Модераторы:

Страницы: (7)  # [1] 2 3 ... Последняя » ( Перейти к первому непрочитанному сообщению ) Новая тема

 

Чи потрібні українцям дві державні мови?

, як гадаєте?
Чеширский кот
Отправлено: Dec 13 2010, 18:05
Offline

Кто бы ни говорил что слишком много хорошего - это плохо.
******
Пол:
Боевой маг VII
Облик: --
Группа: Пользователи
Сообщений: 561
Пользователь №: 55891
Регистрация: 26-October 10

user posted image

Мільйони українців напередодні чергових президентських чи парламентських виборів стають свідками розігрування мовного питання в Україні. Знову і знову перед українським народом постає дилема вибору, скільки повинно бути державних мов: одна чи дві?

Ми вам обіцяємо дві державні мови, а після виборів забудемо навіть про українську.

Спекулюючи на трагічних історичних обставинах, які склалися внаслідок багатовікового приниження рідної мови українців, насильного ополячування та русифікації українського населення, окремі політичні партії постійно в засобах масової інформації, у виступах своїх представників перед населенням нав'язують людям дискусію про введення другої державної мови, а саме російської, всупереч здоровому глузду та вимогам Конституції України.

Систематично з трибуни Верховної Ради України звучать виступи російською мовою. Але, вважаю, якщо людина доросла до рівня державного діяча того чи іншого рангу, вона повинна раз і назавжди запам'ятати, що найперший її обов'язок - досконало володіти мовою держави, яка зростила цю людину і вивела на чільні позиції в країні. Питання повинно ставитися таким чином: якщо парламентарій або керівник того чи іншого рівня неспроможний або не бажає оволодіти державною мовою, то нічого йому робити на державній посаді або варто сидіти і ночами вчити мову.

Так заведено в усіх країнах, які в нас прийнято називати цивілізованими. Особливо це стосується молодих людей, які вирішили працювати на державній службі. Перш за все, молодій людині, котра бере участь у конкурсі на заміщення тієї чи іншої посади, слід запропонувати написати диктант з української мови, а далі, якщо майбутній претендент справився із завданням, дивитися на інші кваліфікаційні вимоги.

Чи справді так важко вивчити українську?

Тепер кілька слів про те, чи насправді така важка для вивчення українська мова. Практика свідчить протилежне: кожна грамотна людина, яка проживає в країні, де абсолютна кількість громадян вважає рідною мову українську, спроможна цією мовою оволодіти. Згадаймо, скільки партноменклатурників раптом різко заговорили українською в 1991 році, прагнучи залишитись на керівних посадах, як швидко згадав про своє володіння українською мовою екс-президент України Леонід Кучма. І таких прикладів безліч. Слід домогтися лише одного: безумовного виконання в Україні "Закону про мови".

Про те, що слов'янина можна навчити іншої словянської мови якщо цього вимагають певні обставини, свідчить факт з педагогічної практики мого батька, вчителя-пенсіонера Віктора Шершня. - У 80-х роках минулого століття, коли я працював директором школи і викладав російську мову і літературу, - розповідає він.- Навчався в школі хлопчина, м'яко кажучи, невисоких здібностей. На уроках його ніяк неможливо було змусити відповідати російською мовою, і заробляв він свою маленьку "трійку", відповідаючи майже повністю українською мовою. Пройшов певний час, і хлопець пішов служити в армію. Через півроку командування частини, яка дислокувалася у Бердичеві, надало юнакові короткотермінову відпустку. І яким же було моє здивування, коли хлопець при зустрічі зі мною привітався і заговорив російською мовою. Я привітався українською зі своїм колишнім учнем і сказав: "Спасибі твоєму прапорщику, він виявився набагато кращим педагогом за мене".

Відбувалося це ще за компартійних часів, але висновок напрошується один, що нашим можновладцям, які ніяк не бажають спілкуватися державною мовою, не вистачає якраз такого прапорщика, який навчив мого вихованця за півроку російської мови краще, ніж я, дипломований фахівець за сім років.

Проблема не в мовному середовищі, а у вихованні та патріотизмі Виявляється, проблема заключається не в мовному середовищі, в якому проживає людина, а перш за все у вихованні і патріотизмі. На мою думку, російську мову потрібно вивчати в школах України як предмет, виділити на неї програмні години в необхідному обсязі, адже це є мова сусідньої великої держави. У нас багато спільного з російським народом, але ми - також велика суверенна держава і державна мова у нас повинна бути одна: українська. Ми не повинні забувати про суспільно-моральну гідність, про те, що викликає і підтримує загальну повагу, почуття гордості, бо без цього ніколи не матимем власної гідності і самоповаги.

Я вважаю, що заслуговують поваги люди, які в свій час не змогли з тих чи інших причин досконало вивчити українську мову, але не соромляться оволодівати нею зараз. Заслуговує шани всесвітньо відомий боксер Віталій Кличко, який вільно володіє німецькою та англійською мовами, а зараз наполегливо вдосконалює знання української.

Анна Ахметова чи Анна Ахматова?


Разом з тим соромно стає, коли питання двох державних мов піднімається лідером "Партії регіонів" Віктором Януковичем, який у одному з своїх виступів, агітуючи за другу державну мову, сказав про свою гордість за велику російську поетесу Анну АХМЕТОВУ. А видатна російська поетеса, Анна Андріївна Горенко, уродженка міста Одеси, ніколи не брала псевдоніму Ахметова, а створювала свої чудові поезії під прізвищем Ахматова. Невідомо, мабуть, прихильникам двох державних мов і те, що навчалася вона у Києві, на юридичному факультеті Вищих жіночих курсів і досконало володіла українською мовою, про що свідчить переклад нею на схилі років в 1958 році найкращої ліричної збірки класика української літератури Івана Франка "Зів'яле листя", хоча й проживала поетеса на цей час близько 60 років на теренах Росії.

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову


Геніальна поетеса, гордість української нації Ліна Костенко сказала: "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову". Звідси випливає, що тим, у кого відібрало мову, і тим, хто хоче цю мову відібрати у свого ж народу, нічого робити в нашій політиці. І не потрібно на кожному кроці говорити про патріотизм, не усвідомивши, що велика нація повинна мати єдину державну мову - мову свого народу, а її представники, дай Бог, нехай володіють і десятками мов.
^
Лоренс Синианская
Отправлено: Jan 28 2011, 10:23
Offline

Мудрец
*******
Пол:
Великий волшебник III
Облик: --
Группа: Пользователи
Сообщений: 1274
Пользователь №: 51556
Регистрация: 12-December 09

Дуже сумно, що більщість українців не розуміє як ганьбить їх незнання рідної мови. Та незнання - це виліковно, а "небажання" знати...

Підписуючись під російською, як під другою державною, ми визнаємо відсутність тієї самої держави.

Люди! Цінуйте себе більше! Україна - велика держава, заснована на два сторічча раніше за Росію і кожен з нас може зробити багато для ії процвітання.

Нехай російска мова буде державною мовою Росії і кожен знає своє місце!
Добавлено через 2 минут
Недавня подія з водієм та робітником ДАЇ дає надію, що всеж є сміливі молоді люди, які стають на захист рідної мови!
^
NoraLi
Отправлено: Feb 24 2011, 22:41
Offline

Преподаватель истории магии, Университет Гриффиндор, год 3000 от
********
Пол:
Магистр VI
Облик: --
Группа: Пользователи
Сообщений: 3131
Пользователь №: 8929
Регистрация: 29-October 05

Павло Глазовий

Про бідного Льову і державну мову

Зустрілися на базарi
Дамочки знайомі.
- Як ваш Льова поживає?
- Сидить у дурдомi.
Він в Ізраїль перебрався
До перебудови,
А там бар'єр - бiда тобi,
Як не знаєш мови.
Вчився Льова так старанно,
Що не бачив свiту,
Але ідишу не вивчив,
Не знає івриту.
Як почина балакати,
Ні складу, нi ладу.
Там же книжки не спереду
Читають, а ззаду.
Потикався бiдний Льова
В рiзні установи,
Все закрито-перекрито,
Як не знаєш мови.
Скрiзь дивилися на Льову,
Як на психопата,
Тому й зробив бiдний Льова
З фанери плаката.
Накарлякав: "До такого
Життя ми не звичні.
Ми - євреї особливі,
Російськоязичні.
Вимагаєм від кнесета
Створить нам умови,
Запровадить в Ізраїлі
Дві державні мови!”
Гукав Льова пiд кнесетом,
Роззявивши рота,
А на нього всі дивились,
Як на ідіота.
Мало йому не побили
На лобi плаката.
Тепер в Льови у дурдом! -
Окрема палата.
Щоб знав, дурень, що Ізраїль -
Розумна держава.
Нав'язувать чужу мову
Там не мають права.

Тут - більше, і це не кон'юнктура, деякі вірші ще за Радянського Союзу написані. ("Кухлик" - точно, й тогочасна цензура щось різкіше просто б не пустила)

Класик сказав усе за нас. Можливо, трохи перебільшив (і російську в Ізраїлі розуміють, і знання івриту не вимагають - якщо тільки не йдеш на державну службу. На відміну від України, де перша особа та прем'єр скоро вже відправлять на пенсію половину гумористів, а друга половина буде заробляти пародіями на цих двох людей. А риба псується... самі знаєте :( )

Не хочеться вірити, ніби українцям, щоб поважати рідну культуру треба зазнати стільки ж утисків, як і євреям.
^
Бэйджиг
Отправлено: May 19 2011, 15:29
Offline

Мастер флуда
**********
Пол:
Архимаг VII
Облик: --
Группа: Пользователи
Сообщений: 31135
Пользователь №: 30627
Регистрация: 23-July 07

Ап топік.)
Я була дуже вражена тим, що цього року випусникам дозволили складати еказмени (ЗНО) з російської мови, яка не є державною. Не знаю, чи буде дозволено робити вибір між українською та російською - можливо, але не думаю, що цього року, поки що тільки українську враховують. Але як ви вважаєте, правильно це чи ні?
^
Барбацуца_мульт
Отправлено: May 19 2011, 16:22
Offline

NOTRE JOUR VIENDRA
********
Великий волшебник XII
Облик: Animagus Thunderbird
Группа: Мульт
Сообщений: 3806
Пользователь №: 53700
Регистрация: 12-May 10

правильно будет -предоставить человеку выбор
^
Бэйджиг
Отправлено: May 19 2011, 16:37
Offline

Мастер флуда
**********
Пол:
Архимаг VII
Облик: --
Группа: Пользователи
Сообщений: 31135
Пользователь №: 30627
Регистрация: 23-July 07

Барбацуца, але навчання в вищих учбових закладах проводиться українською мовою, а не російською. Якщо буде дозволено сдавати або ту, або іншу, чи зможуть люди засвоювати матеріал, який викладачі подають українською, а не російською?
^
Lovenkrantz
Отправлено: May 19 2011, 17:08
Offline

Surprise me...
*********
Великий маг VII
Облик: Animagus Thunderbird
Группа: Пользователи
Сообщений: 7639
Пользователь №: 31387
Регистрация: 8-August 07

Цитата (Пэйджик @ May 19 2011, 16:37)
сдавати

"Складати". Або "здавати". Залежно від того, що ти маєш на увазі - іспити або ж порожні пляшки... =hopelessness=
Цитата (Пэйджик @ May 19 2011, 16:37)
але навчання в вищих учбових закладах проводиться українською мовою, а не російською

Саме тому, тобі сказали: "треба дати людям свободу обирати". Якщо студент обере російську, як освітню, то з якого вихиляса йому потрібно буде "засвоювати" матеріал українською???

Все визначається метою. Якщо мета нашої держави - надати комфортні та справедливі умови існування на теренах країни, то, звичайно, державних мови має бути дві. Якщо мета нашої країни - потакання застарілим коплексам неповноцінності деяких "свідомих" громадян, то, звичайно ж, треба штучно створювати домінування української, дискримінуючи російськомовне населення.
^
Бэйджиг
Отправлено: May 19 2011, 23:28
Offline

Мастер флуда
**********
Пол:
Архимаг VII
Облик: --
Группа: Пользователи
Сообщений: 31135
Пользователь №: 30627
Регистрация: 23-July 07

От тому мені й цікаво, який крок буде наступним. Або російську мову офіційно зроблять державною, або ж зроблять іспити російською, але викладати будуть лише українською. Бажання надати комфортні умови я не дуже бачу.
^
Torrens fatum
Отправлено: May 20 2011, 00:03
Offline

Чего стоит победа, которая достаётся задарма?
**********
Пол:
Великий волшебник X
Облик: --
Группа: Пользователи
Сообщений: 12763
Пользователь №: 28117
Регистрация: 20-April 07

Ну хоча б новий законопроект "Про мови", який робив російську регіональною, а де-факто - державною, таки відхилили.
^
NoraLi
Отправлено: May 20 2011, 05:50
Offline

Преподаватель истории магии, Университет Гриффиндор, год 3000 от
********
Пол:
Магистр VI
Облик: --
Группа: Пользователи
Сообщений: 3131
Пользователь №: 8929
Регистрация: 29-October 05

Цитата (Lovenkrantz @ May 19 2011, 17:08)
Якщо студент обере російську, як освітню, то з якого вихиляса йому потрібно буде "засвоювати" матеріал українською???
Тобто, пропонується де факто дублювати вищу освіту двома мовами?
Цитата (Lovenkrantz @ May 19 2011, 17:08)
Все визначається метою. Якщо мета нашої держави - надати комфортні та справедливі умови існування на теренах країни, то, звичайно, державних мови має бути дві
Чому не три? Не п'ять, не за кількістю національностей? Чому справедливі умови існування мусять мати лише росіяни? :)
Цитата (Lovenkrantz @ May 19 2011, 17:08)
Якщо мета нашої країни - потакання застарілим коплексам неповноцінності деяких "свідомих" громадян, то, звичайно ж, треба штучно створювати домінування української, дискримінуючи російськомовне населення.
Даруйте, але мене вже нудить від текстів про дискримінацію за відсутності фактів. В чому вона полягає, на Вашу думку?
Цитата (Torrens fatum @ May 20 2011, 00:03)
Ну хоча б новий законопроект "Про мови", який робив російську регіональною, а де-факто - державною, таки відхилили.
Це одна з небагатьох добрих новин.Добавлено через 3 минут
Цитата (Пэйджик @ May 19 2011, 15:29)
Я була дуже вражена тим, що цього року випусникам дозволили складати еказмени (ЗНО) з російської мови, яка не є державною
А от тут прошу уточнити, бо не в темі. Якщо - так само. як з англійської чи німецької - не бачу нічого страшного. А от якщо не З мови, а інші базові предмети - НЕДЕРЖАВНОЮ, тоді вже стає "весело".

Добавлено через 4 минут
Якщо цей, другий варіант - то післязавтра, можливо, галичани вимагатимуть права здавати математику німецькою - не тому, що всі її знають, а просто задля галасу :).
^
0 Пользователей читают эту тему ( Гостей и Скрытых Пользователей)
Пользователей:

Страницы: (7)  # [1] 2 3 ... Последняя » Новая тема

 [ Script Execution time: 0.0892 ]   [ 34 queries used ]   [ GZIP включён ]   [ Time: 09:33:15, 24 Oct 2021 ]

Контактный адрес: deweiusmail.ru