувану злість та якусь хворобливу лють по відношенню до людей, які навіть не намагаються вас чогось позбавити. Вони просто хотять розмовляти своєю мовою в країні, де вони представленні рівнозначною за кількістю формацією. Якщо простіше - то офіційна російська зробить життя простіше для мільонів громадян. Але вас корчить від самої лишень думки про те, що комусь буде добре наперекір якимось вашим книжковим принципам та ідеалам. Ось і все =))
Ви, свідомі, взагалі дуже відірвані від життя, від реалій, від народу. Ви плекаєте якісь свої етично-естетичні сподівання, ліпите з повітря якісь концепції... Але вам не відомі такі дрібниці, як те, що будівництво міжнародного аеропорта в Борисполі суттєво затримується через необхідність звітувати державним установам українською. Через тей простий факт, що на цьому будівництві задіяні наші найкращі конструктори та інженери. А наші найкращі конструктори та інженери ніколи не знали українську і ніколи її не знатимуть. Вам навряд чи відомий той факт, що кращий фахівець України у сфері напівавтоматичного зварювання у середі інертного газу залишив країну цього року та працює нині в Норільському комбінаті після чергової вимоги "перекласти інструкцію на державну мову". Відповідь інженера - "лучше я буду своим в чужой стране, чем чужим в своей". Також не думаю, що ви знаєте про той факт, що ділова кореспонденція на державному об'єкті будівництва аеропорта ведеться російською, тому що "или пишем по-человечески или стройте сами!" (с)
Так... вам все це невідомо. І не може бути відомим. Бо будівництво, проектування, конструювання - це все дрібниці, котрі в вашому розумінні нічого для країни не важать =)) Якщо дати вам, особисто вам, владу в руки - то ви радше змусите поїхати з країни всю технічну еліту, аніж дозволите їм спілкуватися рідною мовою. Рідною для мільонів українців =)) Ви ж патріот. Свідомий патріот. Хіба ж вам до цього? То нехай недолугі канадці, швейцарці та фіни такими абищицями переймаються. А ви - державотворенням займаєтесь. Вічне сієте. Мову калинову людям вантузом через одне місце у свідомість всовуєте =)

Не вийде. Як ніколи не виходило у жодних націоналістів. Ви подивіться навколо себе. Я веду діловодство російською - всупереч закону, моя дружина не сказала ще в університеті жодного слова українською - всупереч закону, сьогодні в "каравані" побачив бігборд з рекламою на російській - всупереч закону. А в "комоді" (тссс!) проводяться російськомовні покази - всупереч закону. Лишається лишень один крок - оформити це офіційно.
Ваші штучні закони падають разом з вашою штучною українізацією. Тому ви і лютуєте, тому і стільки емоцій =)

Хоча дивно... я б раніше ніколи не сказав, що ви з тих людей, що прагнуть позбавити комфорту інших. І це сумно доречі
^
Torrens fatum
Отправлено: May 21 2011, 23:01

Чего стоит победа, которая достаётся задарма?
Облик: --

Цитата (Lovenkrantz @ May 21 2011, 22:23)
І я тобі відкрию маленьку істину, Каммі - твої дописи вже давно ніхто не читає і не намагається зрозуміти глибину твоєї думки... =))

=lolbuagaga= Це не завиється інакше: "Каммі, мені не вистачає розуму фактів, щоб тобі відповісти, тому скажусь якийсь маразм".
Цитата
Ну так нагадайте, щоб ми не "забували". Я, наприклад, крім вищезгаданих двох не знаю жодної такої мовної формації, яка б перевищила бодай десятивідсотковий бар'єр. Знаєте - кажіть.

Тобто законопроект "Про мови" ви не читали. =drag=
Цитата
Я працюю в головному офісі флагмана української металевої індустрії. Наш штат складається з 63 співробітників, серед яких - члени АН, міжнародних жюрі, автори методик компонування сплавів, науковці відомі від Ельзасу до Пекіну.

Хтось дістав "піпіську" =smile_cry=
Цитата
Наступної суботи зустрічаймося на майдані. Із собою мати легкі кросівки та записник. Почнемо з того, що будемо ходити вулицями міста та питати людей як дістатись кудись, або котра година. Ви - українською, а я - російською.

Ви відловлюйте по черзі одну й ту саму людину, щоб визначити чи вона українськомовна, чи російськомовна, чи взагалі двомовна.

Кранц, наразі я працюю перекладечем. І я б їм не працювала, якби вся документація велася російською.

M 

Будь ласка, без коментарів щодо розуму та про те, хто що дістав. Поважайте один одного, коли ведете розмову.

^
Барбацуца_мульт
Отправлено: May 22 2011, 14:07

NOTRE JOUR VIENDRA
Великий волшебник XII

Цитата (Jein @ May 20 2011, 19:33)
Потому что украинский не дают продвигать. В Украине должен звучать украинский,на то он и государственный,язык страны.

А куда еще дальше «продвигать» украинский язык? Он и так «продвинут» - на законодательном уровне. В Украине обязан звучать украинский, на то он и государственный? Хм, а как же мои конституционные права? Почему я обязана заполнять кучу бланков в различные инстанции на украинском языке, а не на родном? Получать знания, начиная с подготовительно группы детского сада на русском языке, а экзаменоваться на украинском? Я имею право на оказание медицинской помощи? Так почему я должна переводить с украинского инструкцию к лекарству? Почему я обязана слушать эту дешевую озвучку? Зачем мою фамилию, имя и отчество перековеркали в паспорте? Почему я не могу представлять свои интересы в суде на родном языке? Потому что кому-то хочется, чтобы в Украине звучал украинский? И что, благодаря всему этому он зазвучал?
Цитата (Jein @ May 20 2011, 19:33)
Каждый выбирает,на каком ему говорить.Но если ты живешь в Украине,а говоришь на русском-никто не спорит,твое право,но будь добр,не дискриминируй язык страны,если не принимай,то хотя бы немного уважай его.

Ну уж нет, будьте последовательны, если хотите чтоб украинский язык действительно зазвучал - запретите и разговаривать на русском. И что кто-то не уважает украинский язык? Что его называют "собачою мовою", расклеивают пахабные листовки, бьют по морде за одно только лишь слово?
Цитата (Jein @ May 21 2011, 14:05)
Цитата
Цитата
Хочете російськомовне кіно, купуйте на ДВД. Хочете кіно російською в кінотеатрах, їдте у Росію. У чому питання?
ППКС.

понравилось это высказывание? держите более лаконичное: Чемодан. Вокзал. Россия.
І Ви питаєте мене, де я живу? =dontknow= В Україні. Де більшість мого оточення розмовляє "мертвою" - по-Вашому - мовою.

Да, я спрашиваю Вас, где вы живете? Раз в упор не замечаете дискриминации по языковому признаку. Вас зацепило выражение "мертвый язык"? Показалось оскорбительным? А я не вижу ничего оскорбительного в этом выражении, в моем окружении в ходу два «мертвых языка», и ничего, никто не оскорбляется. Хотя я скорее всего не права, прошу извинить. Украинский язык никак нельзя называть «мертвым языком», хоть его и встретишь только на бумаге, он просто изуродованный язык.
Й читає "мертвих" - для вас - класиків.

Мертвые классики - хорошая игра слов. Оставьте классиков для школьной программы. Пусть детки наизусть учат стишки великих украинских поэтов, лихо рифмующих слова "москаль", "татарва" и "ляхи". А я таких «классиков» читать не намерена, ибо я не урод.
А щодо преси - Ви ж не станете заперечувати, що української й справді катастрофічно мало, й наше законодавство не допомагає вирішувати цю проблему.

Стану. И я сужу по своей подписке - одна газета и два журнала на русском языке, остальные семь, связанные именно с профессиональной деятельностью, на украинском - на русском их не существует в природе. Прессы не только украинской, но и русской мало, но если вы считаете все то обилие вокзальной глянцевой макулатуры прессой, то мне вас искренне жаль. Допустим, что прессы на украинском языке действительно катастрофически мало. Как государство должно решить эту "проблему" по-вашему? Союзу писателей Украины оказывается государственная поддержка, типографиям и издательствам предоставлены всевозможные льготы, журналисты ежегодно выпускаются пачками по сто штук в пучке. Что еще необходимо?

Я вот одного не понимаю при введении второго государственного языка – русского, что –то ужасное может произойти?
^
Jein
Отправлено: May 22 2011, 14:16

Мастер

Цитата
понравилось это высказывание? держите более лаконичное: Чемодан. Вокзал. Россия.

Барбацуца ,а почему бы и нет?Ты видела,что бы России,где живут не меньше украинцев,переводили фильмы в угоду им?Потому что россияне уважают свой язык,в отличии от нас.
Добавлено через 3 минут
Цитата
Я вот одного не понимаю при введении второго государственного языка – русского, что –то ужасное может произойти?

Да ничего.Дальше можно сделать Украину провинцией России.Что ужасного может произойти?Люди будут жить там же,где и жили.А что там,просто власть сменится.Потом просто запретят украинский,а дальше вообще украинскую нацию перестанут признавать.Ничего страшного,нет.
^
Барбацуца_мульт
Отправлено: May 23 2011, 00:04

NOTRE JOUR VIENDRA
Великий волшебник XII

Цитата (Jein @ May 22 2011, 14:16)
Да ничего.Дальше можно сделать Украину провинцией России.Что ужасного может произойти?Люди будут жить там же,где и жили.А что там,просто власть сменится.Потом просто запретят украинский,а дальше вообще украинскую нацию перестанут признавать.Ничего страшного,нет.

угу, а в 2012 году произойдет конец света и марсиане за нами наблюдают
^
Jein
Отправлено: May 23 2011, 17:27

Мастер

Цитата (Барбацуца @ May 23 2011, 00:04)
угу, а в 2012 году произойдет конец света и марсиане за нами наблюдают

Сарказм...Хорошая и незаменимая черта в Интернете)
А почему ты отрицаешь такую возможность?По-моему,если нет языка,то нет и страны.
^
One_King_Two_Princes
  Отправлено: May 23 2011, 23:23

not OG

Цитата
А куда еще дальше «продвигать» украинский язык? Он и так «продвинут» - на законодательном уровне. В Украине обязан звучать украинский, на то он и государственный? Хм, а как же мои конституционные права? Почему я обязана заполнять кучу бланков в различные инстанции на украинском языке, а не на родном? Получать знания, начиная с подготовительно группы детского сада на русском языке, а экзаменоваться на украинском? Я имею право на оказание медицинской помощи? Так почему я должна переводить с украинского инструкцию к лекарству? Почему я обязана слушать эту дешевую озвучку? Зачем мою фамилию, имя и отчество перековеркали в паспорте? Почему я не могу представлять свои интересы в суде на родном языке? Потому что кому-то хочется, чтобы в Украине звучал украинский? И что, благодаря всему этому он зазвучал?

Зрозумійте, це питання дуже складне для нашої держави. А ви тільки підливаєте масла у вогонь.
З таким щастям можете йти в Німеччину, прямо в рейхстаг і заявляти чому ви зобов'язані заповнювати документи на німецькій, а вам хочеться на албанській.
Я розумію, що вам не зручно, але ж і ви зрозумійте - тут Україна, а не Росія. Тим більше ви спокійно можете захищати свої права в суді російською чи віддати свою дитину в російськомовний садочок.
Але якщо ви будете і надалі думати лише про себе і з нетерпимістю відноситися до опонентів, то не надійтеся, що до вас будуть відноситися по-людському.
Зрештою завжди можете виїхати в Росію, ваша рідна держава готова вас прийняти, ага.
^
Lovenkrantz
Отправлено: May 24 2011, 04:33

Surprise me...
Великий маг VII

Цитата (One_King_Two_Princes @ May 23 2011, 23:23)
Зрозумійте, це питання дуже складне для нашої держави

А я про що? Складне. Тут мільони мешканців (не мігрантів, доречі!) змушують насильно використовувати чужу їм мову. Ще б це питання не було складним... Звісно складне.
З таким щастям можете йти в Німеччину, прямо в рейхстаг і заявляти чому ви зобов'язані заповнювати документи на німецькій, а вам хочеться на албанській

А чому саме в Німеччину? Чому не в Швейцарію? Не в Фінляндію? Не в Швецію? Не в Канаду? Не в Голандію? Ці країни, які використовують дві (та більше) офіційних мови - вам чимось стали не до вподоби? Чим?
І до речі, який відсоток албанців, що мешкають в Німеччині? Їх кількість можна порівняти з кількістю російськомовних в Україні? В Німеччині є албанські міста? Регіони? Області?
Я розумію, що вам не зручно

Тоді я не розумію вас. Ви розумієте, що мільонам ваших співгромадян "незручно", і для вас цей факт не є настільки важливим, щоб просто дати їм розмовляти їх мовою, нічого при цьому не втрачаючи??? Рідкісної привабливості ви, націоналісти, є особистості...
тут Україна, а не Росія

Так, тут Україна. З мільонами громадян, що вважають своєю рідною мовою - російську.
Тим більше ви спокійно можете захищати свої права в суді російською чи віддати свою дитину в російськомовний садочок

1. Адресу установи, куди мені писати, щоб документи з арбітражного суду, які я отримую, надсилались мені російською?
2. Адреса російськомовного дитсадка в Києві, куди мені відвести свою дитину?
Зрештою завжди можете виїхати в Росію, ваша рідна держава готова вас прийняти, ага

А ось це вже - більш знайоме. Ці слов'ята можна почути від кожного нациста, коли він втрачає контроль над собою та припиняє гру в циілізовану особистість. =))
Але якщо ви будете і надалі думати лише про себе і з нетерпимістю відноситися до опонентів

От скажіть, ви взагалі читаєте дописи, котрі коментуєте?
Розглянемо ситуацію.
1. Є країна, де майже половина населення вважає своєю мовою російську.
2. Ця частина громадян каже - "Щоб всім було добре, давайте зробимо двомовну систему, як у всіх цивілізованих країнах, де є така проблема. Вам - українська, нам - російська. Всі щасливі, всі мають, що хочуть".
3. Ваша відповідь - "Ні! Ми не хочемо, щоб ви розмовляли своєю мовою! Ми хочемо, щоб ви розмовляли нашою! Тут вам не Росія! Або вчіть мову, або геть!!"
І зважаючи на все це, ви НАМ радите "не думати лише про себе"????? Ви НАМ кажете, що МИ ставимося до когось "з нетерпимістю"??? o_O
Цитата (Jein @ May 23 2011, 17:27)
По-моему,если нет языка,то нет и страны.

Дитина - геній... Дайте їй хто-небудь глобус. Нехай зітре Канаду, Бельгію, Швейцарію. Їх жеж бо не існує... =hopelessness=

А взагалі, помічаєте цікаву тенденцію? =)) "Немає мови - немає держави". Ні, я навіть не про те, як безглуздо та дико звучить ця фраза. Я про те, що вони ж самі прекрасно розуміють, незважаючи на всі їх балачки про те, що більшість населення україномовне, на всі їх висмоктані з пальця відсотки, що дай зараз народу України вільний вибір, і їх "мову-калинову" пошлють зеленим гайочком. І вся країна враз почне розмовляти своєю рідною мовою. Вони ж це знають, а нам тут прибрехують, розказуючи, що нас з вами - меншість. =))
Одже, "тут Україна"? То дайте вибір народу України. Не хочете? Не хочете звісно... Бо тоді, коли народ зробить вибір, вже не вийде горлати "геть!" Бо висилати з краъни доведеться весь народ. Або пакувати валізки самостійно. Кудись туди... До гауляйтерів. :D
^
One_King_Two_Princes
Отправлено: May 24 2011, 08:56

not OG

Шановна Lovenkrantz, я розумію, що ви вже навчилися ображати співрозмовника не напряму, а завуальовано. На-жаль таких співрозмовників зараз більшість: мета таких людей не дійти консенсусу, ба хоча-б поспілкуватися, а образити свого опонента, щоб відчути себе сильнішим, більш значущим.

Цитата
Ці слов'ята можна почути від кожного нациста, коли він втрачає контроль над собою та припиняє гру в циілізовану особистість. =))

Ніякий я не нацист, навіть не націоналіст.

Цитата
Тоді я не розумію вас. Ви розумієте, що мільонам ваших співгромадян "незручно",

Я розумію щодо незручності, вона присутня. Але протиставляючи вашу незручність до того що може цілком зникнути українська мова приходиться вибирати. Я вибираю державу.

До-речі тут є дуже важливий аспект. Ви розмовляєте російською мовою, але проблема в тому, що російська мова додатково не несе в собі ніякої культурної цінності. Комуністи за століття винищили все, що було російською культурою і тепер ця мова гола, без культури. От скажіть, ви дотримуєтеся яких російських традицій? Культурних звичаїв? Їх просто не залишилося!
Це не я придумав, просто переповів слова подружки Ліни Костенко (нажаль, не пам'ятаю її ім'я ).

Цитата
Ці країни, які використовують дві (та більше) офіційних мови - вам чимось стали не до вподоби? Чим?

Не слід порівнювати інші двомовні країни з нашою, наша держава ще дуже молода. Інші країни за століття сформували свій національний "стержень", якщо бажаєте.
І чому у вас така ненависть до людей які люблять українську мову? У мене багато російськомовних друзів і питання мови ні-разу не поставало в компанії. Кожен розмовляє на якій хоче, для себе визначив, що не люблю суржик, але навіть про це б нікому не дорікнув.

Я не буду вам нічого радити, чи пропонувати. У мене до вас запитання. Ви вважаєте, що вмієте консолідуватися? І спокійно почути опонента, а не тільки вислуховувати (читати) його з вогнем ворожості в грудях? І чому ви пишете українською?
^
Jein
Отправлено: May 24 2011, 16:11

Мастер

Цитата
Дитина - геній... Дайте їй хто-небудь глобус. Нехай зітре Канаду, Бельгію, Швейцарію. Їх жеж бо не існує... =hopelessness=

Хороший мой,это мнение личное,и тебя никто не просит с ним соглашатся.Если у страны нет своего языка,так же как нет собственной символики,законодательства и т.п-тогда мне сложно назвать это просто страной.Так,территория. И да,если уж на то пошло,то Канаду,Бельгию и Швейцарию тоже нельзя назвать полноценными странами.
^
0 Пользователей читают эту тему ( Гостей и Скрытых Пользователей)
Пользователей:

Страницы: (7)  # 1 2 [3] 4 5 ... Последняя » Новая тема

[ Script Execution time: 0.1151 ]   [ 34 queries used ]   [ GZIP включён ]   [ Time: 15:00:42, 26 Oct 2021 ]

Контактный адрес: deweiusmail.ru