Модератори: Юланна.

Сторінки: (10)  # « Перша ... 6 7 [8] 9 10  ( Перейти до першого непрочитаного повідомлення ) Нова тема

 

Суржик

Лианна Снейп
Відправлено: Jun 20 2013, 13:53
Offline

Ты такой же нормальный как и я..
**
Стать:
Заклинач III
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 19
Користувач №: 77367
Реєстрація: 9-December 12





Я мешкаю у російськорозмовньому місті, тому здебільшого спілкуюсь на російській. Проте, я вчуся в українській школі, де ми спілкуймося на рідній мові. Я однаково володію і тою й іншою мовою та ніколи їх не змішую. До суржика в мене нормальне ставлення, в мене декілька подруг на ньому спілкуються. На мене, на щастя, це не вплинуло і мова моя, як кажуть декотрі, милозвучна. ^_^
^
Неисправная Север
Відправлено: Jun 21 2013, 02:31
Offline

Мы просто пыль на пузе времени...
****
Стать:
Метаморфомаг V
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 195
Користувач №: 73530
Реєстрація: 2-July 12





Цитата (Лианна Снейп @ Jun 20 2013, 13:53)
Я мешкаю у російськорозмовньому місті, тому здебільшого спілкуюсь на російській. Проте, я вчуся в українській школі, де ми спілкуймося на рідній мові. Я однаково володію і тою й іншою мовою та ніколи їх не змішую. До суржика в мене нормальне ставлення, в мене декілька подруг на ньому спілкуються. На мене, на щастя, це не вплинуло і мова моя, як кажуть декотрі, милозвучна. ^_^

=hopelessness= Не ображайся, дівчино, але я мушу відкрити тобі очі - ти розмовляєш саме суржиком. Я не кажу, що моя мова ідеальна, але я бачу у тебе досить багато помилок.
- не російськорозмовньому, а російськомовному;
- не на російській, а російською мовою або просто російською, і не на рідній мові, а рідною мовою; взагалі-то не така вже вона тобі й рідна...
- і знов за рибу гроші... на ньому спілкуються - це не вірне формулювання, правильно - ним спілкуються;
- як кажуть декотрі - це фу-фу-фу - як дехто каже .
Тож, русизм на русизмі. Я не знаю, як розмовляють твої подруги, та певно, й знати не хочу, але твоя мова зовсім не милозвучна. Тобі, як і кожному з нас, ще навчатися і навчатися.
І порада на майбутнє. Пізнання рідної мови, то така стежина, що не має кінця, і вислови: "я знаю рідну мову" або "моя мова ідеальна", спонукають замислитись щодо розумових здібностей того, хто їх каже.
^
Лианна Снейп
Відправлено: Jun 21 2013, 08:31
Offline

Ты такой же нормальный как и я..
**
Стать:
Заклинач III
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 19
Користувач №: 77367
Реєстрація: 9-December 12





Не ображайтесь, дівчино, але ви не праві... =huh=
Цитата (Неисправная Север @ Jun 21 2013, 02:31)
- не російськорозмовньому, а російськомовному;

Взагалі-то кажуть і так, і так. "Російсько-розмовному" пішло від "розмовляти". Це все одно що сказати "я розмовляю..." Тут треба зауважити, що я пропустила дефіс, може тому Ви й кажете, що це не правильно.
Цитата (Неисправная Север @ Jun 21 2013, 02:31)
- не на російській, а російською мовою або просто російською, і не на рідній мові, а рідною мовою; взагалі-то не така вже вона тобі й рідна...

Знов таки, у багатьох юридичних документах так. Дівчино, я писала манову роботу по мові і зайняла перше місце. Там перевіряють професіонали! Тож ось так. Щодо рідної мови... Тут вже не Вам судити. Скажу тільки, що я народилася на Україні, живу на Вкраїні і буду тут жити й надалі.
Цитата (Неисправная Север @ Jun 21 2013, 02:31)
- як кажуть декотрі - це фу-фу-фу - як дехто каже .

Господи, хто це таке Вам сказав? Я читала українську літературу, там ця фраза зустрічалося не один раз. Часто ж можна почути "Декотрі кажуть, що...". Слово "декотрі" навіть не синонім до "дехто". Якщо перевести "декотрі" на російську - це буде "некоторые", а "дехто" - "кто-то".
Так от, що я хотіла сказати. В українській мові є багато причин для суперечок, проте те, що я Вам пояснила - правда. Якщо Вам щось не до душі - всі Ваші претензії, будь-ласка, до підручників, до письменників, до вчителів. Якими би Ви розумними не були, вони все рівно ерудовані більше, ніж Ви.
^
Неисправная Север
Відправлено: Jun 27 2013, 09:56
Offline

Мы просто пыль на пузе времени...
****
Стать:
Метаморфомаг V
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 195
Користувач №: 73530
Реєстрація: 2-July 12





Цитата (Лианна Снейп @ Jun 21 2013, 08:31)
Взагалі-то кажуть і так, і так. "Російсько-розмовному" пішло від "розмовляти". Це все одно що сказати "я розмовляю..." Тут треба зауважити, що я пропустила дефіс, може тому Ви й кажете, що це не правильно.

От з дефісом - не маю жодних претензій.
Цитата (Лианна Снейп @ Jun 21 2013, 08:31)
Знов таки, у багатьох юридичних документах так. Дівчино, я писала манову роботу по мові і зайняла перше місце. Там перевіряють професіонали! Тож ось так. Щодо рідної мови... Тут вже не Вам судити. Скажу тільки, що я народилася на Україні, живу на Вкраїні і буду тут жити й надалі.

То ви, певно, не написали у мановій роботі "на українській мові". У юридичніх документах, таке формулювання можливе, але ми кажемо не про юр.док. а про художню або розмовну мову. Якщо ви писали МАН, то маєте розуміти, що це дещо різні речі, і вислови, можливі в науковому або офіційно-діловому стилі мовлення, не вживаються у художньому чи розмовному стилях, і навпаки. До речі МАН - це не показник, якщо ви, звичайно, не у фіналі здобули перемогу.
Цитата (Лианна Снейп @ Jun 21 2013, 08:31)
Господи, хто це таке Вам сказав? Я читала українську літературу, там ця фраза зустрічалося не один раз. Часто ж можна почути "Декотрі кажуть, що...". Слово "декотрі" навіть не синонім до "дехто". Якщо перевести "декотрі" на російську - це буде "некоторые", а "дехто" - "кто-то".
Так от, що я хотіла сказати. В українській мові є багато причин для суперечок, проте те, що я Вам пояснила - правда. Якщо Вам щось не до душі - всі Ваші претензії, будь-ласка, до підручників, до письменників, до вчителів. Якими би Ви розумними не були, вони все рівно ерудовані більше, ніж Ви.

Я й не казала, що ваш вислів невірний, я сказала, що він не файний...
І, мила дівчино, хто вам сказав, що ваші вчителі ерудованіші від мене? Ви так багато знаєте про мене?
^
гитик
Відправлено: Jun 28 2013, 05:58
Offline

NOTRE JOUR VIENDRA
*********
Великий магістр XI
Вигляд: Animagus Thunderbird
Група: Користувачі
Повідомлень: 5462
Користувач №: 77316
Реєстрація: 8-December 12





Цитата (Неисправная Север @ Jun 27 2013, 09:56)
У юридичніх документах, таке формулювання можливе, але ми кажемо не про юр.док. а про художню або розмовну мову

Не зрозуміла, адже формулювання, словотворення, граматика та пунктуація для усіх стилів, окрім розмовного, одні й теж самі. Чи в український мові щось нове існує? Прошу пояснити.
До речі, існує у український мові таке інтернет явище на зразок “кумедної албанської”?
Щодо розмовного стиля — в інтернеті можливо вважати коли людина пише звичайнісіньке повідомлення, що вона використовує саме розмовний стиль мовлення, й тому не зволікати на ії помилки? До речі, правила форуму забороняють обговорення мовних огріхів чужих повідомлень, але ж я думаю, що нічого страшного не буде якщо ми будемо виправляти один одного, коректно виправляти. Що до себе — була би вдячна за виправлення моїх помилок, бо мову не вчила у школі, бо школа російська була, тільки-но самотужки останні декілька років.
^
blackberry
Відправлено: Aug 24 2013, 12:48
Offline

yeah, do it again!
*******
Стать:
Кудесник XI
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 1359
Користувач №: 9521
Реєстрація: 17-November 05





Коли я розмовляю українською це всеодно сприймається майже як суржик, тому що вимова погана. Вчилась в школі російською мовою, сім"я, друзі - всі розмовляють російською, тому в университеті буває складно іноді на семінарах) Намагаюсь говорити якумога менше, шоб не позорити(ганьбити якось зовсім жорстоко звучить) мову своєю жахливою вимовою :lol:
^
Малюк
Відправлено: Aug 27 2013, 08:39
Offline

Всеведающий
*********
Магістр III
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 9922
Користувач №: 18144
Реєстрація: 21-June 06





blackberry, ніякої ганьби у цьому немає.) Розмовляй більше і суржик зникне через деяких час.) Якщо, звісно ж. сама цього хотіти будеш)
^
гитик
Відправлено: Aug 31 2013, 20:20
Offline

NOTRE JOUR VIENDRA
*********
Великий магістр XI
Вигляд: Animagus Thunderbird
Група: Користувачі
Повідомлень: 5462
Користувач №: 77316
Реєстрація: 8-December 12





Цитата (blackberry @ Aug 24 2013, 12:48)
Намагаюсь говорити якумога менше, шоб не позорити (ганьбити якось зовсім жорстоко звучить) мову своєю жахливою вимовою

Меня всегда удивляло такое отношение к языку. Что значит опозорить язык? Это всего лишь средство выражения себя. Боже мой, в русском языке столько говоров, что не перечислишь, но почему-то ни один рязанец или же москвич не считает что своим произношением он позорит русский язык. А с вами что, люди?
Вот даже опросник этой темы начинается с довольно забавного утверждения:
Цитата
Ви вважаєте суржик ( Минимум пунктов выбора: 1, Максимум пунктов выбора: 2 )
"Мовою бидла, котрому ліньки вивчити не лише чужу, але й власну мову" (с) моя прабабуся.

Так уж исторически сложилось, что в восточных регионах нашей страны смешались два языка, в западных - чуть более двух языков. То есть человек слышащий такую речь с детства, для которого она и является родной, считается согласно умозаключению прабабушки автора опросника - быдлом. То есть практически все граждане. Не хило
^
Малефисента
Відправлено: Sep 29 2013, 15:44
Offline

Катариада Базаливмейская
*******
Стать:
Великий магістр VI
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 1538
Користувач №: 81133
Реєстрація: 3-June 13





Guernica, я з тобою цілком погоджуюсь.Немає нічого позорного у тому що хтось розмовляє суржиком.Не можливо ідеально спілкуватись українською мовою якщо більша половина нашого суспільства змішує дві мови.Але поглиблене вивчення своєї мови задля самовдосконалення-це велика справая яка варта пошани.
Одне я знаю точно:якою б мовою ти не розмовляв,якщо ти українець-ти повинен розуміти українську мову.
^
azazel ravenclaw
Відправлено: Oct 17 2013, 06:29
Offline

всезнающий
*****
Стать:
Заклинач I
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 401
Користувач №: 83756
Реєстрація: 15-October 13





Я наприклад не говорю суржиком
^
0 Користувачів переглядають дану тему ( Гостей і Прихованих Користувачів)
Користувачів:

Сторінки: (10)  # « Перша ... 6 7 [8] 9 10  Нова тема

 



[ Script Execution time: 0.0969 ]   [ 24 queries used ]   [ GZIP ввімкнено ]   [ Time: 09:34:56, 20 Apr 2024 ]





Рейтинг Ролевых Ресурсов - RPG TOP