Модераторы:

Новая тема

Українські цінності

, ділимося легендами, звичаями та обрядами
la melancolie
  Отправлено: Apr 11 2008, 12:23

present & perfect
Алхимик I
Облик: --

Святкувати Пасху в Україні почали наприкінці першого тисячоліття з приходом християнства. За біблійним сюжетом, Iсус Христос воскрес рано-вранці, i це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом: то ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марiя Магдалина, Марiя, мати Якова та Саломія прийшли до гробу з ароматами, щоб обмастити тіло Iсуса, але побачили відвалений камінь i порожній гроб, i тоді схвильованим жінкам з'явився ангел i сповістив про Воскресіння Господнє.

Легенда про писанки
Показать текст спойлера
^
got_milk
Отправлено: Apr 12 2008, 12:29

..а ты попробуй остановить меня..

Взагалі ми маємо безліч усіляких обрядів і легенд. Ви лишень погляньте, скільки у нас пісень на кожне свято, скільки по-справжньму містичних звичаїв, обрядів, розповідей, сказань! B) Не так вже й багато західних країн мають таке різномаїття традицій.

От вам і "легенда":
Моя вчителька з писанкарства в минулому році на Великдень поїхала до своєї доньки у Францію, країну з древньою історією. Там, як нам відомо, усі такі культурні, правильні, поважаюсь це велике свято. І от у святковий день зібралося разом кілька сімей, у тому числі і родина моєї вчительки. Ну і вирішили французи здійснити свої обряди: розкидали по всьому садку шоколадні яйця і дали можливість дітям іх шукати. Звичайно ж, всім було весело. Але на шоколадних яйцях чомусь великі традиції скінчились.
Діти саме взялись за свої "трофеї" , як пані Тамара (себто моя вчителька) підійшла до найстаршої дівчинки, якій було років так з 14 і запитала, що ж собою значить Великдень і для чого це свято взагалі існує. Відповідь вразила пані Тамару і всіх українців, яким потім ця історія було переказана. Дівчина, трохи замислившись, цілком серйозно відповіла, що свято Великдень створили для того, щоб з'їсти побільше пасхальних яєць. От вам і країна з древньою культурою і її чудові традиції)
^
Усмішка
Отправлено: Apr 12 2008, 16:26

Вот - я, весь боль и ушиб.
Облик: Animagus Thunderbird

я Францію не дуже любила (лише за те, що моя хресна Напів Француженка)і раніше, тепер я її взагалі не люблю!
на рахунок конкурсу:
я можу знайти багато легенд. можу і не тільки про свята! :P
^
Cathara Faul
Отправлено: Apr 13 2008, 18:24

Ева не виновата. Он сам пришел.

i  

=cry1= Ну не флудьте (с)

^
la melancolie
Отправлено: Apr 14 2008, 18:29

present & perfect
Алхимик I

Походження назви "Великдень"

Показать текст спойлера

Добавлено через 4 минут
Великодні звичаї
Показать текст спойлера

^
Усмішка
Отправлено: Apr 17 2008, 17:13

Вот - я, весь боль и ушиб.

а ось вам легенда про перше квітня
Показать текст спойлера
^
гитик
Отправлено: May 26 2013, 12:20

NOTRE JOUR VIENDRA
Великий чародей XI

Був у матері єдиний син. Оженився він на дівчині дивної, небаченої краси. Та серце у дівчини було чорне, недобре.
Привів син молоду жінку в рідну домівку. Не полюбила невістка свекруху, сказала чоловікові: „Хай не заходить мама в хату, посели її в сінях.” Поселив син матір в сінях, заборонив їй заходити в хату. Боялася мати показатися злій невістці на очі. Як тільки невістка йшла через сіни, мама ховалася під ліжко. Та мало невістці і цього. Каже вона чоловікові: „Щоб і духом матері не пахло в хаті.” Поселили її до хліва . поселив син матір до стодоли. Тільки ночами виходила матір із темної стодоли.
Якось вже під вечір відпочивала молода красуня під розквітлою яблунькою і побачила, як мама вийшла із стодоли. Розсердилася, розлютувалася дружина, прибігла до чоловіка: „Якщо хочеш, щоб я жила із тобою, то убий свою матір, вирви із її грудей серце і принеси мені.” Не заперечило серце сина, причарувала його небачена краса дружини. Каже він до мами: „Ходімо, мамо, скупаєтеся в річці.”
Ось ідуть вони до річки кам’янистим берегом. Зашпорталася матір за камінь, розсердився син: „Що ти, мамо, шпортаєшся? Чого не дивишся під ноги? Так ми до вечора будемо іти до річки!”
Прийшли. Син убив маму, вирвав з її грудей серце, поклав на кленовий листок, несе. Тріпочеться материне серце. Зашпортався син об камінь, упав, вдарився коліном, упало материнське серце на гострий камінь, закривавилось, затремтіло і зашепотіло: „Синочку мій рідний, не боляче ти побив коліно? Присядь, відпочинь, потри долонею вдарене місце.”
Заплакав, заридав син, схопив гаряче материнське серце долонями, притис до грудей. Вернувся до річки, вклав серце в розшматовані груди, облив гарячими слізьми. Зрозумів він, що ніхто ніколи не любив його так віддано і безкорисливо, як рідна мати. І настільки величезним і всесильним було бажання материнського серця бачити сина радісним і безтурботним, що ожило воно, закрилися пошматовані груди. Встала мама і притисла кучеряву голову сина до своїх грудей.
Не міг після цього син повернутися до дружини-красуні, знедобріла вона йому. Не повернулася додому і мати.
Пішли вони в степ і стали двома курганами. І кожен ранок сонце першими своїми променями висвітлює вершини курганів.
Така легенда створена народною мудрістю.
^
гитик
Отправлено: Sep 20 2013, 18:04

NOTRE JOUR VIENDRA
Великий чародей XI

Коли Бог поділив землю на країни, кожен народ одержав свого ангела-хранителя. Спершу ангели розібрали теплі краї, що нагадували їм рай з вічнозеленими та квітучими садами. Розібрали гори і навіть пустелі. Лиш один архистратиг Михаїл не вибрав собі країни. А потім вказав на землю, що була золотою від осіннього листя, наче його зброя, ріки текли там блакитні, мовби його прапор.
Що то за країна?
^
0 Пользователей читают эту тему ( Гостей и Скрытых Пользователей)
Пользователей:

Новая тема

[ Script Execution time: 0.1878 ]   [ 30 queries used ]   [ GZIP включён ]   [ Time: 14:31:51, 16 Oct 2021 ]

Контактный адрес: deweiusmail.ru