Модератори: Мэри.

Сторінки: (5)  [#] 1 2 3 ... Остання ».  ( Перейти до першого непрочитаного повідомлення ) Нова тема

 

Шевченко, Франко, Українка

, творчість цих поетів
Відправлено: Sep 16 2006, 16:57
Хто захоплюється творчістю трійки видатних українських поетів?


  i  

В путеводителе.

Відправлено: Sep 16 2006, 18:44
Мне они очень нравятся, я считаю, что это великие поэты Украины!
(Прошу прощения, что пишу по русски)!
Відправлено: Sep 16 2006, 18:55
У Шевченка мені найбільше подобаються його поетичні твори. У Франка мені дуже сподобались "Перехресні стежки", а у Лесі україни просто чудова феєрія "Лісова пісня"...така красива та емоційна)))
Відправлено: Sep 16 2006, 18:57
Я в школе больше трех классов учил в основном только этих писателей, или очень похожих на них. Но разница едва-ли заметна, ведь пишут они об одном и том же - польский гнёт и порабощение, тяжкая жизнь и попытки от этого всего избавиться... Мне все это настолько надоело, что тот же Кобзарь я уже видеть не могу. Я понимаю, что это все наследие украинского народа, но я считаю, что их роль слишком раздута создателями книжек и учредителями школьных программ. А потом уже всрослые люди продолжают считать, что это величайшие писатели. Да по сравнению с украинской литературой русская - раз в десять сильнее, есл не больше.
Мое ИМХО.
Відправлено: Sep 16 2006, 19:09
"творчість цих поетів" - однообразна и бредова, все про одно и то же писали....
Відправлено: Sep 16 2006, 19:35
Сразу прошу прощения, но я буду писать на русском Я не люблю Шевченка, почему-то мне не нравятся его произведения. Но я действительно восхищаюсь и люблю И. Франка. У него замечательная, просто фантастическая любовная лирика. Также мне очень понравился его роман "Перехресні стежки". По поводу Леси Украинки у меня нет однозначного мнения. И я вот подумала, надо перечитать ее произведения, возможно они не воспринимались мной тогда просто по возрасту.
Відправлено: Sep 23 2006, 20:50
Пишу по русски (у меня украинского нет)
Слишком долго в школе долбали :wall: голову этими авторами - сейчас и перечитывать не охота. А вообще в украинской литературе слишком много нытья (пардон!) или борьбы - в которой боремся, боремся а что с победой делать не знаем (до сегоднешнего дня причем не знаем! =sad= =sad= =sad= тьху! =superstition= ).
Вот такое мое мнение.
Відправлено: Sep 23 2006, 20:57
Никто не знает, где их можно почитать с подстрочным переводом?..
Додано через 21 хвилин
А хотя нет. Порекомендуйте что-нить покороче и интереснее!
Відправлено: Sep 24 2006, 18:47
Я просто обожнюю Шевченка. Читала його вірші з дитинства. Мій дід та батько- великі прихильники Кобзаря. А от Франка я не дуже люблю. П'єси Українки теж дуже цікаві та оригінальні, на мою думку.
Відправлено: Oct 9 2006, 11:52
Попереджую, що все нижчевикладене є моєю власною думкою. На ваше погодження з нею я не претендую, так само, як і безпідставну критику не сприймаю. Якщо хтось аргументовано! не погодиться зі мною, пишіть, посперечаємось!

Перше, що вражає в цій темі, то це слова: "трійка поетів". Просто смішно. Якщо щодо Шевченка ще можна в якомусь розумінні погодитись - він поет, бо нам найбільше відома його поезія, то Леся Українка - перш за все, великий драматург!!! так само, як і Іван Франко, котрий до того ж ще й блискучий публіцист.

Щодо їх твочості, то вважаю, що почитавши лише кілька творів судити про творчість автора на загал неможливо. Адже, більше, ніж впевнена, що більшість з тих. хто висловили свою думку, з Шевченка не читали нічого крім "Кобзаря". То як можна зробти грунтовний висновок про його творчість?
А тепер по-порядку:
Шевченко. Геній у повному розумінні цього слова. Його поезія - істинно блискуча. Дуже люблю "Лілею", "Русалку", "Утоплену", "Сон", "Неофіти", "Юродивий", "Муза", "Марку Вовчку"... список можна продовжувати. Щодо повістей, то подобаються: " Музыкант" і "Наймичка". Ще в нього дуже цікаві драматичні твори...
Леся Українка. Її поезія сильна і вольова. Подобається практично вся + безліч цікавих перекладів. Драматичні твори: "Оргія", "Одержима", Блакитна троянда". Поеми: "Віла-посестра" та "Русалка". Це лише кілька творів із багатьох, що мені подобаються.
Франко. Знов таки драматургія подобається більше, ніж поезія. Крім вищеназваних "Перехресних стежок", подобаються "Для домашього вогнища", "Украдене щастя", "Батьківщина".

Щодо тем, які піднімали у своїй творчості ці письменнии, то зовсім не згідна з тим, що вони одноманітні. Так, Шевченко писав про боротьбу з поляками і царизмом, про панщину, але не слід забувати коли він жив. Тоді це хвилювало людей так само, як на кілька років тому нас хвилювала Помаранчева революція. Тоді це було більш ніж актуально і легко нам критикувати одноманітність його творчості, живучи у Незалежній Україні.
Та не тільки ці теми є у творах цих письменників: тема кохання, зради, любові до Батьківщини, патріотизму, материнської любові, відданості, вірності, мужності, стійкості. Широка історична тематика.
І після цього ви робите висновок, що їх творчість "нудна" і "нечитабельна"? Цікаво, на якій підставі, прочитавши за примусом 10-12 творів із шкільної програми?
Відправлено: Oct 9 2006, 13:36
Згодна з тим, що про одноманітність судити не можна.
Тоді була панщина, а що тепер? Більшість поетів пишуть або про нещасну любов, або про щасливу любов, або про те, який пустий цей світ, і як всім надоїло у ньому жити. Винятки - один на тисячу.
І поезія дійсно не є основним видом творчості письменників. Про те, що І. Франком писав вірші, я взнала набагато пізніше, ніж прочитала його перший для себе твір.
Відправлено: Oct 11 2006, 19:38
Я дуже люблю творчість вищеназваних письменників. Шевченка просто обожнюю, бо вважаю, що він якнайкраще вилив у своїх віршах страждання українського селянства (а саме таким чином тоді чинився привеликий гніт, не було волі, якої так хотіли українці).
Творчість Лесі Українки я поважаю і ціную. Вона має безліч прекрасних творів і віршів.
Як на мене, то творчість Івана Франка не дуже люблю. По-перше, вони читаються важко, а по-друге, мені не дуже приємні деякі деякі факти з його біографії. Оце моя думка про цих письменників. :)
Відправлено: Oct 11 2006, 20:23
Мени вони дуже подобоються.
Відправлено: Nov 27 2006, 12:15
В цих письменників свій нарис в творах, що дуже зацікавлює. Тому я, навіть, якщо і не залюбки, то ніколи не відмовлюсь перечитати їх твори ще раз.
Відправлено: Nov 27 2006, 16:33
Л. Українка - Лісова пісня. Обожнюю.
Відправлено: Aug 24 2008, 06:16
из всех трех люблю только творчество Шевченко.
Відправлено: Aug 24 2008, 11:11
Цитата
Перше, що вражає в цій темі, то це слова: "трійка поетів". Просто смішно. Якщо щодо Шевченка ще можна в якомусь розумінні погодитись - він поет, бо нам найбільше відома його поезія, то Леся Українка - перш за все, великий драматург!!! так само, як і Іван Франко, котрий до того ж ще й блискучий публіцист.

ось дуже вірне зауваження, доречі!

Шевченко. Скільки разів читала "Наймичку" - стільки раз ридаю. Є в нього дійсно дещьо. Проте.
Дуже я в ньому розчарувалась, коли вийшла за ці обмежені шкільну "вдолбуваня" про його геніальність і криваві сльози за рідною Вкраїною, і детальніше розібралась в його біографії.
Взяти хочаб його російськомовний твір "Художник" - на 90% автобіографічний. Більшість життя прожив в Пітербурзі. І як він там жив? Щодня по театрам, з друзями... Якось легко звідти жаліти Вкраїну. (втім, насправді мене зрозуміє лише той, хто це читав, і хто цікавися його життям ширше шкільного курсу)


Франко. Геній. Беззаперечно. Моя діяльністть тісно пов'язана з теорією літератури, що є наукою молодою, там багато різного безглуздя є, лише з Франком мало в ому посперечатись можна. Дуже поважаю його теоритичну діяльність.

Лесю Українку не сприймаю. Ніяк. Чомусь не чіпляє вона мене - і все
Відправлено: Aug 24 2008, 11:39
Творів Шевченка особливо не люблю. Зате десь так в класі 9-му знала певно пів "Кобзаря" напам"ять, коли готувалася до конкурсу. В "Причинній" є кілька гарних моментів, "Минають дні, минають ночі" подобається.

Франко мабуть однозначно не для мене. Нераз стає аж дивно,як його самого не трафило дописати деякі твори до кінця..)))) Хоча, "Зів"яле листя" можу читати. Є гарні речі. Набагато цікавіша книжка Романа( здається правильно ім"я називаю) Горака "Тричі мені являлася любов". Там про всіх Франкових жінок-коханок %))))))

Леся Українка. Видатна постать. Поет, драматург. Поважаю. Дуже люблю "Лісову пісню" - це взагалі один із моїх улюблених творів українською мовою.На більше мене не вистачило, шоби шось полюбити, хоча читала багато.

Набагато більшу перевагу надаю Ліні Костенко.
Відправлено: Aug 24 2008, 11:42
Цитата
Широка історична тематика.
І після цього ви робите висновок, що їх творчість "нудна" і "нечитабельна"?

Miledi, повністю згодна. Знаєш, з ними можна було б погодитись, якщо вони самі написали щось чудове, або хоча б назвали світових авторів, які їм сподобались, а не безпідставно кидатися такими словами. Ці люди заслуговують поваги, бо намагалися піднімати і розкривати актуальні теми.
Цитата
Як на мене, то творчість Івана Франка не дуже люблю. По-перше, вони читаються важко, а по-друге, мені не дуже приємні деякі деякі факти з його біографії.

=yes= . Взяти хоча б його любов до жінок, надто вже велелюбний, ледь не бабій...Із його творчості не люблю вірші, а от "Перехресні стежки" і "Украдене щастя"-- *thumbsup*
Цитата
Лесю Українку не сприймаю. Ніяк. Чомусь не чіпляє вона мене - і все

А я думала, що одна така))) Так, "Лісова пісня" дуже гарний твір(чула розповідь, що один японець вивчив українську мову для того, щоб в оригіналі прочитати цю казку-феєрію), проте читали і цікавіше.
Відправлено: Aug 24 2008, 13:10
Цитата
Взяти хоча б його любов до жінок, надто вже велелюбний, ледь не бабій..

цікаво тоді, що ти скажеш про Пушкіна ^_^
Цитата
А я думала, що одна така))) Так, "Лісова пісня" дуже гарний твір(чула розповідь, що один японець вивчив українську мову для того, щоб в оригіналі прочитати цю казку-феєрію), проте читали і цікавіше.
так, власе, в Лесі Українки "Лісова піня" - єдине, що запам'ятовується. ще, можливо, якось-такось "Бояриня"

для мене леся Українка чомусь дуже подібна до ліни Костенко. яку я теж розумію лише "епізодично". В Ліни Костенко є лише яскраві епізоди та промовисті фрази, які ччимось вражають і подобаються. А загалом - обидві вони наче безкольорові для мене. =resent=
Відправлено: Aug 26 2008, 15:07
Цитата
так, власе, в Лесі Українки "Лісова піня" - єдине, що запам'ятовується. ще, можливо, якось-такось "Бояриня"

Forsaken Hermit, підписуюсь під кожним словом)

А що стосовно іншого, то творчість Франка я не дуже полюбляю. А від Шевченка та його Кобзаря відвернуло ще в школі - в класі 8-9. Змусити людину читати, а тим паче вчити на пам'ять те, що їй зовсім не подобається - безглуздо. =drag=
Відправлено: Dec 21 2008, 15:55
Я ненавиджу деякі їхні твори,особливо коли задають читати у школі...Тоді я думаю,що цей твір був написаний від того,що життя було невеселе і знущання над людьми могло чимось зарадити.Ну а коли читаєш сам,і твір тобі подобається,то це зовсім інше враження.)
Відправлено: Dec 21 2008, 16:33
У Франка поганенько читаються прозові твори,бо то філософія,для мене Франко перш за все громадський діяч і філософ,а вже потім поет та письменник. Я читаю його прозу і поезію,маю визнати поезія йому вдавалася краще. А я не зненавиділа класиків через школу. Наприклад, "Іван Вишенський" Франка мені справді подобається. Із цієї трійки Іван Якович для мене найближчий.
Відправлено: Dec 21 2008, 17:30
Що, до Шевченка, не скажу що я від нього в захваті, але твори його моні подобаються, єдине, що там багато негативу, то з цим не посперечаешся, але все можна зрозуміти.
Леся Українка, схиляюся перед нею як перед людиною, та як поетеса вона в мене не викликае захвату але теж подобаеться
Франко, цю людину я обожнюю мені полобаються і його публіцистика, і проза, і вірші!
Цитата (Necrom @ Sep 16 2006, 18:57)
Да по сравнению с украинской литературой русская - раз в десять сильнее, есл не больше.
Мое ИМХО.


а как можно сравнивать какой цвет сильнее? Єто аналогичнО! По количеству произведений, возможно, еще конечно Достоевский с Толстім, но формулировка слишком уж не корректная...
Цитата (Akemi @ Sep 22 2006, 14:18)
нечитаебельно

Модераторы, а разве такое не есть флудом!?
Відправлено: Dec 21 2008, 18:04

  i  

Цитата (Домен ЮА @ Dec 21 2008, 17:30)
Модераторы, а разве такое не есть флудом!?

Вы на дату посмотрите? 2006 год. Меня тут еще не было. Ameli тоже.

Відправлено: Dec 27 2008, 23:44
Шевченко... Ні ніколи не подобався. З точки зору поетичної цінності багато його творів, особливо написані у зрілому віці, безсумнівно талановиті, але особисто мені ніколи не були близькими теми, яки він вспівував. Для мене він більше художник ніж поет.
Франко... скоріше прозаїк та філософ. Хоча любовна лірика в нього насправді дуже тонка і ємоційна... певні твори мені свого часу дуже подобались.
Леся Українка... її твори часто бувають непрості до розуміння, часом сумні часом вних нема нічого окрім болю, але майже завжди сповнені непереборної волі до життя. Напевне зрозуміти докінця це може лише той, кому непощастило пререживати щось подібне, але для мене вона та її творчість завжи були символом сили та жаги до життя.
Відправлено: Jan 2 2009, 22:51
Скажу чесно: что Шевченко, что Франко, что Украинка мне никогда не нравились. Уроки укр. лит. по произведением кого-то из них - для меня это просто усыпальница. Читала все произведения данных писателей по школьной програме в полном объеме чисто из-за принципа, но особово удовольствия от чтения произведений одного из этих писателей я не получяла. Еще особая не любовь к ним у меня проснулась от того что эти писатели писали, то что в нашей школьной програме надо учить на память, а я этого просто мягко говоря ненавижу :-X
Ну, а вообщем я отношусь к ним паралельно ;)
Відправлено: Mar 13 2009, 18:21
У Шевченка, безусловно, гениальные произведения, он изучен вдоль и впоперек, поэтому и я рецензии излагать не буду. Нравится мне очень его стиль.
В Леси Украинки тоже творчество зацепило.
А вот прозу Франка читать не могу. Вообще тепреть не могу украинскую прозу - она малопонятная, скушная, на пятой странице хочется заснуть. Или выкинуть книжку подальше. Скука, Вакарчук. То бишь старший. Этот бред сдавать на тестах.
Відправлено: Apr 9 2009, 22:14
Больше люблю современных авторов и когда читаю Шевченка, Украинку или Франка по школе .. то так и хочеться куда-то подальше выбросить книгу. Правда, для нашего времени это скучно. Нравится больше тем, кто хочет изучить те времена.
Відправлено: Jun 6 2009, 21:04
Що ж, ця трійця можливо найвидатніша в Україні. Полюбляю їх читати, але більш за все Шевченка, батька нашого!
Відправлено: Jun 23 2009, 07:17
Шевченка може і любила б, якби його не нав'язували. Усі вчителі літератур просто помішані на ньому. Хоча я погоджуюся, що писав він гарно, і є у нього гарні твори... Та я не вважаю його аж таким патріотом. Взагалі у мене щодо його особи дуже суб'єктивне ставлення, і воно до того ж є негативним. Вважаю його людиною ниття. Не люблю взагалі таких людей, у котрих душа тааааака ніжна, ну таааакааа ніжна... Його рання творчість подобається, люблю баладу "Тополя", знаю на пам'ять її. Та це все через мою любов до фольклору.
Також я не є прихильницею Франка, та він мені подобається куди більше, ніж Шевченко. Починаючи з його творчості, поглядів на життя, і закінчуючи його трудолюбством, його особою. Мене просто вражає Франко як особистість.
Українку теж в школі нав'язують постійно. Мовля, ось вона постійно лежала, була дуже хвора, блаблабла. Вважаю, що авторів варто судити не з життя, а з творів. І не варто говорити про те, які вони були великі генії і патріоти, бо ви не знаєте, що було у них в душах. Дуже подобається лірика Українки, її вірші, в котрих є і біль, і правда, і щирість, і позитив посеред негативу. Про те, який вона класний драматург, я не буду казати, бо про її твори треба не говорити, а читати їх.
Відправлено: Jul 28 2009, 20:02
Шевченка вообще не перевариваю, особенно в последние два года. У него в стихах столько плохого, негативных эмоций, что и мне тошно иногда становится. Единственное, что могу читать - это Катерину, там даже цитаты красивые можно вынести. А остальное - просто жуть. Везде голод, смерть, убийства. Не могу такое читать чут ли не в каждом стихотворении. Понимаю что время раньше было такое, но позитив тоже искать хоть в чем-то. Украинка - другое дело! Сильно больна, но тем не менее у нее есть жизнерадостные стихотворения - "Жити хочу, геть думи сумнi" - она писала когда на кровати лежала и встать из-за болезни не могла...

Франко - вічний революціонер шо ... рве до бою, или что он там еще рвет, уже не помню... ужас... помню, месяц учила стихотворение это, ибо требовала школьная программа, так и не рассказала. Отморозилась :) Но честно пыталась учить, мой мозг такое не переварил.
Відправлено: Jul 31 2009, 11:23
Ці поети, до речі, найчастіш зустрічаються у шкільній програмі. Щороку, по українській літературі можна повторно ознайомитися з кожним з цих письменників.
Відправлено: Jul 31 2009, 13:14
Украинскую литературу я вообще не могу принимать в стихах. А вот из этой троицы адекватно воспринимаю только да, Франка и Лесю, но последнюю не очень. Обоих воспринимаю только в виде прозаических и драматургических творів.
Да, Франко революционер, а Шевченко плакаль. да, его обижали все и вся, вечный мученик. И стихи у него не то что мрачные, а какие-то исполненые тихой ненавистю к миру. можно сказать что он гот какой-то или эмобой, переросток

B)
Відправлено: Jul 31 2009, 13:48
Qilinas Smith, эмогрендбой =)
Ні, Шевченків мір наповнено такою ненавистю до народу, що це неможливо уявити. Особливо твір "Чума".
Відправлено: Aug 2 2009, 13:42
Лірична поезія Франка, Сюсюри...то супер... Карпенко Карий..."Кайдашева сімя"... шедевр... Патріотичні вірши Шевченко... мають право на увагу...І ще безліч метрів.. Кобилянська, Стус, Сковорода, Котляревський, і звісно Леся Українка...
Відправлено: Feb 28 2010, 15:46
Не люблю Шевченка... як вже написали вище, в його творах занадто багато негативу! А що-до Лесі Українки та Франка - то, це вже краще, але я ніколи не зачитувалася їхніми творами...
Відправлено: Feb 28 2010, 16:38
Ну щож, я добре ставлюся до поезії Франка та Лесі Українки. Вона мені подобається, гарно написані твори.

А от щодо "Кобзаря"... для мене цей поет - типовий графоман. Ми всі звикли поважати та почитати його, як найталановитшого акраїнскього поета, але ніколи не задумивалися, що слава його дуже роздута. Не знаємо, що це Сталін та його уряд почав прославляти цього алкоголіка з деяких причин. Читаємо його, помічаємо у віршах відстуність рими та ритму... и думаємо - ну, як же! Це ж Кобзар, а ми дурні, у поезії нічого не розуміємо. А ось я з літературної точки зору кажу вам, що твори його - це твори життям незадоволенного графомана.

Ненавиджу я Кобзара =voodoo=
Відправлено: Mar 4 2010, 14:06
Неизвестная биография Тараса Шевченко.

Показати текст спойлеру
Відправлено: Mar 5 2010, 14:36
Я не люблю украинскую поэзию и драматургию... да и в общем я достаточно холодно отношусь к укр. литературе, но тем не менее, все равно уважаю. Единственное что меня очень цепляет, так это стихи Леси Украинки. Самый любимый стих сложно назвать, но больше всего нравится "Без надії сподіваюсь". Про "Лісову пісню" я молчу. Это просто шедевр.

PS: в названии ошибка.. насколько я помню нельзя писать одну фамилию или инициалы псевдонима Леся Украинка.
Відправлено: Mar 5 2010, 23:09
Это в школе нам говорят, великий украинский поэт, писатель Тарас Григорович Шевченко.
Как вы все стали тут по украински писать. Вот же лицемеры))
0 Користувачів переглядають дану тему ( Гостей і Прихованих Користувачів)
Користувачів:

Сторінки: (5)  [#] 1 2 3 ... Остання ». Нова тема

 



[ Script Execution time: 0.0893 ]   [ 51 queries used ]   [ GZIP ввімкнено ]   [ Time: 02:06:23, 19 Apr 2024 ]





Рейтинг Ролевых Ресурсов - RPG TOP