Модераторы:

Страницы: (14)  [#] 1 2 3 ... Последняя ».  ( Перейти к первому непрочитанному сообщению ) Новая тема

Чи любиш ти мову свою солов`їну?

, Ваше відношення до Української мови.
Отправлено: Apr 18 2010, 16:03
Чи любите ви Українську мову? І чому?
Отправлено: Apr 19 2010, 15:12
Не зважаючи на те, що більшість часу я розмовляю російською, рідну мову я дуже люблю.
Після розмови українською або, слухаючи українські пісні, я відчуваю натхнення. Не можу пояснити, чому. Але факт.
Отправлено: Apr 22 2010, 22:00
Мне очень приятно, когда слышу чистый украинский язык.
Одно Но. В последнее время в украинский язык непонятно зачем придумывают идиотские слова.
Еври - в оригинале же Еуро, Эвро
Рингтон - в оригинале же "ring"
и тому подобное
Отправлено: Apr 23 2010, 03:27
Qilinas Smith, повністю згодна! Ціми словами Засорюють Українську мову.
Отправлено: Apr 23 2010, 05:57
Просто большинство iншомовних слов сейчас делают, что бы не были похожи на русские.
Отправлено: Apr 23 2010, 14:32
Цитата (Qilinas Smith @ Apr 23 2010, 05:57)
Просто большинство iншомовних слов сейчас делают, что бы не были похожи на русские.

ні, просто слова не переводять, а транслітерують:
euro - евро
Хоча слух іноді ріже...

Мову люблю. Дуже.
Отправлено: Apr 23 2010, 17:22
Цитата (Марся Хотем @ Apr 23 2010, 14:32)
ні, просто слова не переводять, а транслітерують:
euro - евро
Хоча слух іноді ріже...

Мову люблю. Дуже.

Точно :( І найобразливіше те, що багатьом іншомовним словам є чисто Українські аналоги!
Отправлено: Apr 24 2010, 13:19
Qilinas Smith, а чого ж ви вельмишановний висловлюєте своє захоплення російською?
Отправлено: Apr 24 2010, 13:27
Святой Абдулла, поважайте думку інших. І він не висловлює своє захоплення російською, просто йому комфортніше нею розмовляти. Про любов до Української мови можна висловлюватись навіть англійською.
Отправлено: Apr 24 2010, 13:32
1. Я мав на увазі, що він висловлював захоплення українською мовою використвоуючи для цього російську

2.
Цитата
Про любов до Української мови можна висловлюватись навіть англійською.

Тільки якщо не знаєш української
Отправлено: Apr 24 2010, 15:33
Цитата
Тільки якщо не знаєш української

Не правда! Якщо хочется, можна на навіть на суржику, англійською чи іншою мовою. Відношення до української мови не змінюеться.
I love Ukranian language!
Отправлено: Apr 29 2010, 18:55
Ну давай поиграем в Фандорина
Я написал что мне приятно слышать когда слышу ее(лично где я живу, на суржике говорят, как начал сталкиваться с чистой и вообще поступив в универ стал стараться улучшать свой запас и язык украинский). Что никто не стесняется и все такое - это раз
А писать мне более удобно на русском, потому что с телефона, а на украинском Т9 плохо работает - это два.
У тебя ник и подпись на русском, и тоже пишешь на русском. А тут опа, на украинском еще и претензии, что подразумевает что ты типа восхищаешься, а не стоишь на схожей моей позиции. Это три.
Отправлено: Apr 29 2010, 19:49
Українську мову люблю, шаную і поважаю. І спілкуюсь нею, АЛЕ:

Святой Абдулла, а яка різниця, якою мовою він висловлює свою думку? От Мурррианночці(сорі, за такий нік) +1, бо якою він ромовляє, такою він і висловлює свою думку (і я пишу це недолюблюючи мешканців України, котрі говорять москальською, а не українською). Якщо мені подобається італійська чи француська, то хіба не можу я висловити захоплення цими мовами, навіть не знаючи мови? Можу! А Qilinas Smith-су теж +1, бо сам ти так само, як і він(пробач...) розмовляєш російською.
Отправлено: Apr 29 2010, 20:11
Я не лицемерю тут:) а вообще я когда на украинском, когда на русском, зависит от собеседника. Хочу развить и русский. Имею право. Может поеду к родственникам в россию жить-работать когда-то.
Отправлено: May 1 2010, 05:31
Еовін Хотем, ти висловила мою думку навіть точніше, ніж це зробила я!
Qilinas Smith, твоє право:)
Myo
Отправлено: May 1 2010, 20:15
Цитата
Ваше відношення до Української мови.

ставлення =tshhh=
Отправлено: May 2 2010, 03:54
Myo, не треба цього!
Myo
Отправлено: May 7 2010, 00:31
Цитата (Мурррианночко @ May 2 2010, 03:54)
Myo, не треба цього!

чому?
Отправлено: May 11 2010, 03:18
Myo, проїхали.... Просто мені не дуже подобається, коли мене виправляють!
Myo
Отправлено: May 11 2010, 22:25
Мурррианночко, дивно, а як же тоді ти дізнаєшься про свої помилки? І не тільки стосовно мови.
Отправлено: May 12 2010, 02:36
Myo, вірно...
Отправлено: Aug 23 2010, 21:36
так.. знайшлося...
Особам до 16ти - під спойлер заглядати не варто.
Показать текст спойлера
Отправлено: Aug 23 2010, 21:44
Леди Очаровашка, цікава картинка :gygy:

Відповідаючи на питання теми, то можу сказати, що українська мова мені подобається і розмовляю нею я кожний день, адже жители мого міста російською мовою не розмовляють. Можливо, це й вірно.
Отправлено: Aug 23 2010, 21:55
Леди Очаровашка, * злий та суворий модератор подивився на картинку, насупився та подумав, що нічого страшного в ній нема* Я за грудень.
Цитата (Gregory House @ Aug 23 2010, 21:44)
адже жители мого міста російською мовою не розмовляють. Можливо, це й вірно.

Між іншим, від твого міста до столиці їхати не більше години, але у Києві українську я чую нечасто.
Отправлено: Aug 23 2010, 21:58
Кикимора, але факт є фактом. Розмовляємо ми українською. Дуже рідко російську чую.
Отправлено: Aug 23 2010, 22:05
Gregory House, а як люди себе поводять, коли чують російську? Бо у нас - демократично, нікого не хвилює, російською ти розмовляєш чм українською.
Отправлено: Aug 23 2010, 22:08
Кикимора, ееее, ставляться...мм, нормально. Але, все ж таки, говоримо українською. Хоча і дивно, тому що дійсно біля самісінького Києва живемо.
Отправлено: Aug 23 2010, 22:19
Цитата (Кикимора @ Aug 23 2010, 21:55)
Леди Очаровашка, * злий та суворий модератор подивився на картинку, насупився та подумав, що нічого страшного в ній нема* Я за грудень.

згадала як злий та суворий модератор критично оцінював ізлавку на тему Романтика, і також не знайшов у ній нічого страшного =loly_wink=

Цитата (Кикимора @ Aug 23 2010, 22:05)
Бо у нас - демократично, нікого не хвилює, російською ти розмовляєш чм українською.

нууууу... не завжди. Мені іноді роблять зауваження. Більш чи менш демократично. Найбільше мені сподобалось, коли, незнаючи, як дійти до офісу потенційного роботодавця, я, підійшла до корпусу Драгоманова, що біля м. Університет, і попитала на російській допомогти мені підказати дорогу.
Там був один цікавенький чоловічок, років 40 (їх там багато було, і всі як один у костюмчиках =cupidgirl= ), з вусиками.
Так от, взяв він у мене мапу, я пояснюю ,що не можу зорієнтуватись. Російською звісно.
А він прийняв її, покрутив, на мене поглянув, і так з-під брів:
- Дівчино, а Ви українською володієте?
І так, наче, були б вільні руки - вуса підкрутив би.

Українську мову люблю. На відмін від України. Хоча, не можу сказати, що володію нею навіть на достатньому рівні. Зазвичай спілкуюсь або у колі україномовних, причому часто повторюю їх "діалектні", бо ж частіше суржикові вирази - так легше налаштовується контакт.
Та й знайома мене кілька разів "одьоргувала", прохаючи говорити російською, бо ж українська надто правильна. Хоча, мама каже, що наша нинішня українська зовсім не така красива і мелодійна як за її часів - їй дуж подобалась мова своєї вчительки.

Тепер же не знаю чому, іноді перемикає, і починаю говорити українською або ж суржиком навіть з російськомовними родичами (майже всі).
Добавлено через минуту
Цитата (Gregory House @ Aug 23 2010, 21:44)
цікава картинка

досить. при чому знайшлась в гуглі, що називається, під руку - коли зайшла зі знайомою мова про патріотизм, любов до мови, нації, країни - все ж дні налаштовують.
Отправлено: Aug 24 2010, 20:33
Цитата (Леди Очаровашка @ Aug 23 2010, 22:19)
з вусиками.

О. У мене чомусь вусики асоціюються з нашою країною.)
Українську мову люблю. На відмін від України.

Не зовсім зрозуміла... Ти любиш українську, але не любиш Україну; чи ти любиш мову солов'їну, але інші її не люблять?
що наша нинішня українська зовсім не така красива і мелодійна як за її часів - їй дуж подобалась мова своєї вчительки.

Згадала Коцюбинського "Тіні забутих предків". На жаль, я не чула "стару" українську мову власними вухами, у мене всі вчителі української мови були молоді.
Отправлено: Aug 24 2010, 22:26
Цитата (Кикимора @ Aug 24 2010, 20:33)
Не зовсім зрозуміла... Ти любиш українську, але не любиш Україну; чи ти любиш мову солов'їну, але інші її не люблять?

я не люблю країну, хоч так казати не можна, й викладачка риторики мене вбила б.

Вона розказувала, як на похоронах, Чорновола, наче, та не певна, коли Кучма повертався до свог оавто, люди кричали: "Ганьба". А дідусь сказав: "То є наш президент. МИ його обрали, і не можна його ганити."

Але країна, хай і моя - я її не обирала. І тому, можу виказувати, що незадоволена нею, і її представниками (хоча останніх ганити не можна, а лише ввічливо критикувати).

Хоча погодься, думка діда - досить влучна й раціональна.

Згадала Коцюбинського "Тіні забутих предків". На жаль, я не чула "стару" українську мову власними вухами, у мене всі вчителі української мови були молоді.

я теж не чула. в основному од старих вчителів, то в нх були русизми. власне "мовці" у нас були молоді. Хоча ЯК я можу казати на свою класну Молода, як коли закінчувала школу, до нас працювати прийшло двоє чи троє випускників ВУЗу? Такі симпатичні =cupidgirl= Особливо викладач зарубіжної...

Та мама у мене киянка, і я точно знаю, що та стара мова, про яку казала мама, точніше, "ранішня", то не діалектна мова. Бо ж мама діалекти не сприймає.

Доречі, згадала як перекладала текст з англійської на парі. Пам*ятаю ,вчили пасиви ,і перекладали по реченню. Точно як звучить не скажу, але суть така: Офіси на третьому поверсі прибиються прибиральницею з 3ї до 4ї, а поверх вище - з 5 до 6.
Я цей "поверх вище" назвала "горішнім" (чи ж тут має бути "горішним"?). У группі усі очі повикатували, бо ж не зозуміли суті сказаного. Хоча ,слово, наче, поширене.
Отправлено: Aug 24 2010, 22:27
О. У мене чомусь вусики асоціюються з нашою країною.)

а у мене вусики асоціюються з Чапкісом
Отправлено: Aug 25 2010, 07:17
Хммм..у мене в місті також всі говорять на українській мові, хоча я проживаю в 100 кілометрах від Києва..
Отправлено: Sep 2 2010, 18:22
неспорю мова вона гарна там дуже гарні пісні і гарно вони звучать
Отправлено: Sep 18 2010, 07:15
Pistol, хоча не дуже добре звучить у вашому виконанні... Але ви праві. Українці - найспівучиший народ на землі!
Спираль, але ж Українською повинні розмовляти в усіх куточках України? ;)
Леди Очаровашка, а в мене Чапкіс ассоціюється з вусиками))
Добавлено через 4 минут
Ось тут усі говорять, шо живуть біля Києва. А я живу у самісінькому центрі столиці! =bebebe=
Отправлено: Oct 12 2010, 08:32
А от у вас якою мовою у столиці розмовляють
Отправлено: Oct 17 2010, 06:37
MEJIOK, більше россійською... Але мені везе, бо знаю багатьох людей, які ще не розгубили елементарного патріотизму і говорять рідною мовою. Більш ніж хороші люди, між іншим!
Отправлено: Oct 17 2010, 10:52
MEJIOK, майже всі російською,навіть я поза школою на російській розмовляю.
Отправлено: Oct 17 2010, 12:05
А чому не на Українській?
Отправлено: Oct 17 2010, 17:26
MEJIOK, ну в дитинстві російської навчали,а в школі почали українську вчити.Але для мене російська як рідна.
Отправлено: Oct 18 2010, 04:59
Renesmee_Cullen, отож... Я теж з малих літ розмовляла російською, але як українка - добре знаю українську і завжди готова нею спілкуватись. І справа навіть не у патріотизмі, просто так треба! До того ж українська - наймилозвучніша мова!
Отправлено: Oct 18 2010, 05:08
Люблю, звичайно. Але розмовляю російською. Я живу в Харкові і звик до російської мови.
Отправлено: Oct 19 2010, 04:29
Ну це ясно, але добре, що про свою мову незабуваєш
Отправлено: Oct 19 2010, 07:06
Эрни МакМиллан, і не забувай))) Я для цього навіть влаштовую україномовний день. У цей день уся моя сім'я розмовляє тільки рідною мовою.
Отправлено: Oct 20 2010, 07:16
у мене деколи також так роблять)
Отправлено: Oct 20 2010, 08:04
Мурррианночко, треба буде і нам так зробити, бо ми тільки російською спілкуємось.
Отправлено: Oct 20 2010, 13:22
Пыджа, а ти в себе дома так не робиш? Чи в тебе виключно Українською спілкуються?
Отправлено: Oct 21 2010, 03:25
Пыджа, дуже корисна річ. Почуваєш себе справжнім українцем а не, як говорять у нашому класі, москалем.
MEJIOK, не влаштовуй Пиджі формовий допит! ;)
Отправлено: Oct 21 2010, 06:28
та я не влаштовую просто спитав
Отправлено: Oct 21 2010, 06:31
Дійсно, мова дуже милозвучна і багатогранна.
Але, на жаль, спілкуюся українською доволі рідко через місце проживання, хоча і дуже непогано нею володію! :)
Отправлено: Oct 24 2010, 14:14
Дикая, ну це добре, що незабуваєш про свою мову, хоч і живеш там де розмовляють другою мовою
Отправлено: Nov 4 2010, 16:11
Елена_Прекрасная, була у Дніпропетрівську, і нічого - знайшла людей, з якими моня посмілкуватись рідною мовою! Чи в тебе район невдалий*?
Отправлено: Nov 4 2010, 19:55
Цитата (Мурррианночко @ Oct 19 2010, 07:06)
Я для цього навіть влаштовую україномовний день. У цей день уся моя сім'я розмовляє тільки рідною мовою.
Гарно! =respect= Лише удома - чи скрізь?
Останнім часом не доводиться шукати українське оточення - воно само якось мене знаходить.
Інша річ, що щиро назвати "солов'їною" мову, яку я чую, можу нечасто.
Отправлено: Nov 4 2010, 20:35
Цитата (NoraLi @ Nov 4 2010, 19:55)
Гарно! =respect= Лише удома - чи скрізь?

Скрізь! До речі, люди дуже позитивно до цього ставляться)))
Отправлено: Nov 7 2010, 00:57
Мурррианночко, я коли з друзями спіклуюсь, вони іноді пропонують хоча б кілька годин побалагати українською. Не україномовний десь, звісно, але хоча б щось...
Отправлено: Nov 7 2010, 12:45
Цитата (Пыджа @ Nov 7 2010, 00:57)
Мурррианночко, я коли з друзями спіклуюсь, вони іноді пропонують хоча б кілька годин побалагати українською. Не україномовний десь, звісно, але хоча б щось...

Теж непогано! В мене серед друзів, щоправда, багато людей, що розмовляють виключно українською, тому я регулярно тренуюсь. ^_^
Отправлено: Nov 7 2010, 18:05
А я прошу друзів поспілкуватися зі мною виключно українською, або коли десь можемо сидіти то тоді розмовляємо виключно українською
Отправлено: Nov 7 2010, 21:01
Ну я з усіма і завжди розмовляю українською)
Але не про це пишу.
Зазвичай мені відповідають російською, проте останнім часом почала помічати, що деякі, зі мною починають говорити по-українськи. І хоча раніше, мене то трохи дратувало, бо були вживані страшні суржики і т.д., то тепер мене це дуже тішить)
Отправлено: Nov 7 2010, 23:57
Мурррианночко, а там, де ти мешкаєш, більшість українською чи російською розмовляє?
MEJIOK, так, тобі практика потрібна більше, ніж іншим...
Цитата (Загублена @ Nov 7 2010, 21:01)
Зазвичай мені відповідають російською, проте останнім часом почала помічати, що деякі, зі мною починають говорити по-українськи. І хоча раніше, мене то трохи дратувало, бо були вживані страшні суржики і т.д., то тепер мене це дуже тішить)

Ти маєш вплив на оточуючих!
Отправлено: Nov 8 2010, 03:37
Пыджа, я вже казала - мешкаю у Києві, більшість народу розмовляє російською. Але усеж зустрічаються люди, з якими мона поговорити рідною мовою... ^_^
Отправлено: Nov 8 2010, 15:58
Пыджа, не думаю) просто ще є такі люди, які, нехай і говорять по-російськи завжди, то їм приємно чути рідну мову і розмовляти українською.
Отправлено: Mar 28 2011, 12:58
не розумію як людям може бути не приємно говорити на рідній мові..Тим паче на українській..Вона наймилозвучніша після італійської, хіба не цікаво говорити на ній..Я особисто дуже пишаюсь що розмовляю на найкращій мові , і це визнав весь світ...аж гордість розпирає!!!
Отправлено: Jun 8 2011, 22:01
Українська вважається другою з мелодійності. Мені це подобається. Я дуже люблю співати українські народні пісні акапельно. Вони кращі за російські.
Я якщо читати, подобається багато авторів, зараз віддаю перевагу журналу Дніпро.
Отправлено: Jun 22 2011, 22:39
Обожнюю українську мову. Прислуховуючись до людей, які розмовляють українською, мені здається, що навіть голос у них стає більш м`яким і приємнішим. Я, як і багато інших українців, розмовляю переважно російською, але частенько влаштовую собі дні української мови. В такі дні розмовляю виключно рідною мовою.

Цитата (Levonochek @ Mar 28 2011, 12:58)
на рідній мові

Вибачте, але не втрималась... Рідною мовою, українською і т.д. Не ображайтесь. :)
Отправлено: Jul 2 2011, 18:38
я родом з Західної України, думаю зрозуміло, що я розмовляю виключно українською мовою, я дуже сильно люблю її. чому? та тому, що мова - як матір, вона одна-єдина, кохана на все життя. мені неймовірно болісно, що так багато українців розмовляють російською, мені б хотілось, щобвони були більш національно свідомі...
Отправлено: Jul 12 2011, 13:18
Цитата (Levonochek @ Mar 28 2011, 12:58)
Тим паче на українській..Вона наймилозвучніша після італійської

Цитата (smilinggirl @ Jun 8 2011, 22:01)
Українська вважається другою з мелодійності.

Ну чому друга? Де національний дух? Вона найкраща! І італійська не краща. Я навіть з одною москалькою дискутувала на цю тему.

Tonori, як бачиш, українці влаштовують собі українські дні. І не хочу нікого ображати, це чудово, що вони розмовляють рідною мовою, але це трохи дико. Хіба не має бути навпаки?
Отправлено: Jul 13 2011, 20:36
Цитата (Усмішка @ Jul 12 2011, 13:18)
українці влаштовують собі українські дні. І не хочу нікого ображати, це чудово, що вони розмовляють рідною мовою, але це трохи дико. Хіба не має бути навпаки?

Даруйте, в чому дикість? В тому, що українці не розмовляють українською завжди? Чи Ви мали на увазі щось інше?
Я просто наведу один приклад. Місто Львів. Молода пара (за говором - десь із півдня, вони думають, що розмовляють російською) питає у старого діда, як пройти до театру. Він починає розповідати - звичайно ж українською, - "ліворуч, до зупинки, поверніть праворуч..." Дівчина зривається й мало не кричить "не понимаю, по-русски можно?!" І тоді старий робить те, чого я (така уся делікатна :)) ніколи б не зробила. Він питає: "А нащо?" Потім показує лівою рукою : "ліворуч - оце". Потім правою - "а оце - праворуч. Ще питання?"
Ваше "навпаки" цього сорту?
Отправлено: Jul 25 2011, 15:44
NoraLi, ну я мала на увазі, що це не зовсім нормально, що українці роблять собі дні, щоб тільки тоді поговорити українською. це не правильно. чому це не може бути кожен день? а з тим, що вони не розмовляють українською завжди я змирилась. на жаль.
Я тоді говорила, що українці б могли робити собі дні російської, англійської, німецької і бла-бла мов. але не української.
Отправлено: Jul 26 2011, 21:36
Мені подобається наша мова. Вона дуже мелодічна та чудова. Я фанат солов'їної мови.
Отправлено: Jul 29 2011, 19:41
Захоплююсь чистотою і виразністю нашої мови. В Києві, до речі, дуже мало розмовляють українскою. В школі, взагалі, це була велика рідкість. Прикро... ;(
Отправлено: Aug 14 2011, 08:46
Цитата (Усмішка @ Jul 25 2011, 15:44)
NoraLi, ну я мала на увазі, що це не зовсім нормально, що українці роблять собі дні, щоб тільки тоді поговорити українською. це не правильно. чому це не може бути кожен день? а з тим, що вони не розмовляють українською завжди я змирилась. на жаль.
Я тоді говорила, що українці б могли робити собі дні російської, англійської, німецької і бла-бла мов. але не української.

Нинішні українці, навіть корінні, не розуміють усієї цінності цього скарбу - своєї рідної мови... Майже вся Україна перейшла на російську, і, з привеликого жалю, з цим вже нічого не поробиш. І навіть я, у чиєму серці живе любов та повага до української мови, майже нею не розмовляю. Звучить абсурдно і неправильно, але... Он, подивись хоча б на наших політиків))
Тому, якщо вилучити з арсеналу свят день української мови, люди можуть взагалі про неї забути. А цього ми допустити не можемо.
Отправлено: Aug 15 2011, 08:30
Мурррианночко, то може варто почати з самого себе?
Отправлено: Aug 15 2011, 16:28
Усмішка, мене не зрозуміють(( Я намагаюся вдома розмовляти українською, але справа в тому, що мої одноклассники усі як на підбір - російськомовні. =no-no=
Отправлено: Aug 15 2011, 21:21
Мурррианночко, пффф. Знаєш хто так говорить? Я розмовляла з однокласниками російською. Але одного моменту зрозуміла, що найменше, що я можу зробити для України, то це хоча б розмовляти державною мовою. І мені було пофіг, як вони відреагують. Як відреагує кожен мій знайомий. Я приїхала на південь і все-одно розмовляла українською. з якого чуда мене не розуміють? я можу перекласти.
Отправлено: Aug 16 2011, 03:28
Усмішка, дійсно патріотка)) Ти мене надихнула. Потрібно хоча б спробувати.
Отправлено: Oct 16 2011, 19:59
А я к же її не любити? Вона ж рідна наша. Без неї нікуди :)
Отправлено: Oct 17 2011, 17:00
Цитата (Сапфира Тандэйн @ Oct 16 2011, 19:59)
Без неї нікуди
Якраз без неї - можна дуже далеко... Світ великий і багатомовний... От тільки вертатись буде нікуди.
Отправлено: Oct 21 2011, 12:03
Усмішка, Молодець! Я теж так думаю. Якщо ти українець, то ти і повинен говорити українською. А якщо ти говориш на іншу мову, то як це називається? Неповага до своєї стані!
Отправлено: Oct 21 2011, 13:05
Цитата (ROYL @ Oct 21 2011, 12:03)
Усмішка, Молодець! Я теж так думаю. Якщо ти українець, то ти і повинен говорити українською. А якщо ти говориш на іншу мову, то як це називається? Неповага до своєї стані!

Ви з України?
хоча й так помітно
Отправлено: Oct 21 2011, 13:23
Можна на «ти." Так, я з Україною, але на половину (по матері). А на половину російська, а зараз поки живу в Росії.)))
Отправлено: Oct 21 2011, 13:36
ROYL, бу. Яка плутанина в останньому повідомленні)) Ой, матінко. Живеш у Россії, а українською розмовляєш непогано =sunny=
Отправлено: Oct 21 2011, 13:56
Дякуємо. Я ж кажу наполовину. І не знання другої рідної мови ... Сама розумієш.)))
Отправлено: Oct 21 2011, 14:02
ROYL, це точно)) Є всеж-таки у людей розуміння власної національності. Навіть на душі тепліє!
Отправлено: Oct 22 2011, 10:28
Цитата (ROYL @ Oct 21 2011, 13:23)
Можна на «ти." Так, я з Україною, але на половину (по матері). А на половину російська, а зараз поки живу в Росії.)))

От і залишайтесь з Україною. подумки)
Отправлено: Nov 15 2011, 19:29
не розумію як можна не любити -
не те що державну, рідну мову
не розумію як українці можуть її не знати та розмовляти тільки російською

для мене це гордість)
Отправлено: Nov 28 2011, 19:41
Tashka, *аплодисменти*
Нажаль, мало хто з українців цінить свою мову. =no-no=
Отправлено: Nov 29 2011, 17:11
Мурррианночко, на жаль співвідношення 5:1 все ще працює. (Для того, щоб перевертень заговорив українською потрібно 5 україномовних людей в його оточенні, чули, мабуть, таку цифру?)
Отправлено: Jan 16 2012, 14:46
Звісно, що люблю! Це така прекрасна мова, а я, як студентка факультету іноземних мов, це точно знаю!
Отправлено: Jan 16 2012, 21:35
Ну в даний час в нас пів країни розмовляє державною мовою половину ні, на мою думку це зовсім не правильно, в якій землі живеш, такою мовою і розмовляй, я не рахую це за правильне розмовляти мовою другої держави.
Отправлено: Jan 18 2012, 16:52
Українська мова - дуже гарна, милозвучна, рідна. І я з гордістю можу назвати себе українкою. Але навіть історично склалося так, що місце де я живу(Луганськ) та й увесь донбас, був зросійчений. І нажаль 90% людей розмовляє російською мовою, а 20% навіть належно не знає рідну мову. Але це не найстрашніше, адже я навіть зустрічала людей, що відкрито зневажають українську. Це дуже прикро на мій погляд.
Отправлено: Jan 18 2012, 16:53
Невеста, а якою мовою розмовляєте Ви? Якщо відверто?
Отправлено: Jan 18 2012, 17:08
Усмішка, відверто зізнаюся, що в більшості російською. На уроках українською, але в житті російською. Я зустрічала лише одну людину в моєму місті, що розмовляю цілком на нашій рідний мові.
Отправлено: Jan 18 2012, 17:19
Невеста, говори рідною мовою і буде в тебе в місті вже дві людині))
Отправлено: Jan 18 2012, 17:29
Шалун, мене не зрозуміють) хоча можна спробувати. Інколи влаштовуємо з друзями дні української мови і розмовляємо лише українською. Й на нас люди не дуже привітно дивляться навіть в магазині)
Отправлено: Jan 18 2012, 17:50
Невеста, ну це добре, що стараєтесь говорити рідною мовою і тут не має нічого поганого, що ви розмовляєте національною мовою.
Отправлено: Jan 18 2012, 17:53
Шалун, та я це розумію, однак народ в нас такий, так вже склалося.
Отправлено: Jan 18 2012, 18:02
Яка різниця, що думають люди? Люди, зазвичай, - ідіоти.
Отправлено: Jan 18 2012, 18:06
Усмішка, підтримую твою думку, головне , що ти собою придставляєш, а не люди
Отправлено: Jan 18 2012, 18:33
Та я не проти, я теж так вважаю. Але невже, якщо ти поїдеш до лондону то будеш там розмовляти українською мовою?
Отправлено: Jan 18 2012, 18:42
Невеста, от, про це ми і говоримо. Лондон, то наче як Англія, нє? То там якою говорять? Правильно, англійською. А Луганськ, то все ж таки Україна.
Отправлено: Jan 18 2012, 18:49
Усмішка, даруйте, а ви де живете?
Отправлено: Jan 18 2012, 18:56
Київ-сіті
Отправлено: Jan 18 2012, 19:42
Як ти вважаєш, між Києвом і Луганськом є різниця? Луганщина - це слобожанщина, тут селилися люди з багатьох куточків світу. Ми найдовше були у складі Росії і в нас українську мову викорчовували протягом століть. Чи можуть 20 років повернути те, що руйнувалось віками?
Отправлено: Jan 18 2012, 19:55
Невеста, так
Отправлено: Jan 18 2012, 20:01
Невеста, можна, головне бажання)
Отправлено: Jan 18 2012, 20:21
Одній людині? Якщо й так, то я не наважилась би. Я звичайно патріот в деякій мірі, але точно не герой.
Отправлено: Jan 18 2012, 20:26
Невеста, он як =smokes=
Отправлено: Jan 18 2012, 20:30
Усмішка, ні, дійсно. Українська мова буде основною і в моєму місті, але вже через декілька поколінь коли ми врешті решт зможемо позбавитися "штампу" Радянського Союзу. Адже мої батьки розмовляють російською і їх вже навряд потягне вивчати українську досконало.
Отправлено: Jan 18 2012, 20:36
Невеста, з такими темпами українська піде по стопах латині.
Отправлено: Jan 18 2012, 20:44
Усмішка, ні-ні. Через 20 років половина українців буде розмовляти українською напевне. Навіть більше, і з кожним роком все більше й більше.
Отправлено: Jan 18 2012, 20:47
Невеста, чому? Звідки у Вас така впевненість?
Отправлено: Jan 18 2012, 21:05
Усмішка, тому що дивлячись на своїх однолітків, розумію, що ми вміємо розмовляти українською і справді усвідомлюємо, що ми - українці на відміну від наших батьків.
Отправлено: Jan 18 2012, 21:08
Невеста, але рідною ви все одно не спілкуєтесь.
Отправлено: Jan 18 2012, 21:16
Усмішка, якщо будемо належним чином виховувати дітей - вони змалку будуть розмовляти українською мовою. Й до того ж, якщо я буду жити в суспільстві де люди розмовляють українською, я буду розмовляти рідною мовою.
Отправлено: Jan 18 2012, 21:25
Цитата (Невеста @ Jan 18 2012, 20:44)
Через 20 років половина українців буде розмовляти українською напевне. Навіть більше, і з кожним роком все більше й більше.

хммм, незнати що буде через 20 років але зараз є досить велика кількість людей які живуть в східній частині України розуміють, вміють і можуть розмовляти українською.

Проте нерозмовляють, там більшість російськомовних, тому треба і відповідно дотримуватись тієї групи людей які тебе оточують. І в найближчі роки недумаю що щось кардинально може змінитися...можна змінити..але хто це зробить? влада?..недумаю)
Отправлено: Jan 19 2012, 14:51
R_a_v_e_n, я тут живу і я розумію. Так, більшість не розмовляє українською, бо просто не вміє, а також через переконання. Велика кількість людей вважає себе радянською людиною. Мій тато не приймав українську присягу, бо вважає, що він вояк радянської армії. Так і в мові. До того ж, щоб вільно володіти мовою, потрібно вміти міркувати нею, а це надто важко для людей, що навчалися в російських школах та на російських книжках. Ми - нове покоління, що не має за плечами іншої держави, це наша рідна країна, наша рідна мова і ми вміємо нею розмовляти. Через декілька десятків років україна менше буде відчувати наслідків минулого(російської мови)
Отправлено: Jan 19 2012, 16:06
Невеста, ну якщо хотіти то можна вс зробити, навіть якщо ти ростеш там де розмовляють виключно російською мовою, то ти хоть і з трудом але будеш розмовляти рідною мовою
Отправлено: Jan 19 2012, 20:12
Шалун, я так. Мої батьки ні. Не зрозумієте доки не побачите на свої очі.
Отправлено: Jan 20 2012, 08:18
Невеста, ну я не знаю твоїх батьків і нічого казати не можу і сперечатись теж
Отправлено: Jan 20 2012, 08:48
Цитата (Невеста @ Jan 19 2012, 14:51)
До того ж, щоб вільно володіти мовою, потрібно вміти міркувати нею, а це надто важко для людей, що навчалися в російських школах та на російських книжках.

Так само як мені важко російською. Впринципі розумію все але розмовляти так як українською то недуже, треба практикувати) І взагалі я з повагою ставлюсь до російськомовних. Свого часу у Львові польською говорили. Мій дід польською говорив вільно. Це все історія і від того не сховаєшся. На мою думку тільки політика розділяє Україну на 2 частини керуючи нами як солдатиками, зацьковуючи одне одного, противно дивитись(
Отправлено: Jan 20 2012, 09:35
Ну не тільки політика. Вони може і трохи впливають, але людина має свій вибір. Хоче говоре на українській, хоче - на російській. Коли я ставилась дуже негативно і вважала це зрадою. Але там інакший менталітет, інакший світогляд. І нічого тут не зміниш.
Отправлено: Jan 20 2012, 15:27
Равен, мені треба практикувати, так. Хоча я досить непогано знаю українську мову, хоча до ідеалу звісно дуже далеко. А ось старше покоління...вони знають, розуміють мову, вміють читати, але говорити прості люди вже навряд чи будуть. Так, у Львові мова має суміш з польської та й венгерською...так само як у нас з російською. Все одно мало хто говорить на чистій російський мові. "Шо" в нас вживає кожен)
Добавлено через 3 минут
Ірма, і в чому зрада?
Отправлено: Jan 20 2012, 19:18
Невеста, тому що я раніше дотримувалась правила"одна країна - одна мова"
Отправлено: Jan 20 2012, 21:07
Невеста, ну "Шо" то взагалі)))) дуже популярне слово! правда незнаю з якої воно мови, по російськи "Что" по українськи "Що"..це вже просто народне слово)

Ірма
, та таке правило можна й викреслити, зараз по всьому світу в багатьох країнах говорять на різних мовах. Мені здається то неголовне, головне щоб люди розуміли один одного. А чим більше ми знаємо мов тим краще)
Отправлено: Jan 20 2012, 21:31
R_a_v_e_n, скільки ти мов знаєш - скільки разів ти людина. Чула таку фразу на філософії ще в 10 класі.
Отправлено: Jan 21 2012, 14:41
Ірма, ніколи не розуміла цього виразу. Знаю дві мови; а людина я всеж "одноразово".
Отправлено: Mar 31 2014, 21:36
Люблю і поважаю українську мову хоча б за милозвучність віршів і пісень, а також тим, що вона не надто й складна.
Так, більшість часу спілкуюсь російською, але вільно можу перейти на українську, якщо для співрозмовника вона більш зручна)
Отправлено: Jul 10 2014, 06:03
Знаєте, бісить. Коли звуть то солов'їною, то журавлиною, то калиновою, мов би для того, щоб сказати: то не для людей мова. :D Мова цілком людська, багата, образна. Звичайно, зараз набралась і росіянізмів, і англицизмів, як Юлька кредитів, але й тепер самобутня й виразна. А ставлення, воно просте. За усіх можливих варіантів намагаюсь обирати спілкування українською. Зараз це чи не єдине, що кожен з українців може й мусить робити для розвитку мови.
Отправлено: Jul 13 2014, 10:47
Люблю українську мову, хоча спілкуватися нею не маю особливої можливості. Хоча останнім часом можемо з друзями між собою перейти на українську. І є у мене така особливість, не знаю чому, але коли говорю українською...щось надзвичайне в мені просинається. Якась суміш природності з гордістю)))
Отправлено: Jul 15 2014, 17:46
Цитата (Sherlocked @ Jul 13 2014, 10:47)
коли говорю українською...щось надзвичайне в мені просинається. Якась суміш природності з гордістю)))

Дивне враження. Хоча, певною мірою розумію. Після яничарських законів про мову у багатьох "вистрелило" щось подібне. Люди, від яких хіба під чаркою у стресові моменти українську чула, раптом перейшли переважно на державну :).
Цитата (Sherlocked @ Jul 13 2014, 10:47)
спілкуватися нею не маю особливої можливості.

Нескромне питання, не в Україні живеш? Дивиться на профіль... Нда... У Канаді було б легше. Може. Щасти тобі той морок пережити.
Отправлено: Jul 15 2014, 19:03
Цитата (Lada.Gornostaj @ Jul 15 2014, 17:46)
Дивне враження. Хоча, певною мірою розумію. Після яничарських законів про мову у багатьох "вистрелило" щось подібне. Люди, від яких хіба під чаркою у стресові моменти українську чула, раптом перейшли переважно на державну :).

Взагалі в мені давно щось таке жило, але у зв'язку з останніми подіями патріотизм загострився й любов до мови разом з ним. Але переходити на державну досить складно, не вистачає практики)
Цитата (Lada.Gornostaj @ Jul 15 2014, 17:46)
Нескромне питання, не в Україні живеш? Дивиться на профіль... Нда... У Канаді було б легше. Може. Щасти тобі той морок пережити.

Та хто його знає, де я оце тепер живу. Але сподіваємось лише на краще.
Отправлено: Jul 16 2014, 14:24
Цитата (Sherlocked @ Jul 15 2014, 19:03)
Та хто його знає, де я оце тепер живу. Але сподіваємось лише на краще.
Сподіваймось!
Цитата (Sherlocked @ Jul 15 2014, 19:03)
Взагалі в мені давно щось таке жило, але у зв'язку з останніми подіями патріотизм загострився й любов до мови разом з ним. Але переходити на державну досить складно, не вистачає практики)
Мабуть таки не порівняти.Якщо у центрі й на Заході російською говорили все ж переважно через невірне розуміння толерантності й престижу, але забути мову об'єктивно все ж важче, ніж на Сході... Ви насправді сміливі люди.
А практика, було б бажання, знайдеться.
Отправлено: Jul 21 2014, 07:25
Цитата (Lada.Gornostaj @ Jul 16 2014, 14:24)
Сподіваймось!

без надії сподіваюсь...(с)
Цитата (Lada.Gornostaj @ Jul 16 2014, 14:24)
Мабуть таки не порівняти.Якщо у центрі й на Заході російською говорили все ж переважно через невірне розуміння толерантності й престижу, але забути мову об'єктивно все ж важче, ніж на Сході... Ви насправді сміливі люди.
А практика, було б бажання, знайдеться.

у більшості населення на Сході спотворене поняття нації, тому і проблеми з самовизначенням, не мають люди національної свідомості, висікли її репресіями.
Отправлено: Jul 23 2014, 13:59
Цитата (Sherlocked @ Jul 21 2014, 07:25)
у більшості населення на Сході спотворене поняття нації

Аби ж лише на сході!
Коли говориш, що націоналіст в Україні не той, хто не хоче знати російської мови, а той, хто не хоче зазнати іноземної влади, що знаю цілком таки російськомовних українських націоналістів, вірити, буває, не хочуть.
Дуже сильно все таки з мовним законом нам яничари нагидили.
=no_wings=
Отправлено: Apr 19 2020, 08:38
Звісно що так)як її можна не любити
Отправлено: Apr 24 2020, 14:44
українською мовою красиво звучать пісні
Отправлено: Apr 26 2020, 10:51
Цитата (Designer Fake @ Apr 24 2020, 14:44)
українською мовою красиво звучать пісні

Цілком згодна. Однак, як на мене, набагато краще, коли це українські пісні, а не переклад з будь-якої іншої мови. Бо тоді, зазвичай, мусимо пожертвувати або смислом пісні, або її милозвучністю. А це... Не та пісня виходить, словом.

Загалом, як на мене, українська мова нічим не краща й не гірша за інші мови. Я абсолютно не розумію різноманітних нападок на навколишніх щодо засобу комунікації (яким і є мова), якою вони користуються. Тому ставлення до української в мене нейтрально-позитивне, певно.
0 Пользователей читают эту тему ( Гостей и Скрытых Пользователей)
Пользователей:

Страницы: (14)  [#] 1 2 3 ... Последняя ». Новая тема

[ Script Execution time: 0.5095 ]   [ 282 queries used ]   [ GZIP включён ]   [ Time: 15:20:36, 02 Dec 2021 ]

Контактный адрес: deweiusmail.ru