Модератори: Юланна.

Сторінки: (10)  # « Перша ... 2 3 [4] 5 6 ... Остання » ( Перейти до першого непрочитаного повідомлення ) Нова тема

 

Суржик

freefly
Відправлено: Feb 25 2011, 20:43
Offline

Гуру
********
Стать:
Великий чародій II
Вигляд: Animagus Thunderbird
Група: Користувачі
Повідомлень: 3181
Користувач №: 27432
Реєстрація: 8-March 07





Що поробиш, я знаходжусь в Одесі. У цьому місті більшість населення розмовляє саме російською мовою. А от студенти з навколишніх СМТ (в кращому випадку), які намагаються не відрізнятись від інших, самі вже не можуть дати визначення специфіці своєї мові. З такими студентами інколи доводиться говорити їх мовою. Перевчити? Намагались, але - безрезультатно. 3 роки вже пройшло, а вони все своє клекочуть... Оскільки я не потребую регулярного спілкування з ними, то не вважаю себе в цьому плані безнадійною.
^
Фея кленового сиропа
Відправлено: Feb 26 2011, 04:36
Offline

Мастер флуда
**********
Стать:
Верховний чародій X
Вигляд: Animagus Thunderbird
Група: Користувачі
Повідомлень: 31823
Користувач №: 30627
Реєстрація: 23-July 07





freefly, але на якій мові тобі простіше/більше подобається розмовляти? І суржик не ріже слух?
^
Supreme
Відправлено: Mar 22 2011, 16:51
Offline

Всеведающий
*********
Стать:
Великий маг VII
Вигляд: Animagus Kelpie
Група: Користувачі
Повідомлень: 7700
Користувач №: 41096
Реєстрація: 19-July 08





Я дуже негативно ставлюся до "суржику". Людина, яка не може привести до ладу свою мову, не має поваги до себе у першу чергу. Я спілкуюся або лише російською або лише українською, не змішуючи слова.
^
Levonochek
Відправлено: Mar 28 2011, 12:52
Offline

Кохаюю*
****
Стать:
Чаклун V
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 122
Користувач №: 55202
Реєстрація: 23-August 10





Можливо..Особисто я стараюсь говорити на нормальній українській мові але отчення навколо мене говорить в основному на суржику...ти слухаєш це і сам мимоволі починаєш так розмовляти..ця проблема скрізь...
от якби робити якісь дні коли треба було говорити чисто на нашій мові...
було б круто..(вибачте за сленг)
треба рятувати нашу мову..вже навіть уркаїнське телебачення перейшло на російську..теле шоу на російському ведуть так само як і концерти
^
Леди Очаровашка
Відправлено: May 16 2011, 16:29
Offline

Але я не та...
*******
Стать:
Чародій V
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 2270
Користувач №: 23310
Реєстрація: 20-November 06





А я от не знаю куди написати. Нової теми не хочеться створювати - бо це занадто - тема заради одного маленького питаннячка.
а "Суржик".. напевно...

Отож, як відомо, роль наголосу в мові - значна. Адже не так наголосиш слово - і вже "перекрутив" слово, можливо, навіть, змінив його значення. Я не питатимусь про наголос у слові "разом" чи "випадок", - хоча, можливо, й варто було б. Та то, якби я намагалась оцінити людину. А зараз у мене інша мета - прояснити для себе ситуацію.

Думаю, багато хто знає письменника і громадського діяча Бориса Дмитровича Грінченка. Ну ,може не особисто, але чув про нього. Це прізвище є дуже суперечливим саме в плані наголошення. Різні джерела, різні люди, кожній з яких, здавалося б, можна вірити... та різні варіанти. Власне, є дві позиції щодо наголошення цього слова: ГрІнченко та ГрінчЕнко.

Як ви гадаєте ,який правильний варіант наголошення цього прізвища? Бажано, посилаючись на певні джерела, правила ,тощо.
^
Фея кленового сиропа
Відправлено: May 16 2011, 16:42
Offline

Мастер флуда
**********
Стать:
Верховний чародій X
Вигляд: Animagus Thunderbird
Група: Користувачі
Повідомлень: 31823
Користувач №: 30627
Реєстрація: 23-July 07





Цитата (Леди Очаровашка @ May 16 2011, 16:29)
ГрінчЕнко

Я завжди так промовляю, а інший варіант навіть не чула. :crazy:
^
Леди Очаровашка
Відправлено: May 16 2011, 17:21
Offline

Але я не та...
*******
Стать:
Чародій V
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 2270
Користувач №: 23310
Реєстрація: 20-November 06





Пэйджик, повір людині, що вчиться в інституті імені БД Грінченка - зустрічаються обидва варіанти, при чому як з вуст студентів, так і викладачів, і дуже важко підрахувати який частіше.
^
la melancolie
Відправлено: May 16 2011, 17:22
Offline

present & perfect
********
Чудотворець I
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 3597
Користувач №: 36622
Реєстрація: 25-January 08





Цитата (Пэйджик @ May 16 2011, 16:42)
Я завжди так промовляю, а інший варіант навіть не чула. :crazy:

У нашій школі всі кажуть ГрІнченко. Думаю, в університеті учителів учили саме так вимовляти.
^
Зелье оборотное
Відправлено: Apr 27 2012, 20:36
Offline

Оборотное зелье
****
Стать:
Великий чарівник I
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 107
Користувач №: 55370
Реєстрація: 7-September 10





Дуже часто для того, що б точніше і доступніше виразити свою думку для більшості, використовують суржик. Суржик у повсякденному житті використовують абсолютно усі, навіщо лукавити?
І я абсолютно не заморочуюсь з цього приводу. Суржик - таке явище, яке існувало, існує і існуватиме, незалежно від того, що про це думають люди.
^
Зелье оборотное
Відправлено: Apr 28 2012, 08:58
Offline

Оборотное зелье
****
Стать:
Великий чарівник I
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 107
Користувач №: 55370
Реєстрація: 7-September 10





Цитата
Я ось зовсім не розумію нащо намагатися говорити українською, якщо не тільки граматику не знають люди, а й простих слів.

О, особливо якщо взяти до уваги мову Азарова, між іншим, другої по важливості державної особи після Президента України. Це взагалі шедевр. Про мову президента особлива тема.
Суржик - неминуче зло при такому розкладі.

До речi,
цитую
^
0 Користувачів переглядають дану тему ( Гостей і Прихованих Користувачів)
Користувачів:

Сторінки: (10)  # « Перша ... 2 3 [4] 5 6 ... Остання » Нова тема

 



[ Script Execution time: 0.1499 ]   [ 24 queries used ]   [ GZIP ввімкнено ]   [ Time: 09:19:29, 25 Apr 2024 ]





Рейтинг Ролевых Ресурсов - RPG TOP